Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik a gátvédelem? Ez...

Hogy működik a gátvédelem? Ez a jobb, vagy ha vágnak?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy az hogyan is néz ki, meg hogy van...
2012. jún. 19. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a szülésznő masszírozza a gát tájékát, és a kitolási szakaszban megtámasztja az ujjaival, hogy ne repedjen. Vannak kenőcsök, amik segítik, hogy rugalmasak maradjanak a szövetek. Első babánál nem nagyon szoktak gátvédelmet javasolni, akkor jobb a gátmetszés. A szikével metszett vágás könnyebben varrható, és gyorsabban gyógyul. És nincs kockázata a túl hosszú ill. szabálytalan repedésnek, ami gátvédelem ellenére is megtörténhet. Sokadik gyereknél már nem nagyon van ilyen gond.
2012. jún. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már szülés előtt készülni kell rá (masszírozni), illetve szülés közben is a szülésznő masszírozza, illetve picit visszatartja a babát, hogy ne azonnal kelljen tágulnia a szöveteknek (és ezzel repednie), hanem fokozatosan. A gátmetszésről megoszlanak a vélemények. Valakik szerint könnyebb egy szabályos vágást varrni, mint egy szabálytalan szélű repedést. Azonban sokak szerint a vágás jobban hajlamosít a (tovább)repedésre, hiszen úgy működik, mint egy szövetanyag a méteráruboltban, hogy ha feszegetjük nehéz szétszakítani, azonban ha kicsit vágunk rajta, akkor szépen végigszakad kisebb erőkifejtésre. Nyugaton már szükségtelennek tartják az automatikus metszést, csak akkor alkalmazzák, ha gond van.
2012. jún. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én gátvédelemmel szultem,és o az elso gyermekem.Egyenlore az utolsó is.:)Nem volt gond,sot szulés utan fél órával már futkároztam nyugodtan.(Anglia)Pedig 17 órás vajúdásom volt,de nem fájt semmi utána.Szerintem nagyon jó dolog a gátvédelem!
2012. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fontos tudni, hogy a szülésznő(k) azért van(nak) ott végig, mert már az elejétől kezdve a legvégéig védik a gátadat. Ez a feladatuk. Nagyon sok elsőszülőnél nem jön össze, de elvileg védeniük kell, ez nem egy külön igény, hanem természetes. (Vagy annak kellene lennie)
2012. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a szülésznőm kijelentette, hogy lesz gátmetszés, nem sínyli meg a házas életünk sem később, valamint jobb, mintha közbe repedne!

37 hkm

2012. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a gátvédelem felvetődése néha kizárt. Gondolok itt olyan esetekre, amikor a baba nagy. Én is kértem a gátvédelmet, de azt mondták ne reménykedjek, mert a baba jóval 4 kiló felett van. Mindkét szülésemnél szükség volt rá. A vajúdás alatt egy ideig próbálkoztak a gátvédelemmel, de a szülés során kiderült nincs mit tenni. A második szülésnél a méhszájam is repedt. Jó orvosom volt aki szépen rendbe tett. Nincs semmi gondom vele.
2012. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiamnál vágtak de még így is belül repedtem majd 20 varrattal távoztam a kórházból ebből 3 volt külső amit vágtak. 3,5 kg tömör gyönyör örömömet vittem akkor haza. Most 1 hete szültem a másodikat és gátvédelemmel. Semmi repedés! 3,85 kg lett a 2. fiam. El sem hittem hogy csak 1 apró sérüléssel ami 1 öltést jelent megúsztam! Bár én még 3 perceseknél mosolyogtam. Osztályról mentem fel szülni és alig akarták elhinni hogy fájásaim vannak . Alig tudtam a szülésznőket rávenni az NST-re és fájáserősség mérő próbára. Mikor meglátták hogy 60-90 között vannak a fájásaim 3 percenként már küldtek is fel. 3 órával később már a kezemben volt a manóm.
2012. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Mi is készültünk a gátvédelemre, a szülésznő előtt volt a kis kenegetős tálacskája, de amikor a doki odaengedte volna a helyére, visszakoztam, és inkább a gyorsabb utat választottam.

Igaz, az én dokim öreg motoros, neki inkább a gátmetszés a megszokott, de őszintén szólva engem megijeszt az, hogy a baba kijövetelét késleltetjük. Engem marhára idegesítene, ha később esetleg a varratnélküliség ára az oxigénhiány lenne...

Nem vágtak nagyot, igaz, nem is volt túl nagy a lányom. De nem volt gond, nem fájt különösebben, és már az első együttlét ismét orgazmussal járt. :-)

2012. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem készültem gátvédelemre. 2x szültem, mindkettőt gátvédelemmel.

Első baba 3690g, második 3570g volt. Kicsit hosszabb a kitolási szakasz, hogy legyen idő jól "kimasszírozni" a szöveteket. Nálam sikerült, nagyon hálás vagyok érte.


Ahogy már előttem is írták: szülésznő masszírozza a gát környékét.

2012. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat!


az lehetséges, hogy nincs gátvédelem és repedés/vágás sem?

2012. jún. 20. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!