Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan szültetek? Császárra...

Ujsagiro 2012 kérdése:

Ti hogyan szültetek? Császárral, komplikációkkal, kiabálva, otthon, kórházban? Hogyan birkóztatok meg vele?

Figyelt kérdés
Ha van egy érdekes szüléstörténeted, kérlek meséld el nekem -egyrészt érdekel, másrészt csatlakozhatsz a szüléstörténeteket bemutató riportsorozathoz!
2012. márc. 22. 08:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

-A- folyt....

amikor berendezkedtem a szobában elküldtek megint NST -re,ahol sajnos a babám nem produkált túl erőteljes mozgást,rosszat sejtettem és az orvosok is...

Az én orvosom épp egy konferencián volt ekkor párszáz km-re tőlem..de telefonon folyamatosan konzultált at ügyeletben lávő doktorral.

Kaptam vérnyomáscsökkentőt,kicsit pihentem és újra Nst:(

még mindig teljesen bevolt szűkülve a magzati mozgást mutató görbe...ekkor felküldtek a szülőszobába és rám rakták az állandóan figyelő ctg-t...de sajnos szinte semmi változás nem volt..folyamatosan mérték a vérnyomásomat és nézték a babát.. avérnyomásom vészesen haladt felfelé,a baba mozgása pedig egyre beszűkültebb lett!!!Úgy dötöttek ,hogy kiveszik a babát mert ekkorra már 190/100 volt a vérnyomásom.De ehez egy másik kórházba kellett átszállitani,ahol van koraszülött részleg.

Nagyon féltem,a kislányomért rettegtem!!Nem érdekelt én hogy vagyok,csak Ő jól legyen!!!

Mentővel átvittek a másik kórházba az éjszaka közepén.

Borzasztó volt,azt sem tudtam mi lesz most...a kicsivel van e gond,lesz e baja!!

Mire a mentősök leraktak..egy nagyon picit csökkent a vérnyomásom,de ez már nem tudom mennyi gyógyszer és infúzió után!

Van remény???Mégsem kell megcsászározni!!?Kaptam még gyógyszereket,irány a szülőszoba..rám a ctg-t csak ha wc-re mentem akkor vették le!

Úgy dötöttek,várnak kicsit..hátha mégsem kell még kivenni a babát!Vettek,vért ,vizelet stb.Itt kiderült,hogy az égvilágon minden előjött,fehérja a vizeletben és májam is elkezdett valami méreganyagot termelni...nagyon rossz eredmények voltak!!Azt mondták,ha nem a vérnyomás,akkor ezek miatt lesz műtét...igy telet el 5 nap..minden nap 2-szer labor!!!Senkinek nem kivánom!!Szét voltam szúrkálva...Ehez itt hozzá tartozik,hogy elkezdtem diétázni...semmi só,semmi szénhidrát,semmi káros..csak gyümölcs,kevés leves,kefír,és irgalmatlen mennyiségű viz,folyadék!Amit kifelé is mérnem kellett:S

Olyan keményen csináltam,hogy az orvosok a csodámra jártak és én visszeforditottam ezt a kóros folyamatot!

Megszünt a fehérje és a májam is helyre állt csak a vérnyomásom...:(sok minden történt még de igy is nagyon hosszú a történetem,megpróbálom rövidebbre fogni.

Két hetet töltöttem ebben az idegen kórházban...az orvosommal folyamatosan értekeztünk...és eljutottunk oda,hogy mégsem kellett kiemelni a babámat ,mert javult annyit az állapotom,igaz csak gyógyszerekkel tudták mérsékelni a vérnyomásomat...itt mondták is,hogy legalább a 36.-hétig jó lenne kihúzni..kaptam tüdőérlelőt,ha mégis megkellene,hogy szülessen a bébi...folyt. -A-

2012. márc. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

-A-folyt...

De hála a gondosságnak...nem lett szükség a korai beavatkozásra...

A doktorom,akinek,mig élek hálás leszek közbenjárt és engedélyezték a "mi" kórházunkba való visszaszállitásomat,mert ekkorra már,ha mégis műtétre kerölt volna a sor,volt akkora a baba,hogy nem lett volna koraszülött(ez a protokoll)

Kaptam egy szobát és minden hajnalban menni kellett nst-re ,uh-ra ,laborvizsgálatokra .

Az én kicsikém egyáltalán nem egy korán kelő fajta,megküzdöttünk a jó nst-ért.Kakaó és itt hetek után egy kis csokis kekszet ettem,hátha felébred:)

És rugdos párat,hogy mindenki megnyugodjon...kb 1óra múlva sikerült is.mikor vissza mentem a szobámba,akkor éledt a drágám:)

A vérnyomásom beállt pár napig egy élhető tartományba,de ahogy telt az idő..érezhető volt,hogy nem fogom "egyben" sokáig húzni!A Labor eredmények továbbra is jók voltak..ezen itt is elvoltak az orvosok képedve...mert ilyet még nem produkált senki:)!

Én úgy gondolom,hogy az agyamban dőlt el ez,mint az is,hogy majd további 2 hét után elkezdtem magam furán érezni,..olyan befordulós lettem,nem volt kedvem a többiekkel csacsogni,csak feküdtem...fájtam...elkezdett valami kocsonyás anyag távozni tőlem...:)

Az orvosom rámnézett...olyan méregetősen...:)

Na,azt mondja:jöjjön csak a vizsgálóba!

Mentem....

Megvizsgált...közölte,hogy elkezdtem tágulni,nyilni...menjük a szülőszobára,mert a magas vérnyomás miatt eléggé vigyáztak rám:),legyek csak szem előtt.

Itt megtörtént az előkészités...:S

A barátnőm volt jelen velem..mert szegény párom dolgozott sok-sok km-re tőlünk:(

A szülőszobán megkaptam a ctg-t stb...várunk mi lesz...

Az orvos jött -ment,nézte a ctg-t...láttam valami nem tetszik neki!!!

Azt mondja nekem,hogy nem mozog a baba...leesett a szivverés is...ebben a pillanatban az én szivem is majd megállt...a vérnyomásom másodpercek alatt az egekben volt...nem volt más hátra...műtű,császár,de azonnal!!

Innetől kezdve szinte percek alatt történt minden...

bejöhetett a barátnőm,akinek annyira hálás vagyok..szegénykém ,folyamatosan azt hajtogatta ,hogy -mindjárt kész vagy...:D

Szóval betoltak a műtőbe,nagyon hideg volt...

Sok orvos és nővér vett körül..megkaptam a gerincembe az érzéstelenitőt...

Elkezdődött a műtét,iszonyatosan magasan volt a lányom és rengeteg víz volt bennem..az orvos mondta,hogy valószinűleg nem tudtam volna megszülni:(

A küldökömtől lefelé lettem felhasítva,mert másképp nem tudták a babát kiemelni...valami olyan érzés volt ott feküdni,várni Őt a kislányomat megfogalmazni sem lehet!

Ott abban a hideg személytelenségben,világra jön a testemből egy élet...egy örök érzés Anyává válni!

Amikor ennél a gondolatnál járok megszületik a gyerekem és megszületik az anya is...

Az orvosom,kiemeli a bébimet...csend.....csend....én itt ebbe a pillanatban nem birom tovább és megállithatatlanul sirok,ömlik a könnyem...megijedtek körülöttem,hogy mi a bajom...:DD hát babám van,mondom én...de jól van???

Ekkor egy édes kis hang,csak úgy csajosan ,sirósan,úgy illendőségből...felsír az én kicsi ,ÉLETEM!!

Annyit hallok még ,hogy a szülésznő mondja,hogy -jajj milyen szép és mekkora szempillája van és milyen hosszú fekete a haja..és jajj de édes vagy...várj csak oda viszlek az anyukádhoz (erről van egy fotóm is) :)

Oda hozta és megláttam...vagyis alig láttam mert még mindig bömböltem:) úgy csendesen...gyönyörü kicsilány és az enyém,egészséges!!

Szóval Te vagy az aki,szétrúgta a gyomromat és,hogy annyit égett a gyomrom,de legalább van mentséged ekkora hajjal:))

Tiszta Apja.....

Elvitték ,megigérték ,hogy nem sokára visszakapom:)

A doktor hangja rángatott vissza a valóságba..többször rávolt a nyakára tekeredve a köldökzsinór...időben történt minden,nem lett baj!!!:)

Nagyon büszke volt és őszintén örült,hogy amin keresztül mentünk az utólsó pár hétben végül jól sikerült minden..

Én teljesen nem vagyok magamnál...csak aludnék,meg szeretném a babámat puszilgatni..és szeretnék végre hazamenni .....

2012. márc. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
80%

-A- kicsit hosszúra sikeredett,bocsánat..de az én történetem igy kerek:)

Köszönöm,ha elolvastátok!

Minden jót kivánok mindenkinek!

2012. márc. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!