Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyobb így a farfekvéses...

Nagyobb így a farfekvéses szülés esélye?

Figyelt kérdés
Annak idején párom és én is farfekvéses baba voltam, így jöttünk a világra. Így nekünk is farfekvéses babánk lesz?
2012. márc. 29. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom ezzel kapcsolatban egyes kutatások már kimutatták, hogy lehetséges, hogy faros babaként született szülőknek nagyobb az esélyük a faros babára. De csak lehetségesként írták, nem biztosra, mivel ehhez még több bizonyítékra lenne szükségük.


Párom faros volt, én nem, lányunk nem lett faros, bár sokáig a 35. hétig faros volt, de végül csak befordult.

Sógorom faros volt, párja is, babájuk nem lett faros, és elég korán a huszonvalahanyadik héttől már fejjel lefelé volt.

Nálunk ezek az arányok vannak. Persze ebből nem indulhatsz ki, csak leírtam, hogy ne aggódj előre, mert van bőven jó példa is!


Most utánaolvastam: itt van pl. egy cikk erről:

[link]

2012. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A cikket nem olvastam, de lehet összefüggés, ugyanis a farfekvés egyik leggyakoribb oka, hogy rövid a köldökzsinór, illetve az anyai medence sajátosságai is okozhatják, ez pedig akár öröklődhet is. Na de ez semmit nem determinál, az öröklődés ettől bonyolultabb. :)
2012. márc. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, nagyobb rá az esély. De nem 100 % :)


Mivel én is farfekvéses voltam (így is születtem, szgény anyukám...), a dokim külön uh-ot csinált a 36. héten, hogy biztosan be-van.e fordulva a baba. (csak tapintotta addig)


De mindkét lányom fejvégű fekvésben volt, és nagyon könnyen születtek :)

2012. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Párom farfekvésű volt, én nem, a lányunk viszont szintén farfekvésben maradt. Császárral szültem.
2012. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sem a mi családunkban, sem a párom családjában nem volt farfekvéses baba. Nekünk mindkét gyermekünk faros volt.
2012. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én faros voltam, anyukám szegény így szült meg,és az én fiam is faros volt, emgem császároztak!
2012. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok.Sem a férjem sem én nem voltunk farosak.9hónapja hüvelyi úton világra hoztam a kislányunkat 59cmvel és 3710grammal farosan:)

Minden rendben volt,a köldökzsinór sem volt rövid,nem volt rátekerve...stb.

A kérdés,hogy van e esély rá nálatok,szerintem biztos nagyobb mint mondjuk nálunk volt,de mégis bármi lehet:)

2012. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!