Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Július 7-én lesz kislányom 3...

Július 7-én lesz kislányom 3 hónapos! Igény szerint napi6-7-szer eszik! 80 és 120 között szopizik alkalmanként, de inkább 100 alatt, ritkán fölötte! 3800 grammal született, most 5800 gram! Mennyit kell akkor ennie egy ekkora gyereknek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósom szerint nem eszik eleget! De nem érti meg, hogyha jóllakott, nem tudom visszatuszkolni a szájába a cicit!
2009. jún. 25. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 kilót hízott a születése óta. Szerintem ez elég, nem kell minden babának havi szinten 1 kilókat híznia. Ne foglalkozz az anyóssal, a babád tudja, mennyi tejre van szüksége. egyébként sem lehetne beletömni a tejet..
2009. jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond a súlyával. Az én kisfiam június elsején lesz 3 hónapos. 3,33kg volt, amikor született, most 6kg. Barátnőm kislánya 3,64kg-mal született és 4 hónaposan volt 6kg. +++
2009. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden OK a babáddal, és szerintem jól csinálod a dolgokat. A babák pedig ennyi idősen tudják, mennyi az elég. És már megint egy okos anyós, hát lehidalok! Nincs jobb dolga, mint Neked okoskodni? Na mindegy. Amúgy, van egy ilyen képlet, hogy a baba súlya kg-ban szorozva 150-el, ennyit kell megennie 24 óra alatt, persze ez nincs kőbe vésve. Akkor esetetekben ez így néz ki: 5,8 X 150 = 870 ml, ez a napi adag papíron. Szerintem, a leírtak alapján Nálatok ez megvan. Ja, és nehogy elkezdj minden evést méregetni, mert begolyózol. Tapasztalatból mondom.
2009. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk Július 1-jén lesz kisfiunk 3 hónapos, és most kb. 5800 g, 3600-al született, nap 5x eszik csak, akkor 120-140 grammokat, szóval szerintem nagyjából ugyanott vagyunk, ahol ti :) Illetve a kisfiúk lehetnek picit nagyobbak. Szóval szerintem ne aggódj :)
2009. jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a biztatást!

Akkor ezek szerint monden oké!Kicsit megnyugodtam!

2009. jún. 26. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!