Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés utáni természet...

Császármetszés utáni természetes szülés vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csak és kizárólag azok tapasztalatát és véleményét várom, akik császár után természetes módon szültek, vagy éppen fordítva! Tehát mindkét szülési módot megtapasztalták! melyik volt könnyebb, egyszerűbb, kevésbé fájdalmas, utána lévő felépülés stb. Szóval minden érdekelne a témával kapcsoltban!

köszönöm szépen!



2012. márc. 11. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. természetes szülés, 2. sürgősségi császár.


Számomra egyértelműen a természetes szülés sokkal jobb volt, könnyebb is, a felépülés is. Mindkét szülésemnél vajúdtam, az elsőnél nem olyan sokat, a másodiknál nagyon sokat, komplikáció volt.


A következőt szeretném szintén természetes úton szülni, sokkal könnyebb, mint a császár (hiába fáj a vajúdás, mégis könnyebb valahogy, mert utána már a babáddal lehetsz, tudsz járni, nem kell még feküdni, tudsz mosakodni stb.).

Biztos lesznek majd, akik a császárt javasolják, én a természetes szülést, tényleg tud fájni, de mégis természetes dolog, nem műtét, mint a császár. Szóval,ha választhatok, mindenképpen a sima szülés.


Üdv: 2 gyermekes :)

2012. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Első császár, utána 17 hónappal természetes szülés.

Császár progis volt (farfekvés), nem vajúdtam. Ott az első 2 nap borzalmas volt, alig tudtam felkelni az ágyból. De ha két lábon voltam, akkor már jó volt, így napközben nem feküdtem le. :)

A term. szülés nagyon fájdalmas volt, azaz a vajúdás, ilyen fájdalmat el sem tud képzelni az aki még nem szült. A kitolás már nem fájt. Viszont nagyon nagy élmény (bár a császár is az maradt nekem), de ez más volt. És a férjem is végig velem volt.

Ha lesz majd harmadik, akkor remélem rendes úton meg tudom szülni, át akarom újra azt az élményt élni. Pedig nekem a császár sem hagyott negatív nyomot, egy percig sem sopánkodtam hogy "jaj, én nem tudtam megszülni...stb", és gyönyörű élmény volt az is.

2012. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak császárom volt,de nem kívánom senkinek.Nem is értem,hogy sok nő miért akarja a császárt választani.A toló fájásokig eljutottam,de nem tágultam ezért lett császár 36 óra vajúdás után.

De utána a felépülés szerintem jóval tovább tart mint a természetes szülésnél és persze a kicsi babáddal is jobban tudsz foglalkozni

2012. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem az első két szülésem természetes volt,mindkettő után nagyon sok gondom volt a gát sebbel,lassan gyógyult.A harmadik szülésem sürgősségi császár,megijedni sem volt időm mert 5 perc alatt a műtőben voltam,a férjem mire beért a kórházba mind a ketten kint voltunk a műtőből,és az az érdekes én a császár után sokkal gyorsabban rendbe jöttem,de szerintem ez egyéni.
2012. márc. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első szülésem sürgősségi császár volt, ami után néhány napig lábadoztam. Nagyon nem viselt meg. A második, 22 hónappal később, természetes volt, amit nagyon akartam. Maga a kitolás borzalmas volt. Két szülésznő nyomta ki belőlem a babám. A hüvelyem repedt. A vágásra nem emlékszem, a varrás és a betapintás igen kellemetlen volt. Már eltelt 11 nap, de még most sem tudok ülni, csak féloldalasan bénázok és borzasztóan fáj, de nem tudom, pontosan mi. Az egész kóceráj ott lent. (aranyér is van) Nekem momentán ez jobban fájt. Az igaz, hogy az élmény frissebb, de most nagyon szenvedek.
2012. márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszi a válaszokat! Nekem volt már egy császárom, és most választhatok, h mi legyen, ezért várok tapasztalatokat és véleményeket! De úgy érzem, h már eldöntöttem, és inkább megyek most is a biztosra! Amúgy engem az első császárom sem viselt meg, persze fájt utána, nehéz volt felkelni stb., de nem volt elviselhetetlen!

Köszi a hozzászólásokat, várok még többet is!

2012. márc. 18. 19:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia!! Nekem az első császár volt és borzalmas volt,a spinálistól 4hétig olyan fejgörcsöm volt,hogy nem tudtam csinálni semmit csak feküdni..A második természetes volt és EDA-val. Igen,tény hogy volt pár óra ami nagyon fájt DE utánna egyből tudsz járni,jól vagy,és hamar regenerlódsz és a babával is tudsz egyből lenni. Össze se lehet hasonlitani!! Ami nagyon fontos,egy szuper orvos és szülésznő!! Nem is kérdés hogy a sima szülést választanám!!
2012. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem az első sürgősségi császár volt, 14 óra rettentően fájdalmas vajúdás után, a felkelés császár után pocsék volt, és még hetekig alig tudtam mozogni. Viszont most is a császár mellett döntöttem miután a fogadott dokim elmondott egy csomó lehetséges komplikációt ami megeshet, pl. szétszakad szülés közben a seb, vagy a belső varrat a méhemen.
2012. ápr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


egy gyerekem van, császáros voltam és mindig meglepődök, hogy milyen kínszenvedésnek írják le... Mikor nekem is 18 óra után benyögték, hogy természetes úton itt nem lesz baba össze vissza szartam magam mert úristen miket írnak róla... Arra készültem, hogy kegyetlen lesz de én császár után sokkal jobban mozogtam mint azok akiknek gátmetszésük volt... Jó a fekvésből felkelés az tényleg sz@r az első lábra állással együtt, de közel sem olyan kegyetlen... 0:18 kor született a fiam. reggel 6kor kivittek az örzőből a szobára és 8 órakor megfürödve mentem a fiamért a csecsemősökhöz... Sokat segített hogy elektromos ágy volt és betudtam állítani félig ülőre a háttámlát és úgy aludtam. Amikor én első nap a folyosón tologattam a Fiamat a gátmetszéses anyukák (szegények) azt se tudták, hogy tegyék le a fenekük, hogy ne fájjon. Engem kergettek vissza a szobába mindig, hogy frissen műtött anyuka nem sétálgathat, a szobatársaim meg az orrukat sem dugták ki... Most szeretnénk még egy babát (valamikor) de azt természetesen szeretném mert tudni akarom, hogy milyen érzés megszülni a gyereket (azzal együtt hogy nekem nem volt bajom a császárral)

2012. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja és bocs hogy én is beleírtam egy gyerekesként csak gondoltam elmondom hogy nem akkora fájdalom (bár mondjuk mindenkinek más a fájdalom küszöbe)
2012. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!