Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik az okok amitol a gyerek...

Mik az okok amitol a gyerek nyakara tekeredik a koldokzsinor, es meik terhessegi heten a leg nagyobb az esely erse?

Figyelt kérdés
hogyan elozhetjuk meg a bajt?
2011. nov. 28. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a végéhez közeledve nő erre az esély, ahogy a babának csökken a helye, viszont egyre intenzívebben mozog.

Szülés közben is nagy esély van rá, szerencsére ott már a kórházi személyzet közbe tud lépni, ha kell.

MEgelőzni ezt nem igazán lehet. Vagy megtörténik, vagy nem.

2011. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

megelőzni nem lehet

középidőben voltunk 4d ultrahangon, ott látszott, hogy a nyakán van a zsinór, de megnyugtattak, hogy annyit mocorog, hogy biztos lejön - le is jött, következő UH-n már nem volt rajta

viszont szülésnél kiderült, hogy megint sikerült magáratekerni, a nyakára volt hurkolódva, úgy bújt ki, de a nőgyógyász villámgyors beavatkozásának köszönhetően az ég világon semmi baja nem lett, 10/10es lett az apgarja - nem ritka az ilyen, az orvos fel van rá készülve, ne aggódj

2011. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek másodikkal.

Második gyerekemnek már kint volt a feje. Én úgy gondoltam, szusszanok még egyet a teste kitolása előtt, de a szülésznő felszólított, hogy akkor nyomjak erősen. Utólag mondta, hogy nyakán volt a zsinór, ezért kellett igyekezni. (Persze közben nem mondta okosan :o)

Teljesen egészséges ő is.

első

2011. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, rátekeredett, de hogy mikor ki tudja, az tuti, hogy még 27 hetesen amikor 4D uh voltunk nem szóltak róla. 40+3 naposan szültünk szültünk, mire egyszer csak szóltam a dokinak, hogy a gyomromnál érzem hogy visszarúg a baba. Császár lett a vége, azt mondták úgy rá volt tekeredve, mintha hurokban lett volna (hónalj alatt+nyakán), a zsinór húzta mindig vissza, ezért nem tudott megszületni természetes úton. Szerencsére nem lett baj.
2011. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet megelőzni. Egy ismerősömnek meghalt a babája a 38 héten emiatt. :(
2011. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!