Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik a gátvédelem? Ez...

Hogy működik a gátvédelem? Ez a jobb, vagy ha vágnak?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy az hogyan is néz ki, meg hogy van...
2012. jún. 19. 23:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én lelkesen kenegettem szülés előtt spéci olajjal, amivel csak azt értem el, hogy sajnos lett egy kis bacis hüvelyfertőzésem a szülésre (előtte egész terhesség alatt semmi). Pedig nagyon ügyeltem arra, hogy tiszta kéz, rövid köröm stb de hát annyira közel van a hüvelyhez/gáthoz a végbél meg a húgycső, hogy elkerülhetetlen, hogy amikor éppen látatlanban kenegeted meg tágítod magad alulról, akkor áthordj bacikat, meg az olajat is utána nagyon alaposan letöröltem, mert mondták, hogy ha rajta marad az is melegágya a baciknak.

Egyre több szülésznőtől olvasom/ hallom, hogy az otthoni, hetekkel korábbi masszázsnak ez a rizikója.

Ja és kenekedéstől függetlenül ugyanúgy volt egy pici gátmetszés, de meg sem éreztem.

Legközelebb nem bohóckodok az otthoni gátmasszázzsal, mert csak a születő baba fertőzését rizikóztam vele, de megúsztuk egy kisebb szemgyulladással,( bár tüdőgyuszitól kezdve bármi benne lehetett volna a kalapban szerintem...)

2012. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!