Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez gond lesz a terhesség végén?

Ez gond lesz a terhesség végén?

Figyelt kérdés

voltam vérvételen és AB Rh negatív jött ki ami állítólag nagyon ritka,és még ráadásul vérszegény is vagyok..

kapok majd valamilyen gyógyszert az utolsó hónapban?vagy be kell feküdnöm előtte?természetes úton szeretnék szülni,ugye nem befolyásolja?nagyon félek ettől.21 h km


2009. jún. 23. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különöset nem okoz, csak úgy tudom a baba kap majd valami szurit a kórházba, valami ellenanyagot. a vérszegénység, meg nem függ össze a vércsoporttal, szinte mindegyik anyuka vérszegény, főleg a terhesség vége felé, amire vasat szokott írni a doki. szülhetsz természetesen, ezen, nem fog múlni...
2009. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ennél nagyobb bajod nincs, akkor te lehetsz a világ legboldogabb embere!

Ez az égvilágon semmit nem jelent, csak beilyesztik az embert.

Többször kell menned ellenanyag szűrésre, de semmi több. Ha megszületik a babád, mindjárt megnézik a vércsoportját, és ha ő + lesz, akkor kapsz egy injekciót, és ennyi!

Szóval ettől ne félj, szülhetsz természetes úton ahogy én is:-)

2009. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel RH negatív vagy lehet, hogy a szülés után kapnod kell ellenanyagot. (anti D injekció) De ezt csak akkor ha a babád vércsoportja RH pozitív lesz.

Én is RH negatív vagyok, nekem a doki mondta ezt az anti D dolgot.

2009. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól írták előttem, mivel RH negatív vagy, ezért minimum háromszor nézik a véredben az ellenanyag szintet. Ha megszületik a babád, megnézik az ő vércsoportját, és ha az övé is negatív, akkor nem kapsz szurit, viszont ha RH+, akkor kapsz Anti D injekciót, hogy a következő terhességnél ne legyen gond.
2009. jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!