Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg probléma, ha festett...

Tényleg probléma, ha festett körömmel megyek szülni?

Figyelt kérdés
Csak a lábkörmeimet festem (azokat is csak most, hogy valahogy kinézzenek) és ma szólt a védőnő, hogy majd szülés előtt mossam le. Ez miért fontos? Az orvos és a szülésznő is látta, hogy be van festve, ők nem szóltak.
2012. máj. 29. 14:21
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kezemen nincs festve, ez nem lehet gond. A lábamon meg most jobb inkább festeni (sötét bordó), mert egy rosszul kiválasztott cipő miatt a körmeim nagy rész sajnos elég rémes álapotban van, kihagytam a számításból, hogy lábam 1 számmal nagyobb lett a terhesség alatt és egy esküvőre egy régebbi cipőt vettem fe. A doki nem akarta leszedni az összes érintett körmöt, azt mondta, majd kiderül mi marad, mi nem és így inkább kifestettem, legalább ne az "eredeti" színe díszelegjen. Most még zárt cipőt sem tudok felvenni és papucsban a zombi köröm nem túl gusztusos. :(

2012. máj. 29. 14:43
 12/29 anonim ***** válasza:
Szultem mar,es ki volt lakkozva az osszes kormom,nekem nem szolt se az orvosom,se a szulesznom,hogy baj lenne.
2012. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
A szülőszobára akár teljes sminkben is lehet menni, nem ez a gond. A lábköröm festés se probléma. Ált. a kézkörömfestést(és műkörmöt) nem szeretik, mert ahogy vki írta akár császár is lehet belőle (ezt senki se tudja előre) és akkor az altatóorvosnak folyamatosan figyelnie kell a körmök állapotát, mert ha kékül akkor nincs elég oxigén, és az gond, nemcsak a baba szempontjából....
2012. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ha csak a lábkörmöd van befestve, akkor az nem gond. Ha mégis szólnak érte akkor az csak kukacoskodás...A kezeiden ne legyen lakk, előttem már többen leírták miért. A lábkörmödet nem fogja nézni senki (még az oxigénhiány megállapítására sem), mivel (ha császáros leszel) akkor az egész lábad izolálás alatt lesz, tehát ott senki nem fog matatni. A pulzoxit meg a kezedre fogják tenni. Hagyd rajta nyugodtan, ez nem fog akadályt jelenti a biztonságos betegellátásban! (egy aneszteziológus dr.aki sok császárhoz érzéstelenített)
2012. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Nekem ki volt festve a császár alatt, senkit nem érdekelt.
2012. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
(És nekem kezemen-lábamon ki volt festve. Ha gond van az oxigénellátottsággal, nem a körmödön látszik először, hanem abból, hogy esik a szaturáció.)
2012. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
A szaturáció esése előtt már jelez a szervezet. Lásd, ha hideg van, és kint áll vki pont h emelkedik a pulzusa, viszont kékülni kezd a körme.(jelzi h rossz a véreltátottság) És az nem jó "dicséret" h nem is érdekelte a dokikat h ki van e festve a kézköröm vagy sem?
2012. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, akkor épp mindenki arra figyelt, hogy miért megy 40-nel a gyerek szíve, nem az én körmömre. Pedig még a párom is bent volt, aki szintén orvos, és eléggé odafigyeltek rám, remek orvosaim voltak. Az anesztest leszámítva, ő mérhetetlenül béna volt, párszor le is szidták, de lehet, hogy csak rossz napja volt.
2012. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem probléma, ha lakkozott körömmel mész szülni. A vér oxigén szintjét lehet a körmödön ellenzőrizni, az oxigénhiány ott látszik meg szinte először. De ez csak a műtéteknél fontos. Ha valami miatt császározni kell, az előkészítés alatt kb. 2perc alatt lemossák neked. Viszont a műkörömnek nem szoktak örülni, de látom, nem erről van szó :)


Egy szülésznő

2012. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
38%

Hopp-hopp, szeretem ha egy témában jártas szülésznő is megjelenik rögtön. "de azt csak a műtéteknél kell" A császár is MŰTÉT!

Bár kívülről igen gyorsnak és könnyűnek tűnik, valójában hasi műtét, számos komplikációval. De az igaz, igen, lemossák a körömlakkot, ez az ő felelősségük is. (Lehet h van ahol nem törődnek vele, de ha vmi történik a magzattal vagy az anyával már egy ok miatt megy a mutogatás, h "de az anesztes nem szólt" "ja nem, mert az a szülésznő feladata" de nem is, a műtétet végző orvosnak is ellenőriznie kellett volna"...)

2012. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!