Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Már megszült kismamák, volt...

Már megszült kismamák, volt köztetek aki magas, vagy emelkedett vérnyomással küszködött a terhessége alatt?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor ugye nem lett tőle baja a babának, és nem lett kisebb a baba?Nekem inkább inagadozó, nem magas, csak néha, főleg sterssz hatására megugrik, és féltem a picimet, de nem adnak erre gyógyszert.Ezért kérdem.

És szülésnél felment nektek?Mennyi volt?Még csak 31 hetes vagyok ,de evvel küzdök már négy hónapja.


2009. júl. 1. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.Nem ertem,hogy a dokid miert nem ir fel gyogyszert,ha magas a vernyomasod?Pedig az nem jatek!Igaz,Nekem mar terhesseg elott is magas volt a vernyomasom (150/98-180/109)es mar elotte szedtem a gyogyszert,de eppen ezert jobban odafigyeltek ram.Az orvosom tanacsara a 37.heten beinditottak a szulest,biztonsagi okokbol.Valoban kisebb sullyal szuletnek a babak a magas vernyomas miatt.Az En kislanyom is 2200 gr es 48 cm-el szuletett.Ne aggodj,nagyon hamar behozzak a lemaradast.Most 11 honapos,de mar nagyobb es ugyesebb a korabeli tarsainal!:-) 12,5 kg es 75 cm.

Ne aggodj,nem lesz gond nalad sem!Boldog babavarast!

Udv.egy 9 eves "nagy"fiu es 11 honapos kislany anyukaja!

2009. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Keresztanyumnak(De azt vedd figyelembe,hogy ez 25 éve történt),magas volt a vérnyomása végig a terhesség alatt,biztos kapott rá gyógyszert(én még akkor nem éltem) é neki a szülés alatt is annyira felment,hogy a baba agyvérzést kapott és...:'(


DE ez tényleg 25 éve történt,azalatt fejlődtünk sokat nem lehet baj nyugi:)

2009. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én most várok babát, de néha érzem, hogy felmegy a vérnyomásom, főleg ebben a hülye időben. Elég rossz érzés, sokat pánikolok is emiatt, ettől aztán még magasabb lesz... Anyukámnak is a terhesség alatt lett magas a vérnyomása, előtte semmi baja nem volt. Aztán szülés alatt meg 105/100 lett neki, ami elég veszélyes, de nyugodj meg, ő is jól van és én is. Bár én koraszülött lettem, 48cm és 2800g, de kint szépen megnőttem, és hát most jön a baba...
2009. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia.A 2.válaszolót hagyd figyelmen kívül,ne hagyd,hogy rémisztgessenek.Én 6 hete szültem,és minden rendben volt annak ellenére,hogy a terhességem elején magas volt a vérnyomásom.Gyógyszer nélkül helyrejött.Viszont a legjobb barátnőm,meg most 2 hete szült,ő a terhessége közepe óta szenvedett vele,de gyógyszert azt kapott és végül a 37.héten császárral szült 2700grammal és 50 cm-vel jött világra a kislánya.Náluk is minden rendben volta zt leszámítva,hogy megcsászározták.Könnyű szülést és jó egészséget Nektek! :)
2009. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne értsetek félre,nem azért írtam,hogy megijesszelek titeket.Ne haragudjatok,de oda is írtam,hogy ez már 25 éve volt,tényleg nem akartam megijeszteni senkit,de tény,hogy ez is megtörténhetett akkor...mégegyszer bocsi...
2009. júl. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen ám, csak nekem itthon tökéletes, csak tanácsadáson magas, arra meg írnak, mert nem állandóan magas, 24 órás is volt rajtam, és tökéletes a vérnyomásom.

De azért köszönöm a ˇ"megnyugtató" válaszokat.

Hát ijeszgetni én sem szoktam, inkább nem írok választ, rossz páldából épp van elég így is.

Minden jót mindenkinek.

2009. júl. 1. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor lehet,hogy fehér-köpeny-szindrómád van:)

Halál komolyan van ilyen.Ha otthon tökéletes,akkor nincs aggodalomra való okod:)

Jó babázást!

2009. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én novemberben szültem, és már áprilisban magas volt a vérnyomásom. amúgy is magas súllyal kezdtem, és ahogy jöttek fel a kilók úgy emelkedett a vérnyomásom is. kaptam rá gyógyszert. a babám időre született, 3150gr volt.
2009. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eltelt egy év lassan, és azóta már megszületett a babám!Időre, majd négy kilóval és 55 centivel.Végig magas volt kicsit a vérnyomásom, de nem okozott gondot, igaz az utolsó két hetet ezért kórházban tölöttem, szedtem rá egy csomó gyógyszert.

Csak az ezzel a problámával küzdőknek biztatásul.

2010. jún. 27. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!