Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek császárral jobb,...

Szerintetek császárral jobb, könnyebb a szülés vagy inkább természetes hüvelyi úton?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
A császár egy komoly hasi műtét, a szülés pedig egy természetes folyamat. Lehet, hogy fáj, lehet, hogy kimerülsz, de még mindig jobb, mint a császár. Nem hinném, hogy bárki azt mondaná erre, hogy a császár jobb. De sajnos néha elkerülhetetlen. Ha a baba és az anya egészségéhez és biztonságához ez kell, akkor el kell fogadni, és abban a helyzetben az a jó. De ha válaszatni lehetne, akkor szerintem mindenki a természetes szülést választaná (jó esetben..)
2012. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Adilari ***** válasza:
97%
Nekem a 3. császárom lesz Novemberben de inkább szülnék 3x simán mint egyszer császárral!
2012. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Én is a hüvelyi szülés mellett vagyok. Nem volt komplikációmentes szülésem és sokáig tartott a teljes regenerálódás, mégis kitartok emellett. Engem sokkal jobban riaszt, hogy átvágják a hasam, félig szinte lebénítanak közben, stb. Felmerült a szülőszobán, hogy lehet császározni kell, de úgy elkezdtem bőgni, hogy beküldték a férjem, hogy nyugtasson. Aztán szerencsére mégis engedélyezték a hüvelyit.

Egyébként sokan vannak, akik inkább császárral szeretnének szülni. És az sem törvényszerű, hogy császárból hosszabb a felépülés, mert van amikor a császáros néhány nap alatt teljesen rendbe jön és van amikor a hüvelyi után hosszabb (konkrétan én szülés után 2 héttel még nem tudtam rendesen menni). Ugyanígy komplikáció bármelyiknél felmerülhet, bár a császárnál elvileg gyakoribb, hiszen az egy nagy hasi műtét.

Én azon csodálkozok, hogy ennyire megkülönböztetik, vannak akik szerint a császár nem is igazán szülés és hogy mennyire könnyű dolog. Pedig sokszor nincs választás, ha az anyuka és baba egészsége veszélyben van. Kár emiatt bántani az édesanyát, aki egy új életet hoz a világra! Kinek mi köze hozzá, hogy mennyire szenvedett közben...? :)

2012. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Egymilliárd ilyen kérdés van.


Nem jobb császárral. Bár hüvelyi szülésem lett volna...

2012. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
Én 2-szer szültem természetes úton, de sosem szeretnék császárral. A kórházi folyosón sem voltam épp futóbajnok, de aki császáros volt, 90 fokos szögben ment. Ráadásul kicsit hiúsági kérdés is, nem szeretnék heget a hasamon. Meg nekem az bizarr, hogy a hasamat felvágják, és benne turkálnak.
2012. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

(Utolsó, az én hegem pl. nem látszik.:))


Egyébként császárral sosem, remélem a következő hüvelyi lesz. Hamar gyógyult, de az első hét katasztrófa volt. Meg a szülőszobán a szétvágott méhemnek az oxi... Jaj, nem, a hüvelyi sokkal jobb.

2012. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Mivel eddig egyszer "szültem", úgy gondolom, hogy ezt sok esetben -lassan már - nem az anyuka dönti el.


Én pl. nem is foglalkoztam azzal, hogy sima vagy császáros szülésem lesz. Cseppet sem "idegeskedtem" azon, hogy mi lesz. Egy volt a fontos, a lányunk egészséges legyen.


Végül úgy hozta a sors, hogy sürgősségi császárom lett. Így "szültem" meg a lányunkat.

A fájdalom, amit közben - érzelmileg - és utána éreztem .. leírhatatlan.

Tele nyugtatóztak, ordítottak körülöttem. Hol az egyik műtős, hol a másik volt körülöttem. Amíg az orvosom kivette a lányunkat, addig a balesetesek varrtak össze és jöttek gipszelni. Hogy őszinte legyek a procedúra (kb. 50 perc volt) felére nem emlékszem. Volt, hogy félre beszéltem, volt hogy egyszer csak beájultam. Ezeket mind mesélték a nővérkék, akik tartották bennem a lelket.


Nem volt egy kellemes "szülés", de túl éltük. Élek én is, és ami a legfontosabb a lányunk is. Szerencsére egészségesen született és ő semmit sem érzet az egészből.

Nekem kissé hosszabb volt a felépülés, de ma már csak egy "szép" emlék az egész. Nekem úgyis az jut először eszembe arról a napról, hogy felsírt a kislányunk!


Szerintem nem az számít, hogy természetes vagy császáros szülése van/volt valakinek, hanem az, hogy egy vagy több csodálatos kisember születik/született!


Plusz .. ahogy nő az ember, senkit sem érdekel, hogy hogyan született! :))

2012. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én császárral szültem. Már eltelt 2,5 hét a műtét óta, és egész jól vagyok. Igaz hogy az első 3-4 nap kegyetlen volt, de már ahhoz képest jól vagyok. Viszont hallottam olyat hogy aki hüvelyi uton szült, még 4-5 hét múlva sem tud normálisan leülni, vagy fáj a sebe...
2012. jún. 10. 20:56
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Meg olyan is van, aki császár után másfél hónapig szenved, és aki hüvelyi után 4 nappal már semmit sem érez. Alkatfüggő. bár akkor is a természetes útja a hüvelyi szülés, a császár meg elég komoly hasi műtét.
2012. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
Én mindenképp természetes szülést akartam és nem bántam meg!! Ezt minden nőnek át kell élnie, ahogy életet ad egy kisbabának!! Büszkeség, elégedettség, és mindenféle jó érzés fogott el, ahogy kibújt a kislányunk!! El sem hittem, ezt hajtogattam, hiszen olyan hihetetlen!! :)) Soha nem cserélném el semmilyen fájdalommentes császárra sem!! :))) 3 hetes kislány anyukája :)
2012. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!