Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg probléma, ha festett...

Tényleg probléma, ha festett körömmel megyek szülni?

Figyelt kérdés
Csak a lábkörmeimet festem (azokat is csak most, hogy valahogy kinézzenek) és ma szólt a védőnő, hogy majd szülés előtt mossam le. Ez miért fontos? Az orvos és a szülésznő is látta, hogy be van festve, ők nem szóltak.
2012. máj. 29. 14:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

szerintem a 20as válaszoló olvassa el újra, hogy mit írt a szülésznő.


mondjuk én sosem értettem, hogy minek kell a harci dísz még szüléskor is, de biztos én vagyok túl puritán. nekem elég volt az, hogy nem vagyok büdös. smink nélkül sem szaladt el tőlem ijedtében újszülött kisfiam és az ellátásom sem volt rosszabb anélkül. :))))

2012. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Szülésznő voltam. A kórházban, ahol dolgozam protokoll volt, h előkészítésnél megkérjük a kismamát, h mossa le a körmét. Az aceton is mindig ott volt a szekrényben. Mivel elég forgalmas szülőszoba volt és kevés személyzet sokszor előfordult, h két kismama állapota egyszerre igényelt nagyobb törődést. Szülésznő pedig mindig csak egy v kettő volt műszakban. Akkor és ott meg már nem volt mindig idő ilyesmivel foglalkozni. Ha meg lakkal engedem be a műtőbe, akkor meg az anesztes teremtett volna le.
2012. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

nem értem hogy miért kell kifestve menni szülni... -.-'

Nyomni fogsz, fájásaid lesznek , lehet azt se tudod majd hol vagy, mihez kapjál... senki nem fog vele foglalkozni hogy milyen a lábujj körmöd.

2012. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Szükség lehet rá, hogy le legyen mosva... fent már leírták miért. Persze az esetek többségében nem kell. De hát ennyit csak megér az anyu és a baba egészsége, ha valami nem jól alakulna. Szerintem senkinek nem hiányzik a körömlakk szülés közben. Plusz az első hetekben jobb lakk nélkül lenni, mint lepattogzott ronda körömmel, amit esetleg napokig nincs időd rendbe tenni a babus mellett.
2012. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket a válaszokat is!


Látom, azért néhányan félreértettetek. Nem azért festem a körmömet, mert annyira nem tudok nélküle meglenni, hanem azért, mert most gusztustalanul néznek ki festék nélkül (lilás, vörös, fehér, sárga...). Az előző héten például a fiamat vittem úszásra, a víz közelébe se mentem, de az úszómester megkért, hogy távozzak, mert ő nem tudja megállapítani, hogy tényleg csak a cipő miatt ilyenek a körmeim vagy valami egyéb, esetleg fertőző bajom van... Sajnos nem ez volt az egyetlen megjegyzés amit kaptam és elegem lett az állandó magyarázkodásból, ezért döntöttem a lakk mellett.

2012. máj. 30. 14:45
 26/29 anonim ***** válasza:
16%

36hetes vagyok miskolci.elso gxereknel leszedtem a mukormot,plussz minden ekszert,koromlakkot,mindent....

Most a masodikkal eszem agaban sincs leszedni semmit,es igen en is ki leszek sminkelve szules alatt.nalam ez az alap,a lakasbol ki nem lepnek smink nelkul....

Plussz ketto napja voltam aneszteziologusnal,kotelezo szules elott alairni a papirt h beleegyezek e ebbe vagy abba,kerek e edat-elsonel kaptam....es siman rarakta a mukormos ujjamra azt a kis ˝csipeszt˝,egy szava sem volt...


Plussz szepsegszalonban dolhoztam,a volt fonokomet muteni kellett,altattak is,egy hetet volt korhazban-elotte egy nappal rakatta rendbe a kezet,labat-jelzem mindketton mukorom van neki!!!nem kellett leszednie semmit!ugyhogy hagyjuk mar ezt jo,h csak smink nelkul meg koromlakk nelkul szulhetunk.nem akarok ugy kinezni a kepeken mint egy idiota.engem a ferjemen es a lanyomon kivul senki nem lathat smink nelkul.14eves korom ota festem magam,miert baj az ha valaki szules alatt is normalisan akar kinezni?sot a hajamat is megcsinalom elotte.:)

2012. jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, azért a te eseted is más, meg a 26osé is. ég és föld a kettő. utóbbin jót derültem. :)
2012. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
én a lakkot mindig lemostam, de pl a szőrtelenítést azt nem hagytam ki :)
2013. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Miért olyan vicces a 26-os? Azért mert akkor érzi jól magát, ha igényes? Én is tuti sminkelek,meg a géllakot sem szedetem le előtte :D
2023. máj. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!