Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg probléma, ha festett...

Tényleg probléma, ha festett körömmel megyek szülni?

Figyelt kérdés
Csak a lábkörmeimet festem (azokat is csak most, hogy valahogy kinézzenek) és ma szólt a védőnő, hogy majd szülés előtt mossam le. Ez miért fontos? Az orvos és a szülésznő is látta, hogy be van festve, ők nem szóltak.
2012. máj. 29. 14:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Nem kell lemosni.

Más műtéteknél ellenőrzik a körmök állapotát, de ez nem a szülésekre vonatkozik.

2012. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%
Szükség lehet a véred oxigén szintjének mérésére szülés alatt. Erre egy kis ujjra húzható eszközt használnak: pulzoximéter. Festett vagy műkörmön át nem tudja kimutatni a helyes értéket.
2012. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
2012. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
20%

Én kirúzsozva is mentem szülni.Még az orvos meg is jegyezte óhhh erre még volt idő is.

Az nem szégyen,ha adsz magadra.Csak ne tűzpiros körmökkel menj szülni,de egy halovány nagyon szép tud lenni.

Gyöngyhátfényűre gondoltam.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Nekem ki volt festve a lábkörmöm, senkit nem zavart. A doki azt mondta, kb. 1 másodperc letörölni, ha szükséges lenne. Még a képeken is látszik, milyen szépen volt kifestve:)
2012. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Nekem volt műtétem és az előtt le kellett vennem a műkörmömet a mutató ujjamról. Azt mondták, hogy azért, mert amikor azt az izét rám teszik ami a pulzust vagy a szívhangot vagy mit néz azt zavarja, ha körömlakk vagy műköröm van alatta (az ujj végére csíptetnek valami csipesz szerű dolgot).

Így max a kezeden ne legyen kifestve, de a lábaidon nem hiszem, hogy bármi gondot jelenthetne.

2012. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
2. köszi :) nem jutott eszembe, hogy mi a fenét mér az az izé :D
2012. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a védőnőnek, ez a császármetszésnél nagyon fontos (nem tudom a sima szülésnél is az -e) de tőlem is megkérdezték a műtét előtt, mégpedig azért, mert a köröm állapotából ők következtetnek bizonyos keringési állapotokra, problémákra. Ha be van festve, vagy műköröm van rajta, ezt nem látják. Hidd el, nagyon okosat mondott!!
2012. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy azért nem lehet kifestve, mert ha baj van, azt a köröm színéből egyből látják.

Én ezt úgy orvosoltam, hogy francia manikűrt csináltam a lábamra. Igényes is volt, lakkozva is volt, az orvosoknak is megfelelt, mert átlátszó a lakk. :)

2012. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Sima szülésnél is fontos, h szabadok legyenek a körmök, mert akár egyik pillanatról a másikra lehet belőle császár. Az orvos meg mondhatja, h hamar le lehet törölni. Ő ott sem lesz. Amint a baj beüt, ő húz a műtőbe bemosakodni. A szülésznő meg örül, ha a hálóinget le tudja ráncigálni rólad meg beköti az infúziót és segít a műtősfiúnak téged a hordágyra tenni. Nem lesz ott idő még lakkot is mosogatni.
2012. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!