Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi az anyukáktól, hogy melyik a "jobb", szülés forma a természetes vagy a császár? Kinek mi volt a jobb?

Figyelt kérdés
(természetesnél-szülés élményen, császárnál- lábadozáson kívül)
2012. márc. 17. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a természetes jobb volt.
2012. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni más érveket kapni. :)

A császárnál a műtét utáni komplikációk természetesen jóval veszélyesebbek, egyébként természetes szülés is lehet nehéz lábadozású, császár is lehet könnyű, és fordítva: császár után is lehetnek borzasztó kínjaid, míg természetes szülés is lehet nagyon könnyű. A vaginális út mellett szól, hogy a babának erre az egészséges mértékű stresszre szüksége van (lásd: a víz pl. könnyebben préselődik ki a tüdejéből), és hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN azért könnyebben fel lehet belőle épülni, illetve a későbbiekben nem nagyon befolyásol semmit (persze, kivételek vannak, mindkét esetben).


No de ez úgy sem kívánságműsor, az orvosod majd dönt, ha eljön az ideje (kivéve, ha nagyon erősek a szorongásaid ezzel kapcsolatban, de akkor pszichiáter kell, hogy protokoll szerint megpróbálja ezeket kezelni, majd ha ez sikertelen, adhat papírt, amellyel a pszichés körülményekre hivatkozva indokoltnak érzi a császárt). (Legalább is remélem, hogy nem csak én nem vállalnék semmilyen műtétet, csak mert megkérnek, hogy vágjak, és orvosilag semmi nem indokolja.)


Szép babavárást és nagyon könnyű szülést neked! :)


32 hkm

2012. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem három sima szülésem volt, és jól is sikerültek, szerencsére semmi komplikáció nem volt egyszer sem, jól tágultam, a szülés nem járt nagyon sok és nagyon komoly fájással sem... tehát nekem ez jött be! Nekem mindhárom csodálatosan szép és boldog emlék :)

Ilyet kivánnék neked is!!

A császárról nem tudok nyilatkozni.

2012. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első sima szülés volt,7 óra vajúdással,a második császár,vajúdás nélkül.

A természetes szülés jobb volt.

2012. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én természetes úton szültem, 2 nap múlva már fáradt se voltam, gyorsan ment a "gyogyulás" is. Nővérem császárral szült, 6 napig felülni se nagyon tudott, ráadásul belső vérzése lett, majd később a varrata is begyuladt... Úgyhogy sztem, ha nincs semmi érv ellene, akkor természetes szülés legyen. nem véletlenül lett az igy kitalálva...
2012. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!