Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha farfekvéses a baba, akkor...

Ha farfekvéses a baba, akkor programozott császár lesz? (első szülés)

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok és eddig koponyafekvésű volt a babám, de a múlt héten kiderült, hogy megfordult :( Ha így marad, akkor programozott császár lesz, vagy megvárják, hogy beinduljon a szülés és majd akkor döntenek?
2008. okt. 16. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak farfekvéses babákra specializálódott orvosok, akik segítenek rendesen megszülni. Ha nem akarsz császárt, akkor járj utána ennek a lehetőségéről.
2008. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én babám is faros volt. Nekem megvárták míg beindul a szülés. Bementem a kórházba megvizsgáltak, kaptam infúziót ,majd bevittek a műtőbe. Meg lehet szülni is, de első babánál ilyen esetben jobb szeretik a császárt. De ez is biztos dokitól függ.

3 hós kisfiú anyukája

2008. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. okt. 16. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos bevállalja, akkor lehet rendesen is szülni, de nagyobb a komplikációk kockázata.
2008. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így vagyok, a 28. heti uh-n derült ki, hogy faros, de érzem is hogy lent rugdos. Most 36 hetes, és még mindíg így van. A dokim azt mondta ha a 37. heti uh-n is faros lesz, akkor megcsászároz, a 38. hét környékén. Szerinte mivel az első baba nagy a kockázata, hogy beszorul a feje, és ha sok ideig van a feje a szülőcsatornában a köldökzsinórt is elnyomhatja. Én hiszek neki, és ha faros marad akkor nem erőltetem a "rendes" szülést, és nem keresek másik beválalós orvost. Fő a babám biztonsága!

2008. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én lányom a 38. héten döntött a medencevégű fekvés mellett, előtte végig koponyavégű volt. Gondolhatod... 2 hétig abban a hitben voltam, hogy császár lesz. Aztán a dokim befektetett a kórházba (mint kiderült a faros babák anyukái mind veszélyeztetett terhesek) és másnap megszültem spontán, életem első babáját. Ezt igazából az ügyeletes orvosnak köszönhetem, aki meggyőzte a fogadott orvosomat, hogy meg tudom szülni hüvelyi úton. 18.45-kor kezdtem a szülőszobán és 21.05-kor meglett a baba.


Az egésznek az a lényege, hogy néhány (nálam 4 volt) tolófájásig a babát nem engedik "kijönni" - visszatartják -, mert úgy már eléggé kinyílsz ahhoz, hogy egyben kijöjjön a baba. Nem jön külön a feje, keze, lába stb., hanem egy utolsó tolófájásnál a baba "kipottyan". Nálam egyszerű farfekvés volt, de állítólag ez a helyzet a legkedvezőbb a spontán szüléshez.


Ne aggódj, nekem élmény volt a szülés, neked is az lesz, csak beszélj a dokiddal a lehetőségekről. (Ja, én Debrecenben szültem a Kenézy kórházban)


Boldog babavárást és könnyű szülést!!!

Zita (25 hetes kislány anyukája)

2008. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!