Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a szülés ha...

Hogyan zajlik a szülés ha nincs fogadott orvos?

Figyelt kérdés

nem akarok orvost meg szülésznőt fogadni, mert nincs rá fölösleges pénz, meg nekem ne is mondja meg, hogy ennyiért meg annyiért szedem ki belőled a gyereket, mert ez így durván hangzik de sajnos ez van.

szóval ha nincs fogadott orvos akkor ez hogy működik? tetszés szerint bemész valahová vagy esetleg mentőt hívsz és majd visznek az ügyeletes kórházba?


2012. jún. 10. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemész, vagy bevisznek. Ha bemész, bekopogsz a szülőszobára, hogy jöttél szülni, megkérdezik, hogy van-e orvosod, mondod, hogy nincs, és megy minden tovább. Ha bevisznek, akkor is ugyanez, csak nem kopogsz a szülőszobán. :D
2012. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
/Természetesen jó abba a kórházba érkezni, ahova tartozol./
2012. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Túlhordás miatt be kellett feküdnöm, harmadnap megindult a szülés. Éjszaka bekísért a nővérke a szülőszobára, egyből jött egy kedves szülésznő, bemutatkoztunk egymásnak, kedves volt, aranyos, mosolygott, nyugtatgatott. 1 óra múlva szülésznő váltás volt, jött egy másik tündéri nő, ismét bemutatkozás stb. Megkérdezték hogy annál az orvosnál fogok-e szülni akihez jártam magánrendelésre. Mondtam, hogy nem, nem fogadtuk meg. Akkor bejött az ügyeletes szülész orvos, kérdezősködött hogy s mint haladnak a dolgok, a szülésznővel folyamatosan konzultáltak az állapotomról. Be-bejött a szülőszobára az orvos, rám nézett, majd ment a dolgára. Mikor a kitoláshoz értünk nagyon sokat segített, elvégezte a gátmetszést, összevarrt. Majd szülés után 2 órával bejött a szobámba megnézni mi a helyzet, hogy vagyok. Ugyanígy a szülésznő is.

Mi is így voltam mint te, hogy nem volt arra 100 ezer forintunk, hogy az orvos gátmetszést csináljon, majd foltozzon. Ez nekem nem ér meg 100 ezret. Egyáltalán nem bántam meg, hogy nem volt fogadott orvos és szülésznő.

2012. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*voltunk*
2012. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3.válaszolónak nagy szerencséje volt,mert többségében sajnos nem így zajlanak a dolgok ha nincs fogadott orvos.Egyébként sok dokinak nincs tarifája,annyit adsz amennyit,és közel sem kell 100 ezret.Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszoltam...
2012. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt fogadott doki, és most sincs.

Egyrészt a magánrendelésén elkér 8-10 ezret, plussz a szülés, és lutri, hogy éppen be tud-e menni. Rengeteg sztorit hallottam saját fülemmel a vajúdóban, hogy nem megy be, pl mert este 8ig magánrendel (ez volt délben).

Szerintem meg nem is fog hiányozni fogadott doki. Az első szülésnél amig felvettek, apuka kint várt, az ottani szülésznők pedig nagyon-nagyon normálisak voltak. Aztán szülőszobára már jött a férjem is, igazából ő volt a fontos. Néha bejött valamelyik szülésznő, CTG, érdeklődés, pár óránként ügyeletes doki megvizsgál. A doki meg arra a 10-30 percre (+varrás) van ott, amikor kitolás van, de akkor baromira nem fog érdekelni, hogy ki van a lábad között. Egyébként a szülészdokik is normálisak voltak.

2év+3hós fiú és 39hetes kiscsaj pocaklakó anyukája

2012. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

azt hiszem kicsit rosszul fogalmaztam, mert igazából az érdekelt volna, hogy ilyenkor választhatok e kórházat vagy muszáj oda mennem ahová területileg tartozom.

2012. jún. 12. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!