Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg igaz az, hogy terhes...

Tényleg igaz az, hogy terhes nőknél aki szűl, hogy felvágnak egy pici részt, hogy jobban kibujjon a baba?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol,hogy a punci és a popsi közt felvágják azt a részt,hogy könyebben kibújjon a baba.Ez igaz?Ha igen mennyire fáj ez?
2008. ápr. 19. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony,van ilyen.Ezt hívják gátmetszésnek.Azt,hogy milyen,nem tudom,még szülés előtt állok.Viszont nem minden kórházban csinálják.A Szent Imrében gátvédelemmel dolgoznak és a terhesség utolsó harmadában gátmasszírozó olajjal kell kenegetni magunkat,ez rugalmassá teszi azt a tájékot.
2008. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gátmetszést szinte minden először szülő nőnél csinálnak,ott is ahol gátvédelemmel szülnek.

Nagyon ritka,hogy első szülésnél ne legyen rá szükség.

Törekedni lehet a gátvédelemre,de döntse el az orvos az adott helyzetben,hogy mit lát jónak.

Ha reped a gát az sokkal rosszabb mintha vágják,és nehezen hegesen gyógyul.

Egyébként nem kell félni tőle,mert a fájásoktól meg sem érzed,és adnak szurit is előtte.

Pár hét alatt tökéletesen gyógyul,ha nincs semmi gond.


Mennyi idős vagy,és mikorra várod a babát,ha szabad megkérdezni?


Minden jót,üdv.

2008. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia ! Itt találsz a szülésről videókat.Megnézheted hogyan zajlik egy igazi szülés. [link]
2008. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon az elején tartok még csak 5-6hetes vagyok.
2008. ápr. 19. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem kell tőle félni.Amikor vágják nem érzed,mert éppen a baba feje elnyom ott mindent.Utána amikor varják érzéstelenítőt kapsz.A gyógyulás meg,azt mondják,hogy egy tisztességesen kijött aranyér rosszabb,mint egy gátseb.Nos aranyerem volt már kétszer,és az egy hét után már nem fáj,és annyi az egész,hogy kellemetlen vele az ülés,de kibírható.(Nah jó,az első 1-3 nap nagyon fáj,de ah elkezd gyógyulni,úgy lesz egyre jobb.)Gátsebről nem tudok még véleményt mondani,majd egy hónap múlva.:)
2008. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy igaz, ezt az esetek 99%-ában indokoltnak tartják és vágnak. Mert ha nem csinálnák, akkor előfordulna, hogy elreped a kismama, ami sokkal jobban fáj, és összevarrni sem lehet tökéletesen, meg a következményei is elég kellemetlenek: vizelettartási problémák, megromlott szexuális élet. Persze mostanában sokat hallani a gátvédelemről, de az első szülésnél általában hiába a felkészülés (gáterősítés, stb.), nagyon sok esetben mégis úgy ítéli meg a szülész, hogy vágni kell. Felkészülés nélkül pedig minden esetben. De nincs vele gond, fájás közben vágják, nagyon éles a szike, szóval szinte nem is érzed. Aztán összevarrják, az nem éppen jó, de szülés után meg se kottyan, meg inkább kellemetlen, mintsem fájdalmas. Utána a seb fáj egy ideig, de kibírható.
2008. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül a gátmetszéstől féltem szülés előtt. Nem kellett volna. Akkor épp nem fáj és nem is érdekel, hogy most épp vágnak. Amikor varrnak, az enm kellmes, de akkor már ott a baba, a világ legjobb fájdalomcsillapítója! Amikor a hasamon feküdt és végre megölelhettem, velem ugyan bármit csinálhattak volna, nem számított! Utána egy ideig fájdalmas az ülés (szokták javasolni, hogy vigyél magaddal a kórházba egy gyerek-úszógumit, mert azon jobb ülni), de ki lehet bírni.

Nincs mitől tartanod, hidd el!

2008. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a varrás sem fájt, sőt azt sem vettem észre, hogy vágnak. nekem inkább a varrat szedés fájt, de azt is túléltem. tényleg jobb, ha vágnak, mert lehet, hogy sokkal csúnyábban repednél, és az rosszabb. különben nagyon hamar helyrejön "ott lent" csak az első 3-4 hét gáz.
2008. ápr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Neee komolyan vágni kell? Istenem szegény nők :'( hát meghalok... Menstruálnak, ki kell bírják a szülést, a vele járó dolgokat ( a méhlepény eltávolítása, meg amit most tudtam meg, hogy gátmetszést végeznek -.- ), áh kegyetlen... Bezzeg a férfiaknak jó a dolguk, minimum annyira kellene a nőket tisztelni mint a férfiakat, ajj szegény nők :( Respect... Szólok barátnőmnek, hogy ketten is megleszünk majd... :D
2013. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!