Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen védekezési módszer a...

Milyen védekezési módszer a legjobb annak aki már nem szeretne több gyereket? Kinek mi vállt be?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a második gyermekünk és már most érdekel hogyan védekezzünk utána. Első terhességem elött tri-regolt szedtem évekig. Két baba közt óvszert használtunk.

A spiráltól idegenkedem, az óvszer nem olyan érzés mint nélküle nekem sem. Fog.gátló a hormonok miatt bizonytalan számomra de akkor mi a legjobb megbízhatóbb? Ti mivel védekeztek? Nem tudom mit válasszak majd.


2011. febr. 18. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én lehet valami alacsony hormontartalmút bevállalok. Nekem a fogamzásgátlóval csak a baba miatt és a teherbeesés miatt volt gondom. De ha ezen már nem kell gondolkodni. Nekem is van még időm agyalni ezen, ugyanis az első babát várjuk, nem biztos, hogy akarunk még egyet.
2011. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem 4 gyerekem va és biztosan nem akarok többet.a 4.-dik után én le köttettem magam.mert nekem a gyógyszer sem vált be.2 különbözö gyogyszer mellet lett 2 baba.
2011. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most van egy olyan fogamzásgátló, amit felhelyeznek és 5 évig adagolja magát, azt hiszem kb 50-70000 Ft, de szerintem így is olcsóbb, mint ha 5 évre vennél fogamzásgátló tablettát, mert az kb másfél év alatt kerül ennyibe.
2011. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

nekem 2 gyerekem van, többet nem szeretnénk. A pici lányom még szopik, most épp óvszerezünk. DE ahogy elválasztja magát elköttettem magam. A korom bőven megvan hozzá.

2011. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem nem szeretnék,hanem nem lehet.Teherbe tudok esni (meg is történt), de veszélyes lenne kihordanom, megszülnöm még egy gyereket, az orvos azt mondta hogy akár bele is halhatnék egy szülésbe.De ennek ellenére, csak fogamzásgátló tablettát írt fel.

Az elkötést nem javasolta, mert jobban hazavágná a hormonháztartásomat mint a tabletta.

Az injekciót senkinek nem hajlandó felírni, mert csontritkulást és egyéb rossz mellékhatásokat produkál.

A spirált én nem vállalom, mert a családba már ketten tetettek fel spirált és mind2-nek egy év után pozitív lett a rákszűrése (hogy valóban a spirál miatt-e vagy nem, azt nem tudom biztosan, de nem szeretnék kísérletezni.), ráadásul fémallergiám is van.


Így nekem maradt a fogamzásgátló tabletta, méghozzá a Symicia.Szeptemberben ez volt a legújabb elvileg.

2011. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Amíg szoptattam, én Pharmatex hüvelytablettát használtam, nekem bevált, de sokan teherbe estek mellette állítólag. Arra kell figyelni, hogy min. 10 perccel aktus előtt kell felrakni. Semmit nem lehet érezni, így sokkal kényelmesebb, mint a gumi.

Mióta nem szoptatok, tablettát szedek, mert iszonyú erős lett a menstruációm a 2. baba után és ezért nem ajánlotta a dokim a spirált, meg amúgy én is idegenkedem tőle :)

Ja és még régebben kipróbáltam a hüvelygyűrűt is, nekem az sem jött be, mert olyan fura érzés volt, hogy bennem volt egy műanyag karika. Szex közben is bent maradhat elvileg, de a párom érezte, így akkor kivettük, de akkor meg paráztam, meg hát úgy a sterilitása is bajos már :)

Szóval szerintem szoptatás alatt Pharmatex, ennél jobbat én akkor nem találtam! :)

2011. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és azt is hogy megindokoltátok. Lehet amíg szoptatok marad az óvszer utána meg fog.gátló valami alacsony hormontartamú. Most erre gondoltam. De persze még írhattok tapasztalatokat ötleteket.

Az első baba után egyébként minden második harmadik mensim nekem is nagyon erős volt. :( Majd kiváncsi leszek a dokim is mit fog ajánlani.

2011. febr. 18. 18:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Én és a szomszédom is teherbe estünk Pharmatex mellet, pedig betartottam a leírtakat. :(
2011. febr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!