Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki 1. baba előtt egyáltalán...

Aki 1. baba előtt egyáltalán nem félt a szüléstől, az utána sem gondolja nagyon fájdalmasnak, félelmetesnek?

Figyelt kérdés
Vagy ellenkezőleg: meglepődött, mert nem számított akkora fájdalomra? 37 hetes vagyok, és lehet, hogy túl lazán állok a szüléshez, ezért kérdezem :)
2009. jún. 20. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
én is túl lazán álltam hozzá. 11 napos túlhordás, fájásgyengeség, elhúzódó kitolási szak, vákum, 4-es apgar. csoda, hogy végülis minden rendben. de szerintem, hogyha úgy állok hozzá, hogy ez baromira rossz lesz, akkor még ennél is rosszabb lett volna, szóval szerintem maradjon csak ilyen a hozzáállásod.
2009. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ne félj ettől :) Én egyet szültem, tavaly. Sosem féltem a szüléstől. Maga a szülésem másfél óra volt, ennyit voltam a szülőszobán. Mindennel együtt 6 óra volt, a kezdetektől számolva. :)


Könnyű szülést kívánok!

2009. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az első terhességem alatt nem is gondoltam a szülésre szinte.Aztán mikor eljött az idő nagyon rosszul alakult minden.39 óra vajúdás,fájás gyengeség,fogóval született meg a kislányom.A többit inkább lesem írom.Utána úgy gondoltam soha többé!+ a kicsi apja is megbolondult így elhagytam.Megismerkedtem a férjemmel és vele megváltozott minden!Most a második közös babánkat várjuk és én már nem félek a szüléstől pedig tudom mi vár rám!

Az idő megold mindent.:)

2009. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed! Én sem féltem és még is itt vagyok! Mosolyogva mentem be a kórházba. Elfolyt a magzatvizem 39 hetesen és csak 4-5 ór múlva jött a fájás viszont az rögtön 1 percesekkel. Ma azt mondom majdnem 5 hónappal a szülés után, hogy 6-ot is megszülnék ha nem kellene terhesnek lenni. Bár mikor rugdosott és mocorgott az nagyon jó volt. Egyébként ájni így is úgy is fog, de ha a félelemmel leblokkolod a tágulást akkor neked lesz rosszabb. Én már alig vártam a szülést. Tehát attól hogy laza vagy nem leszel rosszabb anya mint bárki más csak talán könnyebben fogsz szülni. Amúgy fogsz még eleget idegeskedni utána.

5 hós baba Ancija

2009. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl lazán nem lehet hozzáálni:-)

Te csinálod jól!

Én imádtam az egészet, és már a szülőszobán azt mondtam, hogy ha ennyi egy szülés, bármikor máskor is szülök!

Lányom 5 hós kora óta várjuk a kistesót:-)

2009. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén?Én 3 hónapja szültem,de jobban félnék most,mint előtte.Könnyű szülésem volt,egyáltalán nem féltem tőle,tudtam,hogy ezen túl kell lenni és kész,de nekem nagyon fájt.De simán túl lehet élni,bármikor visszafeküdnék ezért a kis kincsért aki itt alszik mellettem:o) Szóval nem elrémiszteni akarlak,nagyon jól csinálod,félni semmiképpen ne félj,úgy minden rendben lesz!Könnyű szülést!
2009. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem nagyon gyorsan történtek a dolgok: az első fájás kb éjfélkor volt, és hajnali 3/4 4-re meglett a fiam. Ennek ellenére a tolófájások előtti utolsó fájásoknál azt gondoltam hogy tuti nem szülök többet!!!

Aztán mikor meghallottam a pici sírását úgy gondoltam megérte!

Mikor megmutatták a bébimet el is felejtettem a fájdalmak 90%-át!

Most 18 hónapos a fiam, várjuk a kistesót!!! :)

9+4 hetes kismama

2009. jún. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem féltem tőle, inkább nagyon izgatottan vártam. Hülye hasonlat, de amikor rágondoltam, akkor megemelkedett a pulzusom és olyan mosolygós izgalom fogott el, mint amikor például eljutok egy olyan nyaralásra, ahova már vagy egy éve várok.

Úgy voltam vele, hogy nem tudom, hogy milyen az, nem tudom, hogy mennyire fog fájni, ismeretlentől meg minek féljek, másrészt azt is nyugtáztam magamban már az elején, hogy ha félek, ha nem, akkor is ki fog jönni az a gyerek, nem fogják kivarázsolni. Így hát teljesen mindegy.

Inkább én a kérdésektől voltam mérges: félsz a szüléstől? Nem.

Két héttel később: még mindig nem félsz a szüléstől?

És ez így ment végig.

Szerencsére szép szülésem volt. Három óra vajúdás (tény, hogy két perces fájásokkal indult, a második felében már szinte egymás érték, tehát intenzív volt), és viszonylag könnyű kitolási szakasz vágás és repedés nélkül gátvédelemmel, a fiam nagy súllyal és 10/10-es apgar-ral született. Azt hiszem, hogy ettől szebben nem is folyhatott volna le.

A vajúdás nem volt valami vicces, de már egy órával később is azt mondtam, hogy ezért az összélményért cserében még százszor végig csinálnám.

Most várom a másodikat és még mindig nem félek.

2009. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gáz Veled. Én sem féltem egyáltalán, hanem tök kíváncsi voltam, alig vártam, és irdatlanul fájt, de Én végig jól éreztem magam, olyan volt, mintha valami eufória uralkodott volna el rajtam. Bármikor szülnék újra. :-)
2009. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát !! :)
2009. jún. 21. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!