Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Van közületek valaki...

Anyukák! Van közületek valaki aki szív problémája volt (van) és tudott gyereket kihordani és szülni? Pontosabban szívkihagyás.

Figyelt kérdés
2 gyereket szültem ,a kicsi most 9 hónapos ,pár napja a szívem kihagy,régebben voltam több féle vizsgálaton és negatív minden,akkor egyszer havonta volt ez ,most naponta félóránként vagy 20 vagy 10 percenként is kihagy a szívem.
2012. máj. 20. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire érdekel a válaszom, de azért leírom.

Kisgyerekkorom óta szívritmuszavarom volt, ami csak úgy magától minden megterhelés nélkül, akár álmomban is előjött.

Ilyenkor a szó szoros értelmében ugrálta a mellkasom, annyira ment a szívem.

Az orvosok nem hittek nekem, azt mondták kitalálom, mert soha nem tudtak elkapni olyankor, amikor panaszom volt.

Teltek az évek beléptem a kamaszkorba, majd felnőttkorba a problémám változatlanul megmaradt, változatlanul orvosokat jártam, gyógyszert szedtem, de még mindig nem tudták mi a baj.

Egyszer Karácsony után, vagyis a két ünnep között este előjött a ritmuszavarom kb.9 óra körül, és nem múlt el. Hívtuk a mentőket, akik defibrillátorral és minden spéci cuccal jöttek hozzám. Na végre sikerült elkapni a ritmuszavart a szakértőknek. Bekerültem a kórházba, majd gyorsítva időpontot kaptam katéteres beavatkozásra Debrecenbe.

Mint kiderült erecskéket égettek ki, amik összeakadtak, és azok okozták a ritmuszavart, azt mondták, azért nem látták, hogy ez a gond, mert uh-al nem lehetett látni.

Azóta kopp-kopp tünetmentes vagyok, ha időjárás változás van, szokott úgy össze-vissza verni, de a ritmuszavar már nem jön elő.

A beavatkozást 2009 január elején csinálták nekem, 2009 júliusában már pozitívat teszteltem, és 2010 márciusában természetes úton problémamentesen szültem.

2012. máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy ezzel a problémával mindenképp keress fel egy jó kardiológust..........lehet nincs semmi baj, csak szimplán kimerültebb vagy és ezt jelzi a szíved.

Lehet, hogy egy gyengébb ritmusszabályzóval is kezelhető a problémád.

Jó egészséget.

2012. máj. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló problémám van, extrasistoliának hívják, amikor úgy éreztem egy pillanatra megáll a szívem és egy hatalmas dobbanással újra indul, a végén már egész nap nem hagyta abba, ekkor mentem háziorvoshoz aki betaloc zok-ot írt ki, aztán nem múlt még el, elmentem a kórház ügyeletére, ott ekg.-n sikerült elcsípni, akkor mondta a belgyógyász doktornő, hogy ez fizikális, nem kell vele semmit csinálni, csak ha zavar, hát engem nagyon zavart, a betalocot tovább kellett szednem, plusz magneb6.-ot, utána 2-3 hónapra terhes lettem, azóta nyoma nincs, 5 nap van még a kiírt időpontig. Tehát lehet neked is ez az ártatlan, de annál kellemetlen és ijesztőbb bajod van, kívánom, hogy ez legyen, de mindenképp nézesd meg magad, és csináltass ekg.-t. A terhességem elejétől nem szedem már a betalocot!
2012. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)Nálam 12-13 éves lehettem ,amikor ezt éreztem legelőször utána nagyon ritkán.2003 ban voltam vizsgálatokon és negatív lett minden,valami concor nevű gyógyszert kaptam ha zavar, akkoriban csak 1 szer volt ez a nagy dobbanás havonta,most van olyan ,pl ma fél percenként 2 szer is,sok mindent olvastam már erről,egy picit lenyugodtam,mert volt halál félelmem is.Ma voltam házi orvosnál és kaptam kardiológiára és vérvételre beutalót.Még egyszer köszi.
2012. máj. 21. 14:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én is túl vagyok a Betaloc-on, a Betaloc-zok-on, és a concor-on is.

Ezek jó gyógyszerek és szépen kordába tartható velük a ritmuszavar, és még biztos ezer féle van, ami segíthet.

Meg fogsz nyugodni egy kivizsgálás után mindenképp.

Tudom milyen ilyen esetben a halálfélelem......sok csúnya betegség van, de azért a szívprobléma az mégiscsak komoly, és mégis az a szervezetünk motorja.

Egy ilyen ritmuszavar szituban, az ember saját magát stresszeli be, amivel csak méginkább ront a helyzeten.

Majd írd meg légyszíves, hogy mit mondtak, ha eljutsz a kivizsgálásra.

Jó egészséget.

2012. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
MA VOLTAM VÉRVÉTELEN MEG FOGJÁK NÉZNI A PAJZSMIRIGY MŰKÖDÉST IS, KARDIOLÓGIÁRA CSAK AUGUSZTUS 02 RE KAPTAM IDŐPONTOT.
2012. máj. 22. 11:11
 7/14 A kérdező kommentje:
mivel, utána olvastam már jobban vagyok,de rossz érzés amikor bedobban egyet vagy percenként 3 szor is,és érdekes ha lefekszem az ágyra, akkor már jobb a helyezett.köszi a választ és bátorítást.
2012. máj. 22. 11:18
 8/14 A kérdező kommentje:
és szedem a MAGNE B6 ot.
2012. máj. 22. 11:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Szuper! Semmi baj nem lesz ne izgulj! Egyébként látom nemcsak itt Miskolcon adnak 3 hónapra időpontot.........ez azért borzasztó. Jó, hogy megnézik a pajzsmirigy működésedet is. Pihenj amennyit tudsz, bár 2 gyerek mellett nem egyszerű. Biztos ez a bolondos időjárás is közrejátszik, ha rosszabb napja van az embernek.
2012. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
szedem a Magne b6 ,jobban vagyok most.
2012. máj. 29. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!