Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki tudja hol kell maszírozni...

Ki tudja hol kell maszírozni a talpat, hogy beinduljon a szülés?

Figyelt kérdés

2012. máj. 4. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok profi és még nem próbáltam, de anno mikor jártam talpmasszázsra a talpam közepét és a sarkam két szélét nyomkodta a csaj, elvileg az felel a nemi szervekért. Mondta is, miután kiderült, hogy babánk lesz, hogy ne is menjek többször, mert a masszázstól elvetélhetek-szóval szerintem a sárgatestre ott tudsz hatni, vagyis próbálkozhatsz vele :)

Könnyű szülést!


33 hkm

2012. máj. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
(A sárgatestre? Szülés előtt? Hol van már akkor a sárgatest, a 12. hétre elsorvad. :))
2012. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem :) A placenta is termel + a sárgatest is, de lehet én tudom rosszul :)

Mindenesetre elvileg azért lehet próbálkozni, ártani nem fog :)

Első

2012. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A corpus luteum, ami maga a sárgatest, az bizony elsorvad, és a placenta veszi át a szerepét. :) A 10-12. hét között termeli mindkettő, ilyenkor nő a vetélések gyakorisága is, ha esetleg a sárgatest hamarabb kezdene sorvadni.
2012. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszi az infót :)

Ma is tanultam vmit :)

2012. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont a hét elején voltam masszőrnél, mert becsípődött egy ideg a lapockámba.:( Ő mondta, hogy a sarkam, a bokám és derekam (lumbális szakaszt) kihagyja, mert az beindíthatja a szülést.

22 hetes kismami

2012. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A sarokpárna közepén, a talpadon van a petefészek/petevezeték pontja (olyan hüvelykujjnyi terület) és kb. a belső kiálló bokacsont mögötti részt és a talpad ívének (ha nem lúd) a sarok felé eső részét öszekötő vonalban a hüvely (lejebb) és a méh (bokacsont mögött) reflexpontja. Ha rákeresel google-ban, hogy taplmasszázs térkép, találsz pár rajzot.
2012. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
22 hetes kismama! Ez butaság. Akkor indítja be a szülést ha a baba érett már rá!
2012. máj. 26. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!