Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg lehetséges saját...

Tényleg lehetséges saját felelősségre hazajönni szülés után 1 nap múlva? Volt aki csinált ilyet? Miért is kell 3-5 napig bennmaradni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

2 naposan van a babának egy kötelező vérvétel, nekem csak azt kellett kivárni. Nem tudom ezt ki lehet-e hagyni, vagy visszavinni a babát....

Tovább kell maradni ha a baba pl sárgul.

2012. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem azért tartanak bent, mert szeretik nézni a fejed. Oka van, ezért orvossal kell konzultálni. Biztosan kivárnak, mint minden nagyobb műtét után is, hogy vannak -e szövődmények nálatok, vannak-e problémák (amik otthon nektek fel sem tűnnek, csak ha már komolyak). Nem poénból csinálják, az tuti. Inkább az elején pár nap bent, mint utólag bánni.
2012. márc. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen, letezik az ambulans szules, csak nagyon nem orulnek neki. A korhazak harom nap benttartozkodas utan kapnak csak penzt, emiatt kell bentmaradni.
2012. márc. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

2.napon végzett vérvétel a Ti érdeketek!

PKU szűrés: Vérvétel a baba sarkából, a következő öröklődő anyagcserezavart okozó betegségeket igyekeznek kiszűrni.

- fenilketonuria (fehérjelebontási zavar)

- hipotireózis (pajzsmirigyműködési zavar)

- galaktozémia (főleg tejtermékekben található galaktóz-lebontási képtelenség)

- biotinidase (H-vitamin-hiány)

hypothyreosis: kötelező szűrő vizsgálat, a pajzsmirigy csökkent működését szűrik ki. Amennyiben ilyen betegséget örököl a gyermek, a szellemileg visszamaradottan nőhet fel.


Mellesleg nem 3 napos bentléttől kap elég pénzt a kórház...

2012. márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

A szülés után 72 órával lehet legkorábban kijönni, ekkor veszik le a PKU-hoz a vért a babától, ha meg tudod beszélni a gyerekorvosotokkal, ő is leveheti otthon, ekkor akár a szülés után 2 órával távozhattok. Viszont azt tudnod kell, hogy ha veled van valami, akkor irány vissza a kórház, de akkor már nem veszik vissza a babát.

Én sem rajongok a kórházi létért, az első babámmal 3 éjszakát, a másodikkal pontosan 72 órát voltunk bent, gyakorlatilag a 70. órán összecuccoltam és vártuk, hogy mikor veszik le a vért a picitől.

2012. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Persze, szíved joga hazamenni, de egyedül a baba nélkül. Én amikor körmöt rágva vártam a zárómra, kérdeztem a dokim akkor hazamehetünk-e. Erre azt mondta, hogy én már rég hazamehettem volna tőle, de egyedül, a babán múlik hogy hazamehetünk-e együtt. Persze mosolygott, mert tudta sose hagynám egyedül bent az újszülött babám. Ezt még abban az esetben se tudtam volna elképzelni, ha van itthon még egy gyerek aki vár rám.

Tudtommal 24 óra múlva haza lehet menni szülés után, de csak az anyának.

2012. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Nekem pl mindkét szülésemnél a babák 3 napos korában vettek észre problémát ami miatt az egyikkel még 2 napot, a másikkal még 3-at kellett ráhúznunk. Az egyiknek szívzöreje lett amit monitorozni kellett 24 óráig, a másik valami fertőzést kapott és emiatt átkerült a PIC-re mert antibiotikumot kellett kapnia amit otthon magadnak nem lehet gy pár napos csecsemőnél. Ilyesmire senki sem számít de látod velem 2'ből 2x megesett, hogy gond volt. Jó,h. ott vették észre ezeket mert képzeld el ha vissza kell menni mondjuk 1hetesen valami gyerekosztályra ahol mindenféle fertőzések, vírusok vannak mert ott beteg gyerekek vannak. Ráadásul ott neked nem adnak ágyat max. egy széket pedig azt a babát szoptatni kell éjjel nappal. Szóval én tuti nem jönnék haza előbb.
2012. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Én nem mennék haza hamarabb.Nekem a harmadik napra sárgult be a babám,akkor mondták,hogy még maradunk,mert ha hazaengednének,jöhetnénk vissza,de akkor már a gyerekosztályra,és nem lehetnék a picivel.Ki kell szépen bírni!
2012. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Nekem kellett az a 3 nap aktív pihenés....gondolom a többi érv mellett -amit itt nagyon jól leírtak- ez sem mellékes szempont. Főleg akinek másik gyerkőc is van otthon....:)
2012. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem maradsz bent szülés után legalább 72 órán keresztül, a kórház elesik az OEP által folyósított pénztől, ami a szülésért járna. Budapesten a Szent Imre kórházban van lehetőség a hazamenetelre, babástól. Nyugaton is ez megy nagyon sok országban - így kevesebbe kerül a szülés. Mondjuk, ilyen esetben naponta járnak ki a babát és a mamát is megnézni.
2012. márc. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!