Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A "nagy összegű hálapénz az...

A "nagy összegű hálapénz az orvosnak" helyett jobban jönne az összeg a gyerek felnevelésénél, nem?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy egy szülész, bár sokat tesz az édesanyákért, a születendő gyermekért, ezért megkapja a fizetését és valószínűleg elhivatottságból választotta ezt a hivatást. Nagyon meglepődtem azon, hogy sokan 80-100 ezer forintot adnak az orvosnak, miközben ezt a babára is költhetnék.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy nem érdemel meg az orvos egy kisebb juttatást, de szerintem 10-20 ezer forint bőven elég lenne nekik.

Inkább ne legyen a gyerekemnek olyan szuper babakocsija, vagy esetleg legyen kevesebb ruhája, használt kiságya, csak az orvos megkapja a százezret?

Hiszen ebben az esetben sokkal kevesebb pénzből kell megélnie a családnak, immár hárman, mindössze az édesapa fizetéséből és a gyesből!

Mit gondoltok?



2012. ápr. 1. 22:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%
Azzal egyetértek, hogy nem az orvos hibája, hogy valaki nem tágul, de az már igenis az orvos hibája, ha a kismama előtt őrjöng, hogy meghal a baba, ha azonnal nem műti, vagy pedig, hogy inkább elmegy a magánrendelésre, minthogy megcsászározzon egy olyan kismamát, aki 35 óra alatt 1 ujjnyira tágult csak ki a sokadik oxytocin infúzió után is, ill már beszélni sincs ereje, nemhogy kitolni egy babát! Ezek igenis az orvos hibája, nincs mit szépíteni rajta. Vagy szerinted nem? Te ezt várnád egy orvostól aki végigkísérte a terhességedet? MErt szerintem nem. A barátnőm a mai napig nem tudta elfelejteni, ahogy ott őrjöngött a doki, és rettegett attól, hogy a várva várt baba akár meg is halhat. Ez a hozzáállás a doki hibája!!!
2012. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 sumergo ***** válasza:
93%

Ahol szültem, ott nem lehet elvileg dokit fogadni. Nekem a terhesség alatt jelentett biztonságot, hogy mindig ugyanahhoz az orvoshoz mehettem. Bármikor felhívhattam, ha nem tudta felvenni visszahívott, pedig csak terhesen kezdtem hozzá járni, előtte nem ismertem. Minden alkalommal kifizettem a 8 ezer Ft-ot a vizsgálatért. A 36. héttől NST-re már az SZTK-ba kellett mennem, de akkor is hozzá, ezekért nem fizettem. Ha meg tudtuk volna oldani, akkor nála szültem volna, mikor pont ügyeletes (akkor nem is kért volna semmit!!!!, persze adtam volna neki olyan 20-30 ezret, ez volt betervezve), de a lányom mást gondolt, sürgősségi császárom lett. Így összesen 64 ezret fizettem ki az orvosomnak a teljes terhesgondozásért. (Ebben voltak laborvizsgálatok is, amiket nem TB-re csinált, mivel ez magánrendelés volt.) De nekem ez megérte, mert mikor sürgősségi császárra került a sor, feljött velem a szülőszobákhoz, és megkérte a kollégáját, hogy ne kockáztassunk, mielőbb vegye ki a babát, így is történt.

Szóval kb. mi is olyan 100-at terveztünk a "szülésre" kiadni, csak részletekben. Nekem ez biztonságot, nyugalmat adott. Mindenki tegye ahogy jónak látja, a lényeg az, hogy ő maga elégedett, és nyugodt legyen. Ezt gondolom.(Ja, meg azt is, hogy nem kellene immáron sokadjára más pénztárcájában turkálni!)

2012. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan vannak úgy, (mint én pl.) hogy azért fogadtunk orvost több száz ezerért, mert a körzeti kórház egy nagy kalap ...!!! Nem volt más választásom, vagy szülök a körzeti kórházban (szültem már ott, az ellenségemnek se kívánom) vagy orvost fogadok sok sok pénzért. Nem vagyunk gazdagok, havonta kifizettük a 10 ezret, majd az egyszeri anyaságihoz pótolunk még és azt kapja a szülésért. De számomra fontos, h biztonságban legyünk, és pl. a két órás megfigyelés ne egy folyósóra kitolva legyen kacsával a seggem alatt. Persze szívesebben költeném a harmadik gyermekünkre, de fontosabb a testi épségünk.

Üdv egy 5 éves fiú, egy másfél éves kislány és egy pocaklakó anyukája

2012. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Aki nem teheti meg, az ne fizessen erején felül az orvosnak, pláne ne a gyermek rovására. De sokan megtehetik, akiknek nem gond 100.000 Ft, és a gyermek sem szenved hiányt semmiben. Én inkább adtam neki nagyobb összeget, mert nem vág földhöz, és mert még akarok nála szülni máskor is, és nagyon nem mindegy a hozzáállása! Ha már ilyen világot élünk, hogy fizetni kell azért, hogy rendesen bánjanak velünk a kórházban, és ez nem csak a szülésekre igaz, de más műtéteknél is, akkor inkább fizessünk, mint az egészségünk vagy az életünk bánja. Én sajnos láttam a különbséget, hogyan bánnak azzal, aki megfizeti az orvosát, illetve azzal, aki nem....
2012. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A szuper babakocsit éppolyan hülyeségnek tartom. A sok ruhát még inkább, ugyanis nagyon hamar kinövi őket. Én egy ruhát sem vettem, mert mindent úgy kaptam ajándékba, és nem is volt sok ruha, mégis néhányat fel sem tudtam adni rá, mert egyszerűen átnőtte. Nekem fontosabb volt a biztonság az orvos kezei között.
2012. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Hát hogy szüléskor hogy viselkedik az orvos, azt nyilván csak szüléskor tudjuk meg...és ha olyan, hórákig hagy szenvedni egy kismamát, vagy nem vagyunk elégedettek vele, akkor nyilván nem adunk 100e-t neki utána. Én elégedett voltam,és tudtam a 9 hónap alatt végig, h a legjobb kezekben vagyok. Ez megért bőven 100e-t.
2012. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!