Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet, hogy buta kérdés de...

Lehet, hogy buta kérdés de számomra lényeges, megírnátok az élményeiteket?

Figyelt kérdés
Milyen ruhában feküdtetek a szülőágyon? Ha már kint van a babó, hogy megy a cicire rakás? vagy ilyen nincs is
2009. jún. 16. 05:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első két babánál kértem korházi hálóinget, mert nem akartam a sajátomat összevérezni, magzatvizezni meg magzatmázazni. Hogy ez milyen jó ötlet volt, azt csak a 3. babánál tudtam meg. Akkor gyorsan történtek a dolgok és a sajátom maradt rajtam. Még mindig vannak rajta olyan foltok, amik nem jönnek ki.

Miután megszületik a baba, elviszik megmérni, felöltöztetni. Közben Téged "raknak rendbe". Utánna visszakapod a babát és lehet szoptatni. Attól függ, hogy hogy érzed magad, lehet háton fekve, oldalt vagy félig ülve. Az első babámat nem nagyon érdekelte a dolog, Ő elaludt. A második másfél órán át folyamatosan szopizott. A harmadiknak kb. fél óra türelme volt hozzá.

2009. jún. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Saját hálóing volt rajtam, ami elázott a szivárgó magzatvíz miatt, így cserélni kellett. /ha előbb menne el a magzatvized , min. 2 hálóing és 2 bugyi a "beugró" a szülőszobába :))/ Nekem szülés után lemosdatták a babát, felöltöztették és kb. 30 perc múlva kaptam meg pólyában szoptatásra. Neki , hála az égnek, kétszer se kellett mondani, mi a "feladata"; megtalálta a cicit és szopikált egy keveset.

2009. jún. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egy szinte átlátszó, halvány világoszöld anyagú akármit kaptam, amit nyaknál elöl lehetett megkötni, így elöl végülis nyitott volt, mint egy köpeny, megkötő nélkül. Ez jutott, vasárnap volt. Borzalmasan nézhettem ki...de mindegy, végülis nem bálban voltam:).

Amikor kibújt a babám, szinte azonnal a csupasz mellemre helyezték, néztük egymást, boldogok voltunk.

Elvitték lemérni, lemosdatni, majd engem összevarrtak, és nemsokra rá behozták nekünk a mi kis gyermekünket. Akkor tettem először mellre. Párom felvette videóra. Feledhetetlen élmény!!!

Szép szülést neked is, nekem mindkettő az volt.

2009. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Rajtam is kórházi hálóing volt, a szülés után kaptam tisztát és csak a 2. naptól hordtam a sajátomat, amikor már nem véreztem annyira. Ahogy megszületett a kisfiam, rögtön a mellkasomra tették és betakarták, ott nyugodott meg (nagyon furi és jó érzés volt), a férjem közben kamerázott, de mondtam, hogy inkább takarják be, meg ne fázzon, így csak 20mp felvétel készült (utólag sajnálom, hogy csak ennyi). Ekkor még megvolt a köldökzsinór, aztán azt elvágta a boldog apuka és utána megnyomták a hasam és megszületett a lepény is. Mi valahogy elfelejtettük a szopizást, és kicsit nehezen indult be, mert a babák a születés után nagyon sokat alszanak, mert ők is elfáradnak, és még nem éhesek, mert magzatvíz van a gyomrukban, én meg aggótam, hogy kiszárad szegény. Aztán elvitték méregetni, ment velük a férjem, utána pedig a gyerekorvoshoz került, aki nagyon elfoglalt volt, így sajnos nem kaptam vissza csak a következő szoptatásra (3-kor és 11-kor született). Miután őt elvitték, engem összevarrt az orvos, lemosogatott a szülésznő, és nálunk 2 órát kell megfigyelésen a szülőszobán maradni, szóval még kettesben voltunk egy darabig a férjemmel, 1 óra előtt jött értem a beteghordó, hogy felvigyen a gyermekágyas osztályra. Én nagyon feldobott voltam, nem éreztem fáradtnak magam. Fél 2 után fel is keltem, farkaséhes voltam. Először nem tudott szopizni a fiam, de mivel babamamás kórteremben voltunk, sokat gyakoroltunk, és annyira belejött, hogy most 5 hónaposan is totál anyatejes :)

Könnyű szülést, boldog babázást kívánok!



%hónapos kismanó anyukája

2009. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia,én 7,5hónapja szültem Győrben.Éjfélre értem be a szülészetre,rögtön kaptam egy kórházi hálóinget,azután nst majd egy óra,majd sétálgatás....nem nagyon akartam tágulni,majd beöntés,előkészítés,és hajnali 3kor burokrepesztés-aztán ott folyt alattam minden,majd hajnali negyed 7körül jött a főorvos,hogy itt mese nincs,szülni kell(szívhang miatt-gondolom) vacuummal lett meg végül is,de nem baj.Rögtön a mellemre rakták(fölhúzatták a hálóingem),ennél csodálatosabb érzés nincs a földön!El is sírtam magam :-),majd elvitték megmérni...ezalatt megszültem a lepényt,és varrtak kívül belül.Majd lemostak átöltöztettek és vissza hozták a fiam,akkor már apa is bejött és egy próbaszopi után gyönyörködtünk a fiamban.Fél 9körül vittek át a csecsemőosztályra.Velem volt végig a baba.dél körül zuhanyoztam le,akkor vettem föl a sajátom
2009. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!