Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés pillanatáig nem...

Ha a szülés pillanatáig nem fordul meg a farfekvéses baba, megpróbálják külső segítséggel megfordítani. Visszautasíthatom ezt az "eljárást"?

Figyelt kérdés
Az első babánkat várom,január 7.-re vagyok kiírva,tehát még van időm bőven,hogy változzon a kicsi helyzete!Az orvosom "nyugtat" és azt mondta,hogy nem kell feltétlenül császármetszést csinálni...pedig én éppen ezt szeretném,ha addig nem bukfencezik át a baba.Tapasztalatokra lennék kíváncsi,történt-e a kismamákkal ilyesmi?
2008. okt. 29. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék neked írni,hogy ne akarj császárt...

Nekem az volt,borzasztóan fáj a seb,mert ez egy nagy hasi műtét.

Én mindent megadtam volna,ha ki tud bújni egyedül.

3.5 hós kicsi fiú anyukája

2008. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár azon paráznod, hogy megfordul-e a babád vagy nem, mert a szülésig olyan sok időd van, hogy addig biztos, hogy meg fog fordulni. Élvezd inkább a terhességet! Majd a 37-38. hét táján izgulhatsz azon, hogy mi lesz akkor, ha nem fordul meg a szülésig. Az én kisfiam a 37. héten fordult meg, pedig nem volt kis súlyú baba.
2008. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 39 hetes vagyok szintén farfekvéses babával, aki mondhatni az első pillanattól kezdve csücsül (UH-on más helyzetben még nem láttam:)).

Előre bocsátom, az orvosomban 100%-ig megbízom, akárcsak a szülésznő ismerősömben. Felvetettem nekik ezt a lehetőséget (hogy megfordítsák), de visszautasították, mondván nem jó így beavatkozni a dolgokba, főleg hogy 50-50% az esély arra, hogy sikerül is. Így tapasztalták. Csak kíváncsiságból kérdeztem rá, mert én sem szeretném ezt a beavatkozást. Hiszem azt, a babám azért csücsül, mert neki így jó. Nekem pedig ez a legfontosabb. Tudom, mivel jár a császár, vállalom.

Szerintem kérheted a beavatkozás mellőzését. De, ahogy írtad, még van időtök.

Jó egészséget!

2008. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt hallottam, hogy a baba megfordítása kockázatos és fájdalmas is.

Szerintem se ragaszkodj mindenáron a császárhoz, faros babát is meg lehet szülni hüvelyi úton. Ahogy írták, az egy nagy hasi műtét.

Nekem volt 1 hónapja (ui faros babával), és nem egy leányálom.

2008. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám a 35. hétig nem akart megfordulni, és be is paráztam, mert szóba sem jött a megfordítás, hanem a dokim könnyed eleganciával azt felelte, hogy "akkor megműtöm, drága". :) De megfordult, és remélem, így is marad. 38 hetes kismama.
2008. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csücsül a babám (35 hetes), és azt mondta az orvosom, hogy még megfordulhat, de ha nem akkor tuti császár. Azt is mondta, hogy nem véletlen, ha nem fordul meg. Ennek mindig oka van. Szóval nem hiszem hogy jó lenne ha erőszakkal megforgatnák. De minden orvos más. Én szoktam a babámnak mondani, hogy forduljon meg. Hátha szót fogad. :-) Drukkolok!
2008. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Hááát,majd a kicsi megoldja a kérdést,igazából félek a komplikációktól és első baba,emiatt is nagyon izgulok.De ki az aki nem?Szóval még egyszer köszi és kitartást,kellemes babavárást nektek is!
2008. okt. 30. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!