Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az hogy fehér és piros...

Igaz az hogy fehér és piros virágot nem illik egy csokorba kötve ajándékba vinni a frissen szült anyukának a kórházba mert szerencsétlenséget hoz?

Figyelt kérdés

Megjegyzem hogy nem vagyok babonás. Olvastam egy dán írónő könyvét, amiben a fent leírt sor szerepel. Ez csak Dániában lenne babona, vagy ez egyszerű kitaláció?

Ne oltsatok le, csak egyszerűen ezt nem tudom kiverni a fejemből hogy a piros - fehér kombináció szerencsétlenséget hoz.


2012. máj. 6. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük onnan, hogy a kórházakba (főleg csecsemők közé!) nem engednek be virágot ..


Egyébként baromság az egész.

2012. máj. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
friss virágot nem szabad vinni a kórházba de még otthonra sem, a pollenek miatt.
2012. máj. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Virágot csecsemőosztályra nem szabad vinni, ahogy az első is mondta. De még ha be is engednének (mert el tudom képzelni hogy van olyan ahol nem foglalkoznak vele), virágot ne vigyél pici baba mellé.
2012. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Virágot képeslapra rajzolva vigyél az anyukának! ;)


A piros-fehér kombináció talán nem tetszik egy dánnak, de magyar embernek más kéne, hogy eszébe jusson róla.

2012. máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen felesleges gondolat. Olyan a színe, amilyennek akarod! :) Ha ilyen, akkor ilyen! AMúgy tényleg nem vihetsz be virágot! :)
2012. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4 válaszoló: a dán zászló konkrétan piros-fehér...
2012. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez volt az a könyv.

2012. máj. 6. 13:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Ok meg biztos a fekete macskan amuldoznak. :-)
2012. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!