Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a farfekvéses szülés?...

Milyen a farfekvéses szülés? Veszélyes lehet a babára? Az anyukának fájdalmasabb?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon fájdalmas! Veszélyes lehet a babára nézve is, mivel a csípő rész jobban nyomódhat.

Gondold csak el! Nem egy 10cm körüli fej jön először, hanem egy nagyobb popó + lábak...stb...

Veszélyes, emiatt is szokták megcsászározni az anyukát!

2009. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én 3,5 hete szültem meg farosan a babámat.

Első baba, így nem tudom, hogy mennyire számít fájdalmasnak...Veszélyes, de régebben nem csináltak ekkora problémát a dologból...Csípőszűrésen már voltunk, elvileg nincs gond, de itt megjegyezném, hogy csípőproblémát nem csak maga a szülés okozhat, hanem az, hogy a baba a méhben fejjel felfelé volt, tehát a császárral megszületett babákat is fenyegeti ez a veszély..

2009. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Nincs több veszélye egy normál faros szülésnek mint egy nem farosnak.

Millió videó van a neten, keress rá, gond nélkül meg lehet szülni egy faros babát is.

De nyilván sok mindentől függ, hogy fekszik, mi jön előbb stb...

A doki tudja mit csinál, én biztos megpróbálnám farosan is megszülni a babám, és ha nem megy, még mindig ott a császár. Nem engedném autómatiusan csak azért a császárt, mert faros, csak ha tuti úgy fekszik, hogy nem jön ki...

2009. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kórházban mondták, hogy 1. babánál nem kockáztatnak, akkor császár és kész. Tehát biztos, hogy veszélyesebb, mintha fejfekvéses lenne. 2. vagy többedik gyereknél viszont bevállalják, ha nincs más komplikáció.
2009. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A farfekvéses szülést nem a szülésznő vezeti le, hanem minden esetben orvos. Egy speciális műfogással segíti a világra a babát, de először szülőnél nem nagyon szokták bevállalni. Az én orvosom soha nem megy bele sima szülésbe, ha először szül a kismama, mert nem tudni olyankor, hogy mennyire átjárható a szülőcsatorna. Hogy mennyivel fájdalmasabb, azt nem tudom. Nekem három gyerekem is az utolsó héten fordult meg. Volt amelyik szülés előtt két nappal, szóval én elég sokat paráztam emiatt. Találtam egy módszert, amivel 90%-os biztonsággal megfordítható a baba akár napokkal a szülés előtt is. Na nekem ez nagyon bejött. A módszer lényege, hogy az ébrenléti idő alatt két óránként húsz percre négykézláb kell állnod de úgy, hogy nem a kezed van a földön, hanem az alkarod. Én ezt a gyakorlatot csináltam, és nagyon bejött. Az elsőnél úgy voltam vele, hogy megpróbálom, nem veszítek semmit, aztán amikor sikerült és a második gyerekem is faros volt, akkor már bíztam benne, hogy hátha Ő is megfordul, a harmadiknál már biztosra mentem, Ő is befordult egy héttel szülés előtt. Aztán hogy ennek a módszernek köszönhető vagy nem, azt nem tudom, de az a lényeg, hogy sikerült.

Ha érdekel, megpróbálom megkeresni ezt a cikket amit olvastam erről a módszerről.

2009. okt. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kismamajógában is vannak rá gyakorlatok. Én csináltam, megfordult a baba. A doki szerint nem kizárt, hogy a tornától. Talán menj el egy jógaórára és kérdezz rá, vagy vegyél egy kismamajóga könyvet.
2009. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!