Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik szülés előtti depresszió?

Létezik szülés előtti depresszió?

Figyelt kérdés
37+3 napos vagyok és már nem bírom tovább.Bármit megtennék,hogy már túl legyek rajta.Orvos tud ezen segíteni mármint azon ahogy érzem magam.Félek ez árt a drágámnak.
2012. máj. 15. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is sokkal komolyabb és feszültebb voltam a szülés előtti hetekben, de szerintem ezzel legtöbben így vannak. Azért van ez, mert az ismeretlen áll előtted, fogalmad sincs mire számíts, plusz az, hogy rákészülni sem lehet, hogy mikor és hol/hogy fog elkezdődni a szülés, elég frusztráló.

Attól is függ, hogy milyen a vérmérsékleted, mennyire vagy türelmetlen ember. Szóval szerintem természetes amit érzel, és ne aggódj, legfeljebb 3 hét van már csak vissza nektek, utána kezedben foghatod a babádat. Én azt tanácsolnám (egy szüléssel a hátam mögött), hogy próbálj meg annyit pihenni, amennyit tudsz, lelkiekben ráhangolódni az előtted álló feladatra, mert most jó néhány hónapig ezek az utolsó szabad napjaid. Utána menthetetlenül le fog kötni a saját tested regenerálódása és a baba körüli tennivalók.


Könnyű szülést!

2012. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár konkrét gondokat nem írtál,de szerintem benned már nagyon az izgalom játszik.Nem tudom hányadik baba,de szerintem félsz a szüléstől,már nagy a pocid,már 20 percenként jársz pisilni,lehet már jóslóid is vannak,na meg persze kétségeid vannak az új helyzet miatt.Mint írtad nem akarod,hogy a kisbabidnak bármi problémája legyen.

Hidd el, ha nem is érzed,hogy ezek a problémáid,tudatalatt nagy valószínűséggel ezek a problémáid.De ez a szülés után meg fog változni,ha teszel róla.Addig tapasztald ki mi köt le,ha netán lesz egy kis szabadidőd.Mindig foglalatoskodj valamivel,hogy ne legyen időd gondolkodni.Mert akkor egy idő után "eltűnnek" a problémák.Ha tudnál kivel beszélgetni az is nagyon hasznos lenne.Valaki olyannal,akinek kiöntheted szíved-lelked,mondjuk anyukád,jó barátnőd.Most már itt a jó idő,sétálj nagyokat a babáddal vagy bármi.Ha van aki vigyázzon a babádra,akkor majd mindig próbálj kicsit elszabadulni.Persze nem sok időre,de a szülés után 1 hónappal menj el kicsit valahová akár csak egy órára.Kávézni egyet vagy fodrászhoz...Ha meg tudjátok oldani a babit rakjátok le kicsit korábban és nézzetek a férjeddel filmet...Ez mind fontos és segíteni fogsz.Szerintem még az is a problémád,hogy most rájöttél,hogy van ez a depressziós gondod és megijedtél tőle,nem tudsz mit kezdeni a helyzettel.De legyen időd arra,hogy csak saját magaddal foglalkozzál.Beülsz egy kád vízbe és akár megfigyeléseket készítesz a napodról,gyógyítod magad.

Könnyű szülést és stresszmentes babázást!

37+5 napos kismami

2012. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én mára vagyok kiírva. :D

Természetesen várom és nagyon szeretném, ha már a szülőszobán lennénk, de igyekszem türelmesnek lenni, hiszen ha aggódom, vagy idegeskedek, attól nem lesz jobb senkinek és előbb sem jön a Kicsi. :)

Úgy vagyok vele, h attól, hogy félek, nem lesz könnyebb a szülés, sőt... Inkább pozitívan állok hozzá, minden este elmondom, hogyan szeretnék szülni és bízom benne, hogy úgy is lesz. Ha csak a negatív dolgokat látom, meg azon agyalok, h mennyire fog fájni, na akkor tényleg belehülyülnék és ráadásul tuti nagyon fájna is. Erős, felnőtt, nő vagyok, meg kell oldani, annyian túlestek rajta, hogy ha olyan borzalmas lenne, már kihalt volna az emberiség. :D

Szóval nem depizni, hanem valóban hasznosan kell tölteni az időt. nekem úgy elröppent ez az itthon töltött 6 hét, hogy észre sem vettem...

Reggel pihizek, a dolgaimat csinálom, majd leviszem a kutyát, utána netezek, reggelizek, vagy barátnőzök, főzök valamit, vagy vásárolok, takarítok, majd ebéd, átjön anyum, aki nem dolgozik, és a szomszédban lakik, eszünk, utána tv, pihi, du megint kutyázás, a közös kutyás babás barátnőnnkkel, ezután jön a Férjem, itthon vacsi előkészület, pakolászás, tusolás és este is van. :) Csinálj hasznos dolgokat és elröppen az idő.

2012. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, én tegnapra voltam kiírva.

És a szülésznőm csütörtökön elutazik.

Addigra kéne megszülni.

Már nem tudom mit csináljak magammal.

Minden nap sütök valamit a családnak, mosok egy programot, járkálok, vásárolok annyit, amennyit fel bírok hozni az elsőre, és ennyi.

Olvasgatok, rádiót hallgatok, netezek, de semmi nem köt le igazán.

Én inkább attól félek, hogy én csavarodok be, a baba szerintem jól van, köszöni...

2012. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!