Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogyan védekeztek?...

Szülés után hogyan védekeztek? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Én szoptatni szeretném a kicsit, ahogy az első gyereket is, tehát a tablettától tartok. A spirálnál meg hallottam, hogy kialakulhat seb. Erről tapasztalatom nincs. Az óvszer marad egyedül, ami azért kicsit rombolja a romantikát?

2012. ápr. 23. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is szoptatás alatt nem szeretnék fog.gátlót szedni. A spiráltól és társaitól egy kicsit "félek". Sajnos a szülés óta gumival egyáltalán nem megy. Így marad a megszakításos módszer, ami persze nem biztos védekezési mód, de terhességem előtt is így "védekeztünk" és a baba nem becsúszott, hanem tervezett volt.

Ha mégis összejönne véletlenül így egy baba, nem lenne gond, mert úgyis szeretnénk kistesót.

Persze nálunk ez a módszer is rombolja egy picit a romantikát, de mégsem annyira mint 1 gumi.

2012. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nuvaring hüvelygyűrűvel. Nem tudom, szoptatás alatt lehet-e használni, mert én csak 1 hónapig szoptattam sajna.

De nagyon jó, havonta egyszer kell feltenni, nincs vele gond.

2012. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
8 hónapig szoptattam, de 6 hetes korától szedtem fog.gátlót. Utána normál fogamzásgátlóra váltottam. Nálunk az óvszer nem vállt be. Sajnos hozzászoktunk a tabletta okozta kényelemhez, így olyan nyögve nyelős volt az óvszerrel való védekezés. Aztán egy este túl messze volt (kb. két lépés lett volna), meg túlságosan benne voltunk már a dologban. Szóval egyetlen egyszer nem védekeztünk. Lett is egy harmadik babánk. Én már nem mertem még egyszer kockáztatni, inkább a tabletta...
2012. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ovszer
2012. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A Nuvaring hüvelygyűrűt nem ismerem, ezt majd megkérdezem az orvostól. Hát, valami kompromisszumot mindenféleképp kell kötni, ahogy látom. Nekünk a megszakítás nem jöhet szóba, mert nem szeretnénk több babát.


Köszi a válaszokat.

2012. ápr. 23. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Cerazette fogamzásgátló, szoptatás alatt ez szedhető és van még egy, de most nem emlékszem a nevére pontosan. A kislányom 1 éves korában hagytam abba, mert ráálltunk a 2. baba projektre. Terhes vagyok, a lányom most 20 hónapos, szeptember elején jön a kistesó, és még mindig szoptatom a lányom. Annyira bejön neki, hogy őt nem tántorította el a fogamzásgátló, se a menstruáció, se a növekvő pocak. :-)
2012. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, van még 1 fog.gátló, ami szoptatás alatt szedhető. Azalia a neve.
2012. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is Cerazette-t írt fel szülés után a dokim, de vannak kétségeim felőle. Egy szobában feküdtem egy anyukával, akinek a kicsi babái közt 1 év és 1 nap lett a különbség. Ezt a fogamzásgátlót szedte.

26hkm

2012. ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!