Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azért ne vállaljak gyereket,...

Azért ne vállaljak gyereket, mert sosem lesz lehetőségünk saját házba költözni?

Figyelt kérdés
Kérdésemet azért tettem fel,mert sokaktól hallom, hogy albérletbe nem érdemes szülni, mert rengeteg pénz elúszik az albérlet miatt, plusz még a gyermekre is keresni kell, nem is keveset.Sajnos az albérlet az egyetlen lehetőségünk, saját lakásra nincs, és nem is hiszem, hogy lesz pénzünk, de ettől függetlenül én meg azt mondom, ha valaki akar kisbabát, az a lehetőségeitől függetlenül meg tudja oldani, és fel is tudja nevelni. Mindegy, hogy kertes házban, vagy albérletben él.

2012. máj. 3. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezek annyira egyéni dolgok, mert pl. valaki albérletben keres 400ezret, saját házban meg 100ezret, most akkor az albérletben élő ne vállaljon gyereket, mert nincs kertes háza, és lényegtelen hogy a feltételei jobbak?


Szerintem az számít, hogy legyen mire alapozni, de ez nem csak a ház. Anyagilag és érzelmileg legyen kész az ember nagyjából. Tökéletesen nem lehet erre felkészülni, és nem lehet várni a kacsalábon forgó palotára, mert akkor nagyon sokan soha nem szülnének.

Érzelmi és valamelyest anyagi biztonság kell, de ez független szerintem az albérlettől és a kertes háztól.

2012. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze hogy fel . az anyagiak tekintetében sokan túloznak. a gyerekhez nem kell rengeteg pénz ha okosak vagytok mindig legyen pénz váratlan kiadásokra és nem lesz lelkibeteg ha használt v. turkálós ruhákban nő fel.


sokan laknak albérletben külföldön is mert sokak alá nem tolnak a szülők kocsit lakást ... ezt csak itthon veszik alapnak az életkezdéshez.


nekünk sincs saját házunk sőt még a lakás se a mienk de van két gyerek turis ruhák meg hó végén összehúzott gatya de boldogok vagyunk . nyavajoghatnék ... meg élhetnénk ketten kb. ugyanennyiből de az nem lenne élet csak vegetálás meg sóvárgás a család után . talán jobb így.

2012. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Teljesen egyetértek, én is úgy gondolom, hogy nem a pénz, hanem az érzelmi szint és az akarás, ami kell egy gyerkőchöz :) Ha arra várnánk, hogy összegyűljön a pénz a saját lakásra, lehet, soha nem lenne gyerekem, hiszen több évbe telne, mire eljutnánk a lakásig. Mindenünk megvan, és bár még fiatal vagyok egy babához (20 vagyok), de már most sokat gondolkozom ezen, nagyon várom már, hogy legyen egy kisbabám. Előtte persze szeretnék dolgozni, meg párom is egyetemre készül, de valamiért elönt az öröm, ha arra gondolok, pár év múlva mi is belevághatunk a családalapításba :)
2012. máj. 3. 13:04
 4/13 anonim ***** válasza:

:)

vicces ez, mert egy hitel törlesztős ház sem saját még...

Ja és a nyugati országokban meg szinte az a furcsa,ha valakinek saját háza van, vagy annak a törlesztőjét fizeti.

De ez mindegy is:)

Kisfiunk albérletbe született, most 1,5 éves és úton van a tesó is:)Az, hogy albérletben lakunk egy percig nem gondolkodtatott el minket a gyerekvállaláson!

Mert sajnos mire az ember saját KIFIZETETT házba/lakásba kerül már bőven kicsúszik a gyermekvállalás időszakán.

2012. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, gratulálok a picihez! :)

Egyet értek, mire az ember saját lakáshoz jutna, elúsznak az évek, a gyerekvállalással együtt. Anyumnak szerencséje volt, a házat, ahol lakunk, 16 évesen kapta a nagyszüleimtől, ami nem kis segítség a családalapítás kezdetéhez :) Sajnos nekem és a páromnak nincs ekkora szerencséje, de nem bánom, nehogy már emiatt mondjak le az élet legszebb dolgáról, az anyaságról! :) Bár bevallom, biztos lesz egy-két vitánk az albérlet vs. saját lakás ügy miatt, mivel párom meg van róla győződve, hogy olyan munkahelye lesz, ahol több százezret kereshet majd (gépészmérnöknek tanul), de az is több év, mire megkeresi :)

2012. máj. 3. 13:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy azért nem kéne még gyeremeket vállalnotok mert albérletbe laktok párommal 12 éve vagyunk együtt 5 éves a kislányunk 3 éve van saját lakásunk mert az albérlet szerencsére még az olcsó kategóriába sorolható 40+ rezsi, 3 éve vettünk egy lakást rengeteg ledolgozott óra áll mögötte és sikerült félretenni a lakás árát igaz kellett hozzá 8 év de meglett az eredménye és albérletbe szültem meg a gyerkőcök
2012. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy hogy a banknak fizeted a törlesztő részletet vagy a főbérlőnek havonta a költségeket.

Jól kell szerződést kötni a tulajjal hosszú távra, és akkor szerintem tök mindegy hova szülsz!

A lényeg hogy fedél legyen a gyermeked feje felett!


Én 40m2-re vállaltam be a babát...és akár még egy tesót is simán bevállalnék. Tudom, van akinek ekkora csak a gyerekszoba, de én is azt vallom, hogy ha valaki szeretne babát, ne várjon éveket a tökéletes körülményekre!

Arról nem is beszélve hogy egy jó pár évig fizethetjük a hitelt, és speciel ha innen lenne lehetőségünk menni, akkor nem tudom, hogy mennyire lesz könnyű hitellel együtt megszabadulni a lakástól, míg albérletből sokkal könnyebb váltani!

2012. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

azért ne írjuk már azt,hogy a gyerekhez nem kell pénz,és felnő a szeretettől..Pénz az kell hozzá,saját lakás viszont nem, a kettő ugyanis nem ugyanazt jelenti..

Ha az anyagi biztonság megvan és tudtok félretenni egy albérletben,akkor simán jöhet a gyerek,ha nem,akkor attól,h saját házatok lesz pénzetek nem lesz több,sőt kevesebb,mert ott nektek kell felújítani,javítani,stb...

2012. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Ha a mai világot néznénk amilyen helyzetbe vagyunk szerintem senki nem vállalna még 1 gyereket se.

Ha albérlet van,akkor albérlet.Ha arra vársz mikor lesz lakásotok,akkor sose lesz gyereked!

Én beválalnám!


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos már nem a 70'es-80'as éveket éljük, amikor szinte ingyen kiutalták a lakásokat az embereknek.

Igen, akkor szinte mindenki kapott ingyen lakást. Anyámék is.

Sajnos a mi generációnk vagy örököl vagy élete végéig gürcöl, hogy legyen sajátja.

És sajnos ez nem a 30-as éveinkre realizálódik. Ritka kivétel, hogy valaki annyira sikeres, hogy fiatalon saját lakást vegyen készpénzért.

Nem tudom, hogy hova tart a világ, de ez szörnyű.

Kérdésedre válaszolva, mi a 3. babánkat várjuk a bérelt lakásba. Összbevételünk, 350 eft havonta. Ingóság mind a mienk, nem éhezünk, a gyerekeinket szépen neveljük.

Az, hogy félretegyünk még odébb van, de eljön annak az ideje is. Én szeretnék hiteles lakásba költözni, de az hatalmas kockázat, ha látod a tv műsorokat, 25-30 évig 80-100 e ft-ot havonta fizetni nem kevés pénz. Az albérlet épp a fele.

2012. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!