Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek melyiket érdemes...

Szerintetek melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés

Női vagy férfi szülész (nőgyógyászt) választanátok, ha lehetne dönteni?

Miért?

Vagy aki már szült doktornőnél, mesélne?


2012. jún. 18. 21:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak nőhöz mennék. Nekem ne dumáljon a szülésről, menstruációról valaki, akinek még méhe sincs! Arról nem beszélve, h nem szívesen terpesztenék be egy "idegen" pasinak.

Az én doktornőm iszonyú kedves, pörgős dumagép, meg se érzem a vizsgálatokat. Nagyon kíváncsi voltam milyen lesz vele a szülés. Anyukám nála szülte a húgomat, azt mesélte, hogy két fájás között eltrécseltek, szóval "jó volt a hangulat". De sajna nekem 2 császárom lett, úgyhogy nem tudtam meg milyen vele szülni, de most már tudom, hogy a műtőben nagyon profi!

Sajna előbb fog nyugdíjba menni, mint hogy én megöregszem, de remélem fogok találni hasonlóan tökéletes orvost.

2012. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kis fogalomzavar. A szülészek általában nők, de ők nem orvosok. A nőgyógyász, vagy szülés-nőgyógyász meg az, akihez terhesgondozásra jársz, és a szülésnél legtöbbször nincsenek is ott, csak ha gond van, illetve a végén, amikor varrni kell. A szülésznők végzik az oroszlánrészét a dolgoknak, segítik a vajúdást, törölgetik a vért, a székletet, mert ott aztán minden jön...
2012. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

11-es, ki az orvosod?

Én CSAKIS nőhöz járnék, jártam már két férfi orvoshoz is, de ég és föld volt a különbség a női orvos javára. Én úgy voltam vele, hogy nem árt, ha olyan orvos segíti a világra a babámat, aki szült már. Egy rendkívül emberséges, támogató, empatikus doktornőnél szültem, aki orvosként is csillagos ötöst érdemel.

2012. jún. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát ja, van itt egy kis fogalmozavar....:)

A szülész nem egyenlő a szülészNŐ-vel. Egy nőgyógyász lehet sima nőgyógyász, illetve SZÜLÉSZ-nőgyógyász, és mindegy , hogy férfi vagy nő.

És még egy.

"akihez terhesgondozásra jársz, és a szülésnél legtöbbször nincsenek is ott, csak ha gond van, illetve a végén, amikor varrni kell."

Hivatalosan ott KELL(ene) lennie.

2012. jún. 20. 08:36
 15/17 anonim ***** válasza:

Huh, történt itt sok minden...


"Nekem ne dumáljon a szülésről, menstruációról valaki, akinek még méhe sincs! Arról nem beszélve, h nem szívesen terpesztenék be egy "idegen" pasinak. "


Ne haragudj, de nem tudom szó nélkül hagyni, ez azért elég gyerekes hozzáállás.


Egyrészről létezik empátia is a világon. Az orvosomnak ott a felesége, akit szeret, és három gyerekük, tehát ő is tudja, min megy keresztül egy nő. (Nem mellesleg egy közeli ember kínlódását végignézni néha nehezebb, mint magad szenvedni, mert tehetetlenül állsz mellette.)


Amúgy ezzel az erővel azt is mondhatnád, hogy csak olyan orvossal veteted ki a vakbeledet, akinek már magának is kivették... Na bocs az offért.


A nőgyógyászati vizsgálatot "beterpesztésnek" nevezni, hááát...


Kedves Kérdező,

van olyan nőgyógyász, aki nem szülész is egyben? Erről még nem hallottam.

9

2012. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam, de nekem maga a dokim mondta, h vannak "sima" nőgyógyászok és mellette szülész-nőgyógyászok. Szóval nézni kell a kis táblát a fehér köppenyén, hogy szülész is-e? Gondolom ez vmi szakirány a nőgyógyászaton belül, és ezekből a dokikból van több.
2012. jún. 20. 11:56
 17/17 anonim ***** válasza:

OFF:

Kedves 15-ös!

Igen, ha választhatnék, olyan orvos vegye ki a vakbelemet, akinek már kivették. Egy csomó sebész olyan, mint egy állat. Semmi érzelem, csak egy darab hús vagy, akit felszabdal. Volt már részem olyan kisműtétben, amikor a sietős sebész nem várta meg míg hat az érzéstelenítő! Na mindegy...

Egyébként nem vagyok gyerekes, egyszerűen én ezt érzem a nőgyógyászokkal kapcsolatban, nem kell ezért beszólni.

2012. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!