Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 31 hetes kismama vagyok és a...

31 hetes kismama vagyok és a babám nem fordult be, az alkatom nagyon vékony és nagyon pici vagyok, tényleg muszáj a császár?

Figyelt kérdés
Terhesgondozásra magánrendelőbe járok egy adott orvoshoz, akivel előre megbeszéltük, hogy gondozásra hozzá járok, de nem fogadom fel, mert épp szabin lesz akkor, amikorra ki vagyok írva, de járhatok hozzá vizsgálatokra. Lelkiismeretes, mindig mindent megnéz, de amikor most azt látta, hogy faros a baba, azt mondta, 3 hét múlva ha szintén nem fordul még be, akkor már nem is tud, mert nincs helye és programozott császár lesz és megbeszélünk majd egy időpontot. Ilyenkor mi van, hiszen beszéltük, hogy nem fogadom fel, anyagilag se engedhetnénk meg, persze ha muszáj valahogy előkerítjük a pénzt, de akkor most neki fizetni kell mint fogadott doki ha vele "nézünk időpontot"?? Vagy szerintetek csak a pénz miatt csinálja? (első baba)
2012. jún. 19. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudja előre,hogy nem lesz helye?És,ha nem a nagykönyv szerint fejlődik?Még simán befordulhat,semmi nincs veszve.
2012. jún. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Egy ismerősöm nem régen szült faros babát. Első szülés volt, több tapasztalt doki simán megoldotta, a saját orvosa császározni akarta. Igaz, a baba nem volt nagy 2800 gramm. Mindketten jól vannak.
2012. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek 36 hetesen fordult meg a babája, majd 2 nappal később vissza a helyes irányba. :) Első babája, 38+6-ra született. Ennyit arról, hogy akkor már nincs helye a babának. :D Ne izgulj, még simán megfordulhat! De ha nem, akkor is nyugodtan tiltakozhatsz a programozott császár ellen!
2012. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

31 hetesen a második babám nekem is faros volt. A doki mondta, hogy mehet majd simán, mert 2 éven belül szülöm őt. Szerencsére megfordult ő is a 34. héten, ezért gátat sem kellett metszeni szülésnél, de olyat is hallottam, hogy vajúdás közben (40. héten!!!) váltott irányt a baba. Orvosom mesélte, ő vezette le a szülést, mondta, hogy ha a baba és mama állapota is engedi, akkor mindig hagyja vajúdni az anyukákat tervezett császár előtt, hátha megfordul a baba, mert amíg nem ékelődik be a szülőcsatornába, addig van esély. Igazából az lehet neki akadály, ha a köldökzsinór rá van tekeredve és amiatt nem tud mozogni vagy ha extra méretű a bébi (kb. 58 cm és 4 kg felett). Velem is ez volt, anya hiába vajúdott, nem tudtam megfordulni, meg amúgy is nagy baba voltam, szóval császárral jöttem a világra, de még akkor is volt remény, hogy megforduljak.


Egyébként néhány helyen a budapesti kórházak közül első babát is vállalnak farral simán, az Istvánban külső fordítást is végeznek, de ha baj van, akkor irány a műtő, szóval nem kockázatmentes a dolog. És egy faros babának gyorsabban meg kell születnie, elég gyakori a gátmetszés is.


De nyugodj meg, még van rá esély, hogy megforduljon fejjel lefelé. Állítólag vannak jógagyakorlatok, amik ezt segítik.

2012. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor várok és reménykedek :) Köszönöm
2012. jún. 20. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is kb a 31. héten közölte a dokim, hogy harántfekvésben van a baba és már túl késő, hogy forduljon. Szóval programozott császár lesz, ráadásul pár héttel hamarabb (nagyon veszélyes a haránt baba).

Befordult, majdnem mehettem "rendesen" szülni, de a 39. héten a dokim mondta, hogy valamiért nem akar beilleszkedni a feje a medencebemenetbe, úgyhogy mégis császár.

Pont a kiírás napján volt a progi császár és megszületett a lóbébim (ezért nem akart beilleszkedni), viszont még ezzel a ló-mérettel is sikerült fordulnia!!

2012. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!