Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora korkülönbséggel...

Mekkora korkülönbséggel vállaljátok/vállaltátok/tervezitek a 2. gyereket? Visszamentek dolgozni a 2. előtt?

Figyelt kérdés
Van-e segítségetek (nagyszülő stb.)?
2011. jún. 20. 12:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia,

22 hónap van a gyermekeim között, nem mentem vissza dolgozni, Gyed-be érkezett a második babánk.

Napi szintű segítségem nincs, anyukám 51 éves, anyósom 53 bőven van még a nyugdíjig.

A húgom beosztása rugalmasabb, vele szoktam egyeztetni, ha pl. előre megbeszélt csecsemő tanácsadásra megyek a kicsivel (9 hós) addig a játszótéren játszanak a fiammal (2,5 éves).

A férjem 6 körül jön haza, boltba akkor szoktam menni, de hét közben csak kenyér, felvágott kell, hétvégén pedig együtt megyünk ha kell nagy-bevásárolni, illetve ilyenkor van, hogy anyukáméknál hagyjuk egy-két órára a gyerekeket.

Az esti procedúrát (vacsi, fürdetés, rendrakás, fektetés) a férjemmel együtt oldjuk meg.

Az éjszaka viszont az enyém, mert a kicsi még szopizik, így apuka nem sokat tud vele tenni.

2011. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Kb 2 év különbséggel tervezem a kettőt. Ha lesz 3. akkor őt kb 6-7 évvel a második után.
2011. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Most 11 hónapos a lányunk, és szeretnénk a második szülinapja környékén még egyet, tehát, hogy két év legyen közöttük kábé. 3.-at csak akkor vállalnék be, ha az anyagi helyzetem megengedné, hogy legyen még egy, de 35 után már nem szülnék. Most majdnem 28 vagyok.

Külföldön élünk párommal és kislányunkkal, nagyszülők több ezer kilóméterre:(((( Egyáltalán nincs segítségünk. Meg lehet oldani, bele lehet szokni, habár az első félév rázósabb:D 2 gyerekkel nem tudom mi lesz, de szerintem túléljük:D

2011. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Mi is kb. 2 év körkülönbséggel tervezzük a 2. babát. Most 11 hónapos a fiam. Így ha sikerül akkor nem megyek vissza dolgozni.

Most kezd el jó lenni, könnyebb itthon, kicsit félek belevágni, de már 31 vagyok így túl sokáig nem lehet húzni, ha testvért is szeretnénk.

2011. jún. 20. 13:05
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

9 év lett, semmikpéppen nem kartam kis korkülönbséget, 6 év alatt


a 2 gyerek között dolgoztam most viszont második után, lehet utcéáára kerülök:-((((((((

2011. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

előző

másodikat 37 évesen szültem, 100x jobb mint 30 alatt szülni!!

2011. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

szia,


23 évesen szültem a fiunkat, akit imádok!! 2,5 éves már és még nem tervezünk tesót. nincs "fix" tervünk hány év legyen a különbség, akkor szeretnék újra teherbe esni, amikor ismét minden porcikámmal egy babára vágyok!! :) rengeteg segítségünk van, egy kisvárosban lakunk, az egész család :) sokat is segítenek a nagyszülők és a legközelebbi barátok is!!


Ági

2011. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

az lemaradt, hogy 10 hónapos volt a kicsi, amikor vissza kellett mennem dolgozni...


Ági

2011. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
5-6 év.Sosem terveztem kis különbséget.Most 29 vagyok, 35 év alatt jó lenne a második baba, most két éves a fiam.Addig még van 6 évem.Én még egy picit sem vágyok másik babára, a fiam egész embert kíván, és teljesen kitölti a napjaimat így is.
2011. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ja, és van segítégem, anyukám, aki pár percre lakik, és nyugdíjas.A férjem is több időt tud itthon töltetni mint ahogy itt olvasom hogy reggeltől estig dolgoznak.

Utolsó voltam.

2011. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!