Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A mai világba mertek fiatalon...

A mai világba mertek fiatalon gyereket vállalni? A 23-24 éves korosztályra gondolok.

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%

igen mertem, de csakis úgy, hogy megfelelő partner megvolt hozzá, és a hátterünk is szerencsére.

a bizonytalanba semmiféleképp nem vinnék egy gyereket. támogatom, ha egy nő fiatalon vállal gyereket, de csak akkor, ha ezt megfelelő agyi érettséggel és sajnos fontos az anyagiakkal is ellátni. szerényen is szépen meg lehet oldani, de bizonyos alap dolgokat biztosítani kell egy kicsinek.

2012. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk 3 héten belül születik a picúr, diplomám még nincs, fél év gyakorlat hiányzik hozzá, de férjem stabil munkahelyen dolgozik, bőven fedezi a fizuja a kiadásokat (ő 10 évvel idősebb).
2012. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%
Mi belevágtunk a párommal 23 évesen de nem jött össze. Akkor egy ideig letettünk róla akkor ugye engem kivágtak a munkahelyemről és akkor nem tudtuk mi lesz. Szerencsére már van új helyem de kevesebb pénzt kapok, igaz ketten elvagyunk itthon de nem merek belevágni a gyereknevelésbe MÉG mert nem hinném hogy már eltudnánk így tartani magunkat. Másrészt egy csecsemőnek rengeteg minden kell amit nincs kedvem felsorolni, de a pelenka szinte horror áron van, tesómékat anyagilag ez nagyon leverte sajnos. Barátnőm is mondta hogy egyenlőre hanyagoljuk a gyerek témát. Sajnos olyan világban élünk ahol már jól meg kell gondolni ha valaki gyereket szeretne. Én is szeretnék már gyereket de sajnos bizonytalan minden bármikor kirúghatnak a munkahelyemen mert manapság könnyen csődbe megy minden és akkor már bajban leszünk. Még most örülök is hogy eltudjuk tartani magunkat. 26/F Barátnőm 27/N
2012. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 JackMolly ***** válasza:
47%
Szia!22 leszek a nyáron és 24hkm vagyok.A párom 25 éves viszonylag jól fizető állása van.Mi szerettünk volna babát nagyon és nem is gondolkoztunk rajta sokat.Igaz még albérletben lakunk,de már épül a saját házunk,bár nem tuti,hogy be lesz fejezve mire megérkezik a baba...(és nem is a mi hibánkból)Tudom sokan úgy vannak vele,hogy amíg nincs szakmájuk addig nem vállalják,de én nem.Nálam első a család,gyerek és apa dolga főként a pénz.Bár kicsit lehet maradi vagyok,de ez van,nah meg szerencsés ,hogy már ennyi idősen van autónk,házunk(félig) és úton van a babánk,főleg a mai világban.Szóval én nem ítélek el senkit aki fiatalon vállal gyereket,pedig engem elég rendesen megnéznek és kibeszélnek a hátam mögött.Szóval ez van.
2012. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Mi 22 évesen vállaltunk babát. A férjem akkor 30 volt. Neki stabil munkahelye volt, én kaptam gyedet.

Anyagi háttér amúgy nem volt, apósomnál lakunk.

Eltelt 4 év, most várjuk a második gyerekünket. Házunk azóta sincs, én nem tudtam elhelyezkedni, gyedem nem lesz. A férjem külföldön dolgozik, onnan fogom kapni a gyest. Így mertünk vállalni másodikat.

31hkm

2012. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%
21 éves voltam amikor belekezdtünk a babaprojektbe.A természet közbeszólt emiatt csak a 24. szülinapom előtt 1 hónappal szültem tavaly decemberben :) 19 éves korom óta dolgozom, tehát kapok gyedet.Anyósékkal lakunk.
2012. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Januárban voltam 21 és ugyan pár nappal később, de jóformán a szülinapomra kaptam a babámat :) párom 29 éves jól keres. A baba nem volt tervezve, de nem volt kérdés hogy megtartjuk-e.
2012. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
24évesen szültem,nekem jól fizető állásom volt,a férjemnek saját vállalkozása(velem egyidős).Mivel nálunk is meglepetés baba volt,én csak gyest kapok,mert nem volt elég munkaviszonyom.Nálunk sem volt kérdés,h megtartsuk-e a babát max. 1-2évvel későbbre terveztük.
2012. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
IGEN!
2012. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%
hmm...valaki nem meri bevállalni:)
2012. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!