Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vegyünk babamérleget vagy...

Vegyünk babamérleget vagy fölösleges? 38 hkm

Figyelt kérdés
Vannak akiktől úgy hallottam hogy venni kell, és mérni kell minden héten, viszont van aki meg azt mondja hogy felesleges mert a védő nőnél megmérjük 1* havonta és az elég. Most akkor mi az igazság? Vegyek vagy nincs értelme?
2012. máj. 4. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges,mi vettünk,de kb kétszer használtuk.Látványosan hízott a csajszim. :)
2012. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi kölcsön kaptuk, az elején jó volt, mert mindig mérni kellett mennyit eszik a babám, mert nem vitte túlzásba. Szerintem nem muszáj, de nem árt.
2012. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egy jó minőségű kb 15000 ft, és kb kell 3 hónapig. (ha kell)

Lehet bérelni is havi ezer forintért is.


Amúgy amikor megvettem a babaholmikat, akkor az eladó flegmán megkérdezte, hogy -babamérleg?

-mondom az nem kell.

-és honnan tudja mennyit evett akkor?

-mondom onnan, hogy általában tudom, mennyi tej jön le a cicimből, a maradékot lefejem, onnan tudom, hogy mennyit evett. na meg ha hízik szépen, és pirospozsgás a pofija, akkor meg nem hiszem, hogy gond lenne :)


szóval szerintem felesleges, de ha nyugodtabb vagy, akkor bérelj, vagy nézz körül a használt piacon.

2012. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az, hogy most nézegetem az árakat és vaterán is olyan 5000 a legalsó határ...nem sajnálom a babától csak az másra is elkölthetnénk persze rá.
2012. máj. 4. 11:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Én fölöslegesnek tartom, ha szükséges el lehet járni a védőnőhöz és ő megméri. Én tuti, hogy nem veszek.
2012. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Felesleges. A védőnő úgyis megméri, az bőven elég. Az otthoni méregetésnek nem sok értelme van, mert csak ideges elszel tőle (miért nem hízik annyit, miért hízik ilyen sokat) és még drága is.
2012. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyelőre még ne vegyetek. Ha megszületik a baba, és úgy ítéled meg, hogy zavar, ha nem tudod a súlyát és hogy mennyit gyarapszik, akkor vagy tudtok bérelni mérleget, vagy tudtok vásárolni egyet.

Nekem az a tapasztalatom, hogy az anyatejes kislányomnál a kórházból úgy engedtek haza, hogy megmérték, majd az 1 hónapos kötelező vizsgálaton volt a következő mérés. A köztes időben nem volt rá szükség, mert szépen és sokat szopizott, és látszott, hogy napról-napra pufókabb.

Ha viszont koraszülött, vagy látszik, hogy nem megfelelően hízik, akkor a mérleg igenis nagyon jó szolgálatot tesz. De ahogy írtam, egyelőre szerintem nincs szükség arra, hogy megvedd.

2012. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez igaz, vagy ha esetleg úgy van az első hónapban még bérelünk egyet és ha kell akkor meg később veszünk. Nem? Köszönöm a tanácsokat!
2012. máj. 4. 12:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is az első babánknál kölcsönöztünk mérleget a patikából, bár utólag szerintem felesleges volt. Arra jó volt, hogy hetente meg tudtam mérni, de én minden szopi után is mértem, ha csak 30 grammot evett azért aggódtam, ha 80-100-at, akkor meg azért. Szóval a következő babánál én nem fogom beszerezni, elég lesz a havi 1x mérés a védőnőnél. Sok sikert a szüléshez!
2012. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam vele, hogy minek?

Aztán kiderült,hogy nagyon hasfájós a pici fiunk, eleinte nagyon nagyon sokat sírt!Az első 3-4 hónapban nekünk nagy segítség volt,mert láttam mennyit evett,így az éhséget ki tudtam húzni a "listáról" mikor nem tudtam miért sír.

Mi is béreltük.

Esetleg nincs ismerősöd akitől kölcsön tudod kérni arra a pár hónapra?

2012. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!