Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt hiszem megint valami...

Azt hiszem megint valami fertőzésem van mert viszket és ég alul. Adnak még szülés előtt erre valamit? Gondolom így még kellemetlenebb lenne szülni.37 hkm

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem kellemetlen lesz, hanem igen veszélyes a babára...
2012. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem végig a terhességem alatt volt ilyen problémám.Én azt hiszem a Candibene hüvelytabletta még adható,mert az erősebbikben 3 napra elegendő tabi van.
2012. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy valószínűséggel gomba lesz, ez elég gyakori a terhesség alatt, mert megváltozik az immunállapot és könnyen elszaporodnak a gombák. A Canesten használható terhesség alatt és vény nélkül kapható a gyógyszertárakban. Viszont, mindenképpen érdemes laborvizsgálatot kérni az orvostól. Mert, ha mégsem gomba okozta fertőzésről van szó, hanem bakteriális, akkor elég veszélyes a babára nézve. Az első válaszolónak ebben igaza van. Abban nem, mert, ha csak gombás fertőzés, az nem veszélyes egyáltalán, de kezelni érdemes, mert kellemetlen. A szülés kellemetlensége szempontjából ez nem számít, ott már nem fogsz viszketést és égést érezni a gomba miatt, ott szimplán nagyon fog fájni. Egyébként, az is gyakori, hogy a kezelés ellenére a gomba nem is múlik el vagy állandóan visszatér a terhesség alatt, és csak a szülés után múlik el. Remélem, tudtam segíteni.
2012. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gomba is veszélyes, ezt egészen biztosan állíthatom.
2012. jún. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csinálnak a 36. héten tenyésztést, minden esetben. Nálatok nem?

36 hetes kismama

2012. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Doki kb azonnal, ad egy lórugás gyógyszer ami rendbe tesz. Nekem is poz lett a kenetem a lánnyal, kiírta a gyógyszert. Bent a szülés napján is néztek kenetet, és nem volt benne semmi.

A babára veszélyes ha bármivel találkozik ami nem anyáé alapból.

2012. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a kórházban az mellettem lévő kismamának strepto cocusa (nem tudom így írják-e) volt, ez is ilyen hüvelyi fertőzés, szlés után ő is és a baba is antibiotikumot kaptak szuri formájában néhány napig.

sztem nézesd meg orvossal, hogy ne zavarjon be a babánál.

2012. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2 héttel ezelőtt a 35 hetes kenetvizsgálat negativ volt, csak most 3 napja érzem hogy valami nem stimmel...2 nap múlva megyek dokihoz akkor remélem ki tud kezelni még.
2012. jún. 6. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem mindig vissza-visszajött a terhességem alatt, nem győztem, csak a kenettel rohangálni a laborba,mindig kaptam rá Canestent,de nem múlt el./mondjuk nekem semmilyen tünetem nem volt csak a poz kenet/

szülés után a babámnak becsipásodott a szeme, de szemcseppel pár hét alatt helyrejött, hogy a gombától vagy nem, nem tudom.

de a bakteriális fertőzés tényleg súlyosabb!

2012. jún. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem az elején, amikor 20 hetesen görcsölgettem és keményedett a pocakom, az orvosom javaslatára 3 nap Betadin kúpot utána 5 nap Gynophillus tejsavbaktérium tablettát használtam, most a terhességem végén több minimálisan a folyásom, de semmilyen panaszom nem volt.

36 hetes kismama

2012. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!