Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez már vajúdás kezdete? Vagy...

Ez már vajúdás kezdete? Vagy csak az időjárás?

Figyelt kérdés

Ma már kb 5x éreztem ugyan azt a fájdalmat..ez kb 2óra leforgása alatt,amit ahoz tudok hasonlítani mintha a baba iszonyat kifeszítené magát(kb 1 percig tarthat),kis mensi szerű görcseim is vannak időnként,a derekam is fájdogál!

Gözöm sincs hogy ez mi..első babám lesz!

Ma töltöttem a 38.hetet.

köszönöm a segítségeteket!


2012. máj. 13. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Mérd meg, hogy hány percenként jelentkeznek a fájásaid. Ha mindig kb 18-22 percenként, akkor azok 20 perces fájások. Ha nem múlik el és átáll mondjuk 10 percenkéntire, akkor az már igazi fájás és valószínűleg megindul a szülésed.

Nekem egész nap ez volt, először 40 percenként majd 20 percenként. Aztán beültem egy kád meleg vízbe és nem múltak el a 20 percesek (ha elmúlik, akkor az csak jósló fájás volt, ami felkészíti a méhed a szülésre). Majd 10 percesek lettek estére és akkor indultunk a kórházba.

Onnan már nem engedtek haza és hajnallra megszületett a kislányom.

Neked is sok sikert!

2012. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy próbáld ki a meleg vizes zuhanyt a pocakodra. Ha elmúlik, jósló volt, ha erősödik, igazi.
2012. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

most számoltam ki az idő a fájások között,35-40percenként van!

jajj..csajok,annyira rossz hogy nem tudom hogy ez mi!

amikor jön egy fájás egyébként nagyon lent érzem,és az egész hasam megkeményedik,ami még akkor is tart miután a fájás már elmult.

2012. máj. 13. 14:19
 4/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Akkor még az elején vagy, nekem is 40 percesekkel indult. Igaz, mindenkinél más, hogy milyen gyorsan lesz belőle 30 aztán 20 perces. Volt jóslód elötte? mert nekem soha. Rögtön 40 percessel indult reggel és dél körül lett 20 perces. Aztán melegvíz, nem múlt el és 10 perces lett olyan 5 órára. Szóval nekem egész napos volt mire eljutottam a 10 percesekig és indulhattunk a kórházba.

Próbáld ki a meleg zuhanyt tényleg, lehet jobb lesz vagy elmúlik. Ha nem szülni fogsz.

Igen, ez ilyen, nem túl kellemes, de ez még csak az eleje. Kitartás, lesz ez még rosszabb. :)

2012. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát ilyen még nem volt,csak keményedtem néha-néha!

A méhszájam már több mint 1 hete nyitva van teljesen egy ujnyira!

Most várok még egy fájásig,ha jön megint megyek lezuhanyzok,ha nem múlik,akkor szólok a páromnak hogy készüljön,mert lehet szülünk!

A derekam a fájás alatt nem fáj,csak a kettő között érzek tompa nyomást!

Egyébként jó helyen érzem a fájást?

Neked is így fájt kedves első?

2012. máj. 13. 14:41
 6/22 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ilyen volt. Nagyon megkeményedett a hasam, mint egy kő és még utána is kicsit úgy maradt. Amúgy nekem elötte még keményedés sem volt és nyitva sem voltam. A dereka sem fáj mindenkinek, a fájás a lényeg, hogy folyamatosan jelentkezik és nem múlik el, hanem az idő haladtával rövidül.

A 15 perceseknél elég elindulni a kórházba, a 20 perceseknél még nem kell (főleg ha első baba és nincs több órányira a kórház). Én még meg is vacsiztam elötte és jól tettem. :)

Amúgy én is 38+5 napos voltam, szóval jó időben vagy, biztos a front indította be.

Nagyon izgi! Majd írd le mi volt, lassan mennem kell. Sok sikert ha nem múlik el és szülni fogsz!

2012. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jaj drukkolunk ám nektek. Maj írd meg mi volt, légyszi. Mármint utólag, nem vajúdás közben. :)
2012. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
nekem is hasonlóan indult és másnapra lett baba! várjuk majd a híreket :)
2012. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Még mindig csak 40perceseknél tartok!!

Szerintetek ez normáis?

kb.12órától van.

2012. máj. 13. 17:12
 10/22 anonim ***** válasza:
Szia! Majd írd meg légyszíves mi történik,én is a vége felé járok a terhességnek.. Szerintem csomagoljatok végülis nem baj az ha hamarabb bent vagytok,nem? Csak nyugodtabb leszel.. Jujj nagyon drukkolok és könnyű szülést kívánok! :))
2012. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!