Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan szülész/nőgyógyász,...

Van olyan szülész/nőgyógyász, aki nem fogad el hálapénz?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 10:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megfogadod szülésre a dokit, és azért adsz neki pénzt, az nem hálapénz kategória. Azt azért adod, hogy bármikor, amikor hívod (akár éjjel is, ünnepnapon is stb) a rendelkezésedre álljon szülésnél ott legyen. Ez egy szolgáltatás, szerintem ezért jár pénz, még ha nem is kérnek érte. Az én dokimnak pl. nincs fix szülési tarifája, az "amennyit gondol" kategória (+ magánrendelésre járok hozzá)


A hálapénz nálam az a kategória, amit anyukámék csináltak/nak: ők boldog, boldogtalant nyomják pénzzel a kórházban, ha oda kerülnek, hogy jól bánjanak velük: nővéreknek is dugják a zsebükbe, az orvosnak is előre egy x összeg, majd a műtét után megint x ft, csak hogy figyeljen rá később is, megkérdezze hogy van. Na, ez a hálapénz pl. egy epeműtétnél.

Anyukám csodálkozott is, hogy amikor kruppal voltunk a gyerkőccel kórházban, nem adtunk senkinek pénzt. Minek? Az a dolguk. Hogy nem kedvesek? Hát ez van. Nekem az nem számít, csak végezzék a dolguk.


Ha ügyeletesnél szülnék, én is meggondolnám, hogy adok e neki pénzt....


Szerintem a kettő két külön dolog.

2012. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hát én szívesebben adnék tyúkot vagy szalonnát, mert azt régen tényleg hálából adták. Most meg pénzt kell dugni a zsebbe, hogy foglalkozzanak veled, ha nem magánorvoshoz jársz akkor is, akkor minek fizetjük a tb-t? Én sem kapok soha semmit a munkámért a fizetésen kívül...
2012. jún. 28. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!