Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan szülész/nőgyógyász,...

Van olyan szülész/nőgyógyász, aki nem fogad el hálapénz?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Attól tartok nincs. Mindegyik kőkeményen "megsarcol", nemhogy nem fogadják el, de egyenesen megkövetelik. Nem emberségből, segíteniakarásból űzik ezt a szakmát :(
2012. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nos igen! Kollegám mesélte mikor ök mentek szülni a doki 5 percet se foglalkozott a párjával amig legalább egy 20-as boritékot nem kapott! utána már eggyböl mosolyogva vizitelt!
2012. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztosan van! Csak én nem ismerek. Ezért az a véleményem, hogy ha már fizetek, akkor nem borítékban, és sutyiban, hanem szerződéssel egy magán helyen. Legalább nem érzem úgy, hogy megaláznak. Igen, tudom, fizetem a TB-t, "jár" az ellátás. De lássuk be, nem ez a helyzet. Kapsz valamit, ha tetszik, tetszik, ha nem, nem. Sajnos. SOkaknak szerencséjük van vele, sokaknak nem. Akkor már, ha borítékolok, akkor kösse őt is valami! Ezért nyíltan kötünk szerződést, és írásban van, ki-mit vállal.
2012. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ismerek ilyen orvosokat!


Az első terhességemnél magánrendelésen összesen a 9 hónap alatt 15 ezer forintot fizettem neki, Szülésért nem fogadott el semmit, csak a gyerekről kért egy fotót.


Mire a másodikat szültem ő elment külföldre, de az új dokim is ilyen volt. Összesen 10 ezret fizettem neki.


Sőt, most várom a harmadikat, elköltöztünk pár száz kmrel errébb, és megint kifogtam egy ilyen dokit :-D


Nem mindenki pénzéhes, csak valahogy ők nem annyira "híresek", mint azok, akik több százezerrel lehúzzák a kismamákat :-(

2012. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jaj, írj már neveket is kérlek! Nem ciki számukra, hogy nem kérnek pénzt, és megérdemelnék, hogy tudjunk róluk! Melyik városban élsz? Melyik kórház? Legalább ezeket írd meg, kérlek! Mázlista vagy! :) Nem csak azért érdekel, mert nem kell fizetni, hanem mert emberileg is értékesek lehetnek és szeretnék én is ilyen orvost! :$
2012. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha megfogadod, akkor kell neki adni. Ha ügyeletesnél szülsz, akkor nem, akkor kutya kötelessége ellátni. Velem nagyon rendesek voltak az ügyeletes orvosok is a kórházban, pedig nekik nem adtam pénzt.
2012. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nincs!

Ha mégis,akkor neveket kérek!

2012. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm egy ilyennél szült. Pályakezdő volt, és oda akarták adni neki a borítékot. Erre ő annyit mondott, hogy neki ez a dolga, a pénzt pedig költsék a babára, jól fog az most jönni. Aztán nála szülte rá másfél évre a következőt is, akkor már eltette simán :D Gondolom szóltak neki a többiek, hogy fogadja el, mert akkor nekik se fognak adni :D
2012. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazad van szólhattak Neki a többiek! Tuti!

Légyszi írjatok neveket!

2012. jún. 18. 13:27
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

az a helyzet, hogy régen is ,,divat " volt ,csak akkor nem pénzt adtak. idősebb ismerőseim mesélték, mikor kérdeztem tőlük, ohgy ez akkor hogy zajlott (a 91 éves dédi mama elég hiteles forrás :D ) azt mondta, hogy akkor csirkét, vagy egy kosár mindenfélét, lekvár , tojás, szalonna, vagy amit össze tudtak a háztájon szedni. szval akkor is ,,fizettek", a mai világban már nem így zajlik, hisz már nem tartunk otthon baromfi udvart, hanem a ,,pénz beszél"

én úgy érzem, hogy ebben nincs semmi kivetnivaló, a fogorvosnak is vittem egy nagy bonbont, mikor rendbetette a fogaim, a suliba is visznek évzárókor ajándékot, a szülés azért nagyobb dolog, és én nem érzem ezt olyan hihetetlenül megbotránkoztató dolognak.

természetesen ha valaki nem ad, és emiatt hátrányát érzi akkor gondoljon bele, hogy ez olyan , mint az ovis várólista, azzal fognak jobban foglalkozni aki tejelt...

2012. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!