Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VIP - szoba dilemma Szombathel...

VIP - szoba dilemma Szombathelyen?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy kérjek - e VIP szobát, vagy sem, mert sok rosszat is hallottam róla. Szinte mindenki azt mondta nekem, hogy a "gazdag" anyukákkal nem törődnek a nővérek, nem segítenek a babánál sem, nem mutatják meg a fürdetést, szoptatást stb. Nekem viszont nagyon fontos lenne az egyedüllét, de még csak első babás leszek, úgyhogy segítség is kéne. Mit javasoltok?

2012. jún. 5. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Na, én is ezzel a dilemmával küzdök (bár még nem jön a pici, de tájékozódni már elkezdtem). Az itteni kórházban a VIP szoba 10ezer naponta, szóval az még nem is olyan drága, de valóban, bunkók a gondozók, ápolók...

Tök jó lenne, ha meg lehetne választani a személyzetet...

2012. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát a pénz nem is érdekelne, de azt már nehezen tűrném, hogy le sem sz..nak és nem tudok esetleg felkelni a picihez és segítség nélkül nem tudom ellátni. De ne így legyen! Mégis annyira "antiszoc" vagyok, úgyhogy mindenképp jobban érezném magam egyedül!!!!
2012. jún. 5. 15:34
 3/18 anonim ***** válasza:
Első babásként semmiképp se legyél egyedül! És igen, az ilyeneket nagy ívben lesz@rják...
2012. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szigetváron szültem, napi 2000 volt a vip szoba. Ebből 2 db van, folyton van benne valaki, szeretik az anyukák :) Én is ott voltam mindkétszer, csend volt, nyugi :) A nővérkék meg nagyon rendesek. Szóval ott megérte :)
2012. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, én Pesten az Istvánban szültem, nagyon rendesek voltak. Volt, hogy hajnali 3-kor berontott a csecsemős nővér, kitépte az órák óta ordító gyereket a kezemből és azt mondta: "anyuka aludjon egy kicsit":-)))
2012. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia!Én vas megyei vagyok és tavaly augusztusban szültem császárral a szombathelyi kórházban.Én ugyan az egyszemélyes vip-ban voltam,mivel a babám koraszülött volt és nem lehetett velem,-de bátran mondhatom,hogy a csecsemősök ugyanúgy segítenek,mintha a rendes osztályon lennél.(5hetet feküdtem bent és megfigyeltem mi történik)A csecsemős nővérek minden nap többször is jöttek segíteni az anyukának és minden nap jött a védőnő is.3 vip szoba van ,2nél veled lehet valaki a babán kívül még.Én csak ajánlani tudom!!Én soha nem mentem volna osztályra,..nem tetszett soha semmilyen szempontból sem!!ha még egyszer szülnék sem mennék semmilyen pénzért sem az osztályos részre!!!
2012. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én meg a Bajcsy-ban szültem Pesten 2010-ben, és alapítványi szobát kértem. 2 ágyasat kaptam, első két éjjel egyedül voltam, 3. éjjel egy anyukával. Nekem egyáltalán nem volt gond, hogy nincs ott más, én kedves voltam a csecsemősökhöz, és alkalmazkodtam hozzájuk, hogy mit mikor értek rá megmutatni. Senki sem volt bunkó, de legalábbis nem úgy, hogy magamra vettem volna. Szerintem az nem igaz, hogy le sem szarják az embert, mert a kisbabát időközönként el kell vinniük ilyen-olyan vizsgálatra, fürdetésre stb. De az sem gond, ha nem látod, hogy hogy fürdetik, mert a Bajcsy-ban pl. egyszerűen csap alá tartották őket, seperc alatt megvoltak, itthon mi meg 5 centis vizet engedtünk a kiskádba, és megfürdettük a lányunkat úgy, hogy a köldökét még ne érje víz. Pelenkázást jó, ha megmutatják.

Az a lényeg, hogy te ne legyél nagyzolós anyuka, hanem kedves és közvetlen legyél, és akkor segíteni fognak. Valóban jó egyedül aludni, aki nem szereti a társaságot éjszaka. És sajnos a dilemmád lehet, hogy magától megoldódik, mert én úgy vettem észre, hogy nagy az igény a vip / alapítványi szobákra, ha sokan szültök egyszerre, lehet, hogy nem is jut neked szoba. :-(

2012. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én az első babámmal 4 ágyas szobába kerültem. Most várjuk a tesót és kikötöttem, hogy mindenképp az 1 ágyas VIP szobát szeretném kérni, mert előzőleg semmit sem aludtam bent a kórházban. Nagy volt így a nyüzsi nagyon! És nálunk rooming-in szobák vannak, mindig sírt valaki babája... Sőt az egyik baba éjjel-nappal sírt keservesen... Szóval ott pihenni nem lehetett. Nálunk a csecsemősök mindenkire tojnak, teljesen mindegy melyik szobában van, ha csak nem fogadsz fel saját csecsemős nővért, aki segít neked. Szóval én tuti a VIP szobát ajánlom! És amúgy, ha olyan érvel jön valaki, hogy első babával jobb nem egyedül lenni, mert, ha valaki többgyerekes anyuka a szobatársad, akkor az is tud sok minden hasznos dolgot mondani, segíteni... De ugye nincs garancia arra, hogy nem épp egy csomó első gyerekes anyuka fog körülvenni... :)
2012. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha én tettem volna fel a kérdést. Én is Szombathelyen fogok szülni kb. 1 hónap múlva, és ugyanez a dilemmám. Még nem tudtam eldönteni menjek-e VIP szobába. Mert én is sok negatívumot hallottam róla, hogy a nővérek nem néznek rá a VIP szobásra, sőt nekem a nőgyógyászom maga mondta, hogy még a feleségének sem ajánlotta pont ezért.

Viszont a védőnőm javasolta, merthogy saját fürdő wc van, nem mindegy milyen messze kell elmenni, aztán alacsonyabb, kényelmesebb az ágy a VIP-ban. Én is olyanba mennék csak, ahol ott lehet és ott alhat hozzátartozó, és ő ugyanúgy tud segíteni odaadni a babát, kimenni wc-re stb. Szóval ebből a szempontból meg ott egy ismerős segítség, és nyugisabb is. Azért szerintem, ha az ember csönget a nővérnek, jönni fog oda is, persze nem napjában 20-szor, de azért talán ránéz ott is az emberre.

Más kérdés igen, hogy lesz-e épp szabad VIP szoba...

2012. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon nehéz a döntés! Most hallottam, hogy az egyik ismerősöm, aki kb. 4 hónapja szült itt Szombathelyen, illetve az anyukája a saját fülével hallotta, hogy a nővérek azt beszélték éppen meg, hogy mennyire nem fognak odamenni segíteni a VIP-szobás anyukának, és hogy mennyire nem érdekli őket, hogy egyfolytában sír a baba. Ez van!
2012. jún. 6. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!