Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második gyerek után új esély...

Második gyerek után új esély hasleszorításra?

Figyelt kérdés

Bocsánat a butuska kérdésért, első gyerek után nem használtam a hasleszorítót, nem is húzódott vissza teljesen.

Ha második szülés után használom, az első teherbeesés ELŐTTI állapotra is vissza tud állni a méh és a hasfal vagy csak a második teherbeesés előttire?



2012. jún. 12. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hogy mennyire megy vissza a hasad, az inkább hasizom kérdése...
2012. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én használtam az első szülés után is, de nem igazán ment vissza olyanra, mint terhesség előtt, mert nem tornáztam. Az igaz, hogy ikerterhesség volt és hatalmas méretű has hozzá. Most is fogom használni, de kiegészítve pár felüléssel :)
2012. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sosem használtam ilyet, ellenben tornáztam rengeteget. Teljesen visszament, nem látszik, hogy voltam terhes.
2012. jún. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem!!! Sajnos!!! :(:( Első szülés után nem használtam, iszonyat kötényhasam maradt. Ugyanilyen felindulásból mint te a második szülés után használtam, de csak annyira ment vissza mint a 2.terhesség előtt volt.
2012. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a hasleszorító inkább hátrányos, mint előnyös. Mivel egy "tokba" kerülsz, és összetart(persze ez nagyon jó érzés), az izmok nem dolgoznak maguktól.
2012. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves első!


A bőrben és a szalagokban/szövetekben nem sok izom van.

Ha azok kinyúlnak és nem rugalmasak eléggé, akkor ott lehet hasizmozni, sosem lesz a régi...


Nekem visszament a hasam szülések után, nagyon sovány is lettem, 5-6 kilóval kevesebb mint előtte, de a bőr az jobban "megfogható" a hasamnál, és estére, vagy ha sokat iszom vagy eszem, jobban "kitágul", mint régen. Ezzel nem lehet mit kezdeni.

(No szerintem nem is kell, és én tényleg szerencsésnek mondhatom magam)

2012. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
sziasztok, köszi a válaszokat, azt hiszem én félreértelmeztem valamit, vagy rosszul tudom? Ez a hasleszorítós dolog nem arra való hogy a méh visszahúzódjon a hasfalba? Értem hogy pl egy kötényhas, egy kinyúlt bőr nem húzódik sehová tőle és azt is hogy ha hasizmozok, új izom képződik majd ami valamennyire visszaszorítja a méhet is, DE ameddig nem lehet hasazni (nekem pl császár volt, szemem miatt sajnos esélyes hogy ez is az lesz), nem is segít semmit egy ilyen összetartó dolog? picit kinyúlt a bőröm, de nem lóg, eredeti súlyomnál vagyok, gyomrom is összébb szorult mint szoptatás alatt amikor ettem rendesen, de ez a lapos hastalanság most egyértelműen a kissé kidülledő méhemnek tudható be. Vagy ez alkati és nem is lehet semmit kezdeni vele már?bízom benne hogy lehet.
2012. jún. 13. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Hány hete szültél?

A méh nagyon gyorsan zsugorodik, ahová a haselszorítót teszed, ott valószínűleg rég nincs.


Nekem egy jó nagy miómám van, ami terhesen a köldökömig emelkedett, de már a szülés utáni harmadik napon a vénuszdomb alatt volt csak tapintható, 4-5 nappal utána meg már sehol.

2012. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja és a 6 hetes kontrollon többek között ezt is ellenőrzik, hogy a méh rendesen összehúzódott-e a diónyi méretre...

(Fantasztikus amúgy a szervezet!)

2012. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
már nagyon sok hete, 16hós, már a második van a pocakban csak most időben akarok tájékozódni, ez az egy dolog valahogy anno elkerülte a figyelmemet sajnos.
2012. jún. 13. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!