Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jobb a gyereknek normális...

Jobb a gyereknek normális körülmények között, ha fájdalomcsillapító nélkül születik?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 00:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek ez szerintem teljesen mindegy.
2012. máj. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Mi a normális körülmény? Ez mindig relatív.

Én fogok kérni EDA-t, mert nem szünteti meg teljesen a fájdalmat, ha elhúzódik a vajúdás, nem fárasztja ki annyira magát sem a mama, sem a baba, kíméletesebbnek tartom.

34 hetes kismama

2012. máj. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem mindenképpen jobb. Nem véletlenül találta ki a természet a szülés/születés folyamatát. Ezzel válik az anya anyává, s szerintem mindenképp előnyösebb, ha ezt nem fájdalomcsillapító hatása alatt teszi. Ez bizonyára kihat a babára is, attól mert még nem bizonyítható orvosilag.(mielőtt valaki lehúzna, NEM elítélem az edásokat, csak jobbnak tartom nélküle)
2012. máj. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Maga a szülés/születés folyamata nem változik. Szerintem.

34 hetes kismama

2012. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 rukimeki1 ***** válasza:
33%
Szerintem jobb. Úgy indultam neki, hogy semmiféle fájdalom csillapítóval nem szeretném stresszelni, és lassítani a gyerekemet. Minden amit kapsz azt kapja ő is. Nekem oxitocinnal indították be a szülést. Pokoli fájdalmaim voltak, de kibírtam. Erre vagyunk beprogramozva. Nem bántam meg...
2012. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%

Én nem tudom, hogy jobb-e neki, de nekem eszembe se jutott kérni. Nem vagyok valami nagy hős, de úgy voltam vele, hogy hagyom a maga útján menni a dolgokat. Végül olyan gyors szüléseim voltak, hogy tényleg nem is volt szükség semmire. Biztos másképp gondolnám, ha 20 órán keresztül kellett volna vajúdnom.

De alapesetben szerintem a gyereknek az a legjobb, ha természetesen történik minden.

2012. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Az EDÁ-ból semmiképpen nem kap, néhol használnak Contramalt, na azt pl. semmiképpen nem javaslom.


Anyává pedig nem a szülés milyensége tesz.

2012. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
(Az EDA egyébként lokális hatású, szisztémás hatása nincs, ezen nincs mit bizonyítani.)
2012. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Már írták előttem: az EDA kizárólag lokálisan hat, a gyerekre az égvilágon semmi (se pozitív, se negatív) befolyása nincs. Aki pedig attól anya, hogy 20 órán keresztül kaparta a falat, rendben. Lelke rajta.
2012. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a babának valószínűleg nincs különbség. ha olyan hatással lenne rá a fájdalomcsillapító (úgy tudom, lidocain - ezt adják be gátmetszéskor is, igaz kisebb mennyiség, igaz máshova. no jó, nem folyok bele, mert annyira nem értek hozzá)

Anyuka részéről van pár negatív hatás és pár kockázati tényező, az a kérdés, hogy azokat vállalja-e.


Te hogy vélekedsz erről, kérdező? Vagy jelenleg még véleményt formálsz? :)

2012. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!