Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés? Nézek egy...

Otthonszülés? Nézek egy műsort és totál ledöbbentenek az ott látottak. Vélemények?

Figyelt kérdés
Nézem a Viasatot, és tök ledöbbentem, hogy nők otthon szülnek orvos és bába nélkül. A csaj vízben vajúdott, majd az ágyban szülte a gyereket ahol ott volt egy 5éves forma kisfiú is. A gyerek végignézte az egész szülés közvetlen közelről. Ez normális???? Én el sem tudom képzelni, hogy majd ezt tegyem
2009. jún. 14. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Hollandiában a szülések több mint fele otthon van. Én ugyan itthon, kórházban szültem, de a párom vette videóra az egész szülést, azt is amikor bújuk ki a fejecske, válla... és a gyerekek megnézték a saját születésüket is, a testvérekét is.

Nem látok benne semmi különöset, természetes folyamat.

2009. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Ezen én is ledöbbentem. Mindenkinek szíve joga eldönteni hol akar szülni. Nem pártolom az otthon szülést! Nekem meg sem fordult a fejemben,hogy itthon szüljek. De az,hogy annak a kis 5 éves gyereknek ezt miért kellett végignézni!? Véleményem szerint egy felnőttnek is megrázó (jó v. rossz értelemben) ,nemhogy egy ekkora gyereknek...
2009. jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát igen, én is erre gondoltam. Én nem tudom, hogyan tudja feldolgozni azt a látványt és vért, mert biztos teljesen máshogy éli meg, mint egy felnőtt nő.
2009. jún. 14. 18:11
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

én első

egy ekkora gyereknek ez teljesen természetes. Csak a felnőttek csinálnak "ügyet" belőle. Évezredeken át születtek, haltak meg a gyerekek mellett.

Az enyémek is ott ugráltak 2-3 évesen a tv előtt, hogy "nézd, nézd ott jön a fejem! És megszülettem!"

Persze mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó, csak ne projektáljuk a felnőtt érzéseket egy gyerekre.

2009. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem tudom...Engem egy kicsit kiakasztott!!

Senki hozzáértő nincs jelen..Hála az égnek h nem történt baj,de mi van HA..???

Mert h az anyának baja esik..igazából az ő döntése volt,vállalja a kockázatot.

DE mi van ha ne adj' Isten a pici babának rögtön orvosi segítségre lenne szüksége????

Köldökzsinór a nyakon,nem lélegzik vagy bár mi más.Hisz tudjuk h sajnos ezer meg ezer dolog történhet,de ha egy felszerelt kórház VAGY legalábbis egy orvos/bába jelen van akkor nagy az esélye h nem történhet nagy baj.

Na de így????

És akkor bemegy a nő a körházba,h a placenta nem jött ki,az orvos felajánl vmit és még a h..lye p...a van felháborodva????

Bocsánat,h kitőrt belőlem az indulat,de én ezt úgy ahogy volt felháborítónak tartom!!!

Persze,mindenkinek szíve-joga eldönteni h hol és hogy szűl,de ez felelőtlen volt amit ezek csináltak.

Félre ne értsetek,nem az otthonszülés ellen vagyok-bár én sose szülnék otthon,de ez az én magánügyem- hanem az ellen,h nincs jelen bába,se orvos és ezzel a pici babaát veszélyezteti.

Mit tudott volna a Kedves férje és az alig 2-3 éves kisgyerek csinálni HA...???

És hogy az ollót a csap alatt leöblítette-szabó olló volt nála-és utána elvágta a köldökzsinort mintha ez így lenne teljesen normális..!!??!!

Na,nem hergelem magam tovább!!

Remélem érteni lehet a mondanivalómat és nem bántásnak fogják páran megélni ezt a kommentet!Ez csak az én saját véleményem erről a műsorról ami szóban forgott!!!

Minden jót Nektek!

2009. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
én is felháborodtam!hogy lehet ijen felelötlen valaki akinek nem is az elsö babája!?én tuti nem vállalnám be...örülhetnek h nem lett semmi komplikáció közben...a b@rmok
2009. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Na ezt a műsort én is néztem...én ezen a témán mindig kiakadok, főleg hogy ezt hangoztatta az egyik nő, hogy mekkora nagy felelősség ez a döntés és hogy a gyerkőcnek csak ŐK akarnak jót a férjével (szóval h nekik a legfontosabb a világon) és ez oké is, csak NINCS meg a szakértelmük ahhoz, hogy beavatkozzanak.

Komolyan itt szurkoltam a tévé előtt, hogy csak sírjon fel az a baba!!!!:) merthogy az hogy részt vettek egyszer egy újszülött életmentő akármi tanfolyamon, attól valószínűleg semmit se tudtak volna segíteni a gyermekükön.

hatalmas felelőtlenségnek tartom...:(

Én egy teljesen normális panaszmentes terhesség és szülés után kezdtem el úgy vérezni, hogy szülés után 1 órával elájultam a vérvesztéstől. Na hát erre aztán nem lehetett számítani...és ha én is mondjuk otthon várok, hogy majdcsak jobban leszek..hát még telefonálni se lett volna időm.

Szóval sajna bármi elképzelhető szülés közben is..

Azt meg nem hiszem el h egy pár éves gyereknek végig kell hallgatnia ahogy anyukája magából kivetkőzve kiabál, üvölt mert ez egy megváltozott tudatállapot szülés közben.( ez még a férjnek is megdöbbentő lehet sokszor).

2009. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki arra hivatkozik, hogy azért normális ha egy kisgyerek látja a szülést, mert az természetes, akkor megemlíteném, hogy a haldoklás is természetes és a szeretkezés is.

Durva, szegény gyerek :(

2010. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!