Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetes kismama vagyok, és...

Velence kérdése:

36 hetes kismama vagyok, és már vannak fájásaim, de ezek szerintem josló fájások ( menstruációs görcshöz hasonlő görcsök, hát-derék fájás, és a baba is a mészály felé helyezkedik, normális ez?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a mészály ha tágul azt honnét tudom? Mikor van az hogy azonnal menjek a korházba?
2012. ápr. 25. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális. Akkor menj, ha a fájások rendeződnek, 10 percesek (nem tudom milyen messze laktok, mi öt percre a kórháztól, így én 10 perceseknél megyek majd be), vagy ha elfolyik/szivárog a magzatvíz.
2012. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pihenj le, feküdj az oldaladra, lazíts, attól el kell múlnia. Ha folyamatos, akkor csak jósló, ha viszont rendszeresen jelentkezik, szünetekkel, akkor figyeld a szünetek közti időt. Ha nem azonos idő telik el két fájás között, akkor is csak jósló. Esetleg tusolj le langymeleg vízzel, az is elmulasztja, ha vaklárma. De szerintem az, mert sok a front, és ilyenkor több a jóslófájás is.


4 éves kisfiú, és 37 hetes pocaklakó kislány anyukája

2012. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak az időjárástól van, de ha nem múlnak a görcsök érdemes elmenni a dokihoz!
2012. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ezek a fájdalmak rendszeresek, akkor kell menni. Feküdj le, és figyeld meg, hogy azok e?
2012. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális. A szervezeted készülődik a szülésre, akár hetekig.

A méhszáj tágulását nem lehet, de nem is kell konkrétan észre venni.


A jósló fájás kb. 20-30 másodperces, és szabálytalan időközönként jön, a szülési fájás 40-60 mp, és pontosan jön, és nem áll le, akárhogy helyezkedsz, és akármit csinálsz, sőt egyre sűrűsödik idővel. Ha ilyen van, akkor kell menni. Vagy persze ha elfolyna a magzatvíz, de azt meg úgyis észre veszed...


A jóslók, ha beülsz egy kád jó meleg vízbe, szépen elmúlnak/leállnak. Szülés előtt pedig felerősödnek és rendszereződnek.


Minden jót!

37 hkm

2012. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
mészály nincs, méhszáj van, a méhed szája, érted???
2012. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!