Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti szülés után a babőrzőben...

Ti szülés után a babőrzőben hagynátok a picit vagy éjjelre is veletek lenne? Vajon így gyorsabban kialakul a pici"napirendje"?

Figyelt kérdés
Második babámat várom és közeleg a szülés. Sokan azt mondják,hogy jobb ha a pár kórházi nap alatt kipihened magad, mert utána már úgysem tudod.Nem akarom benne berögíteni az őrzőben lévő dolgokat(éjjel is nagy lámpa,hagyják sírni, stb.). Féltem őt és nem tudom, hogy ha nem pihenem ki magam a szülés után, akkor így mi a jobb neki.Ti hol altatnátok?
2012. ápr. 24. 16:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%
biztos vagyok benne, ha megszületik nem fogod hagyni hogy az őrzöben legyen :)))
2012. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem azon a pár napon múlik szerintem.

Én amúgy hasonlóan nem akartam a másodikat sok időre a csecsemősökre bízni, de úgy alakult, hogy míg az összes baba tök nyugodtan evett-aludt, az enyém ehelyett ordított, mint a sakál, én éjjelre betoltam. (mármint nem sírva:))

Nálunk mondjuk amúgyis szerették begyűjteni a gyerekeket, de hajnalban mindig kihozták őket szopizni, utána meg vitték őket fürdetni majd vizit.

(Na pl ez sem "rögzült" benne, hogy reggel van a fürdetés, egyszerűen este fürdetem a naggyal,és kész.)

2012. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem szeretném az őrzőben hagyni, nappal semmiképp. De az éjjelen még nagyon gondolkodom.
2012. ápr. 24. 16:12
 4/30 A kérdező kommentje:
A lánykámat úgy megmosták ott a fürdetés alkalmával, hogy most két évesen is ordít ha az arcára folyik a víz:(. A nagy lámpa éjjel-nappal sütött rájuk. Visszagondolva neki biztos nem volt ott jó, de első gyereknél nem tudtam, hogy megy.
2012. ápr. 24. 16:14
 5/30 anonim ***** válasza:
85%
Igaz hogy én még csak az első kis babámat várom, de eleinte mi is ezen tanakodtunk párommal, hogy mi lenne jobb döntés, hiszen akkor ott szülés után az ember csak kivan merülve, és akárhogy is szereti a picikéjét, és szeretne vele minél többet lenni, azon a pár napon nem múlik a "napirend" kialakulása szerintem. Mi végül is úgy döntöttünk, hogy ha lehet akkor kihozzuk majd, de ha már kezdek fáradni, vagy esetleg az első nap úgy látjuk hogy nem nagyon boldogulok a picivel, akkor kérem inkább hogy csak szoptatáskor hozzák ki. Így neki is jobb és én is nyugodtabb leszek, hogy tudom hogy jó kezekben van.
2012. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Én szerettem volna ott hagyni, hisz éjszaka nem aludtam, akkor indult be a szülés. Másnap estére hulla voltam 40 óra fentlét után. De kihozták nekem, azt mondták jól vagyok, tudok rá ügyelni. Örültem neki, de egy alvás nagyon hiányzott. Mikor elaludtam a szobatársaim lekapcsolták a villanyt. Erre üvöltve ébreszt 11-kor a nővér, hogy a villanyt tilos lekapcsolni, mert hogy veszem észre ha bölcsőhalál jön , elfeketül mittomén. Néztem rá nagy kerek szemekkel...biztosan aludva 40 óra kemény fentlét után észreveszem a bajt ha ég a villany ha nem. :(
2012. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Második vagyok, nappalra én sem hagytam őrzőben a babát! De éjjelre betoltam. Miután nem volt elég tejem, (később sem) szegény tényleg egész nap ordított, estefelé bekómált. De nálunk a többi csaj sem hagyta éjjelre maga mellett a babát.
2012. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Igen, akkor majd úgyis kiderül, hogy mikor és milyen gyorsan születik a pici és utána mennyi erőm lesz. Legfeljebb első éjszaka benn alszik és megpróbálom magam kipihenni és aztán majd kiderül,hogy hogyan bírom éjjel. Utána itthon már úgyis csak nekem kell ellátnom. Akinek két kisebb gyermeke van, az hogyan tudta megoldani itthon az első heteket?
2012. ápr. 24. 16:29
 9/30 anonim ***** válasza:
66%

Én baba-mama barát kórházban szültem mindkét gyerekemet.

Ott az a lényeg,hogy nonstop veled legyen a baba.A második babámnál,

az első estére megkértem a csecsemőst,hogy vigyék el a babucimat,mert moccani sem tudtam nem még ellátni (cici,tisztába tenni stb.)

Na kaptam én akkor hideget, meleget!!!

Mert,hogy ők nem etetik éjszaka a babákat,velem van jó helyen stb....

Na de kérem ha egyszerüen nem tudtam megsem mozdulni,annyira fájt a gátam,hogy majd besz*rtam,és nem tudok hozzá felkellni akkor mi van!!!

Na nagyszájhuzogatva elvitte,de utána nem kértem ilyet,fogamat összeszorítva,de elláttam a babámat!

Nekem ilyen tapasztalatom volt:(((

2012. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Én mikor az elsőlányom szültem,még nem volt bababarát a kórház...És első 24órára náluk voltak agyerekek!Én majd bele haltam...Rendes volt a csecsemős,mert legalább első délután nálam hagyta,és "csak" éjjelre vitték el....


Én majd megőrültem,hogy nincsvelem...Engem zavart hogy elviszik,de nem hagyták kint:(


Pedig én is Dec 3 reggeltől voltamébren (aznap este indult be a szülés) így éjjelnem aludtam,és csak 4-én éjfél körül kerültem ágyba...De akkor én úgy fel voltam dobva,hogy semmiképp nem tudtam volna aludni,így engemzavart hogyelvitték...


kb 1-2 hét és születik a hugi,na őt már nem viszik el tőlemaz tuti!Csak reggel fürcsizni...Még a gyerekorvos is az ágyunkhoz jön vizitelni...

2012. ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!