Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordós kismamák! Hogy...

Túlhordós kismamák! Hogy bírjátok/bírtátok cérnával?

Figyelt kérdés
Már nem tudom, mit kezdjek magammal, nagyon nehezen megy...

2012. máj. 14. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Én a 2-at hordtam túl 3 nappal....ne is mondd....hónap végére voltam kiírva és azt hittem, a közepére tuti megszülök, merthogy 2. baba stb. Aztán 2 naponként kellett az utolsó héten ctg-re mennem, ahol írtó nagy kilengések nem voltak, gondoltam, most jó nagy pácban leszek...Hatalmas hasam volt, állandóan nyilalltam, férjem naponta 3szor kérdezgette, h jól vagyok-e, nincsenek-e nagyobb fájások...stb.

Hú, kemény volt. Mikor elkezdődtek a valódi fájások, már félig meddig lekerült a vállamról a "súly".

2012. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
A második nap hajnalán beindult a szülés de már nagyon nem bántam.Végig azt hittem hogy legalább 2 héttel korábban jön.Állandóan hívogattak hogy megvan e már.
2012. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

:)

ebben nagy a tapasztalatom! mindkét gyerekemet túlhordtam, az egyiket 9 nappal a másikat pedig 7 nappal...

az elsőnél indították végül, a másodiknál pedig gyorsan elkezdtem a caulophyllium-ot szedni, szerintem attól indulhatott be + málnalevél tea + szex (beindulás előtt 2 nappal szexeltünk, lehet, hogy az is hatott)

2012. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Pont 1 héttel hordtam túl, ebből 4 napot bent voltam a kórházban. Az volt a legrosszabb. Kevés kaja, látogatási tilalom, már aludni sem tudtam rendesen arról nem is beszélve, hogy mindenki "megszült" körülöttem. Volt olyan aki később jött mint én, de már hazament amikor nekem még mindig a pocakomban volt, pedig már nagyon szerettem volna megölelni. És a rokonok, barátok...minden nap többször is rákérdeztek. Azt hittem örökre terhes maradok!:) De megérte annyit várni, és sokszor gondolok rá milyen jó is volt amikor a pocakomban volt.(Persze így is nagyon meg vagyok elégedve a szituval!):@
2012. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Én 11 nappal hordtam túl a kisfiamat. Hááát, nem volt könnyű, főleg a nagy forróság miatt (augusztus 30-án lett meg a baba). A legrosszabb az volt, hogy a párom óránként kérdezgette, hogy mikor szülöm már meg a babát)) Amikor pedig eljött a nagy nap - természetesen bepánikolt))

Fel a fejjel, kitartás, és hamarosan kézbe veheted az életed értelmét. Hidd el, megéri tűrni néhány plusz napot. Sok sikert és sok-sok egészséget kívánok mindkettőtöknek!!!

2012. máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Én még csak ma töltöttem a 40-et, de egy óra múlva már túlhordós leszek...

Nekem 3. baba, és azért nehéz, mert az első kettő a 38-on kibújt, ez meg jól megtréfál.

A múlt hét rettenetes volt, akkor fordult be a babám fejvégűbe, aminek nagyon örültem, de azóta szélcsend van, és már nagyon nehezen viselem...

Ez még nem is lenne baj, de 2 dolog miatt aggódom: az egyik, hogy a szülésznőm csütörtökön elutazik, és nem szeretnék mással szülni, nagyon nem!

A másik, hogy az én dokim abszolút nem "befektetős-megindítós", szerdáig mennem sem kell hozzá.Egyrészről ez is tök jó, csak izgulok ezek miatt a "belekakilós sztorik" miatt, engem most senki nem "figyel".


No de összességében próbálok optimista lenni, ma este irtóra döfködte a méhszájat, hátha megindul a kislányom...

2012. máj. 14. 23:11
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

40 het 4 napra szuletett a kisfiam. En nem foglalkoztam semmivel. Akkora voltam mint egy strandlabda, a kezeim bedagadva mar jarni is alig tudtam...ez elegge lefoglalt...mert mindig mast kellett megkernem dolgokra ugyanis nem tudtam mar fogni a viztol.

Hamarosan szulni fogsz, orak kerdese es beindul. Elvezd a csendet!!!!!

2012. máj. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ah most olvasom, hogy van mar ketto lurko.....hahahahaha! Akkor nincs csend! En vegig imadkoztam, hogy az a doki legyen ugyeletben a szuleszeten akivel talalkoztam a terhesgondozoban. -mazlim volt! Ahol en elek nincs dokifogadas de paraszolvencia sem. De tenyleg csak gurultam jobbrol-balra es a magatehetetlenseg total depisse tett. Csak voltam. Azert orultem, hogy nincs dokifogadas, mert rettegtem attol, hogy a 2 orara elo orvost kell berangatni mert en eppen szulok es kozlik velem, hogy tartsam vissza - crazy kismama gondolatok....de sok ilyenrol hallottam. A cerna szakad hamarosan....
2012. máj. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az én kislányom 40 + 6 napra született, nem akart kibújni túlzottan :)

a napok teltével sokat sírtam idegeskedtem, mert nekem se az NST se semmi nem volt jó, mégis hazaküldtek, bár nem volt fogadott dokim, de ennek ellenére is ugyanúgy kéne ellátni és vigyázni figyelni egy kismamára mindegy hol tart a terhessége..

2012. máj. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Még mindig 2 in 1.

Viszont most hajnali háromig ment a döngölés és a mozgás, érezhetően tágultam, az egész baba lejjebb van, "kellemes derékfájás", szóval most végre érzek haladást, csak nálam ez úgy látszik ilyen lassan megy... És most minden porcikám fáj. :o(

Remélem, csütörtökig megleszünk!

2012. máj. 15. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!