Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VIP - szoba dilemma Szombathel...

VIP - szoba dilemma Szombathelyen?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy kérjek - e VIP szobát, vagy sem, mert sok rosszat is hallottam róla. Szinte mindenki azt mondta nekem, hogy a "gazdag" anyukákkal nem törődnek a nővérek, nem segítenek a babánál sem, nem mutatják meg a fürdetést, szoptatást stb. Nekem viszont nagyon fontos lenne az egyedüllét, de még csak első babás leszek, úgyhogy segítség is kéne. Mit javasoltok?

2012. jún. 5. 15:22
1 2
 11/18 anonim válasza:

Sziasztok!

Én augusztusra várom első babámat, Szombathelyen fogok szülni. Már igényeltem is a VIP szobát, a szülésznőmön keresztül. (Ami egyébként egyáltalán nem biztos, hogy éppen üres lesz, még akkor sem ha igényeltük előre.) Ő is elmondta azt, amit tudni lehet magunktól is, hogy van előnye és nyilván némi hátránya is ennek a lehetőségnek. A szülésznő szerint éjjel-nappal lehet veled rokon, barát, aki segíteni tud a baba körül. A nővérek nyilván nem mennek fél óránként, de az nem igaz, hogy ha segítségre van szükséged nem hajlandóak azt megadni, csak azért mert ebben a szobában fekszel. No meg munkájukból fakadóan kötelesek ellátni, ellenőrizni a babát és a mamát is.

Én a csecsemő osztály és szülészet dolgozóiról szóló negatív történeteket elolvasom, meghallgatom ugyan, de nem ebből indulok ki. Meggyőződésem, hogy az is számít, mi magunk hogyan állunk a dolgokhoz, emberekhez. A riogatás sajnos itt is működik, de ezeket nem kell komolyan venni, maximum meghallgatni, tanulni belőle.

Ennek ellenére biztosan lesznek mindannyiunknak negatív élményei is a sok pozitív mellett, de hát mégis csak kórházban leszünk és nem wellness szállodában. :)

Én mindig arra gondolok, hogy ezek a napok lesznek a gyermekem első napjai, nem szeretné elrontani azzal, hogy halálra aggódom magam. :)


Boldog babavárást, könnyű szülést és egészséges babákat mindenkinek!

28 hetes kismama

2012. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem segítenek a nővérek mert a szobáért fizetnek az anyukák a segítségért pedig nem pedig van rá pénzük... Ha azzal kezd az ember hogy ad a nővérkének is segíteni fog...
2012. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én is augusztusra várom az első babámat! Köszönöm a választ! Most éppen arra hajlok, hogy VIP-szobás leszek!!
2012. jún. 6. 10:49
 14/18 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ne sajnáljatok rá 5e Ft-ot, az már igazán nem kiadás, hogy egy kedvesnek tűnő csecsemőst megkérjetek, hogy segítsen. A Bajcsy-ban 3 napot kellett bent tölteni, erre a 3 napra 5e Ft elég egy csecsemősnek, és így ti is nyugodtak vagytok, meg vip szobában is lehettek.
2012. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemet Sz.helyen szűltem,VIP szoba nélkül,mégis lesza...a csecsemősök,pedig császáros voltam,a szobatársaim segítettek,ők kísértek ki zuhanyozni,az első picuromnál ők segítettek a szoptatásban.volt hogy a családom látogatásnál úgy adott pénzt a csecsemősnek hogy törődjenek a babával hogy tudjak pihenni!
2012. jún. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Én is ezt tapasztaltam, mint az előttem "szóló". Császárral kerültem az osztályra, sima szobába, és a kutya se nézett rám! Onnét kezdve, h megkaptam a gyereket 1 db pelenkát se cseréltek rajta, senki nem mutatott meg semmit! Még szerencse, h a rokon-gyerekeken már szereztem gyakorlatot. 1 fürdetés "járt" minden nap és ennyi volt részükről az ellátás. Első nap kaptam 1l teát, aztán közölték velem, h hol a szekrény, pakoljam ki a cuccom, mert bőrönd v táska nem maradhat a szobában. Mondanom sem kell, nagy élvezet volt friss vágással pakolni + emelgetni. Úgyh nem azért nem néznek Rád mert VIP vagy, egyébként is le..arnának. SAJNOS :-(
2012. júl. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ja, a tapasztalat szombathelyi... :(
2012. júl. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves anyukák,kismamák!mesélnétek nekem milyen volt a vip szoba?mennyibe kerül?csecsemősök segítettek?
2014. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!