Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a babát nagyon nagynak...

Ha a babát nagyon nagynak tippeli a doki az UH szerint akkor nem fogja engedni hogy túlhordjam? 1 hét van még a kiírt napig

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, h nem várja meg a 40. hét betöltését, és hamarabb kér amnioscopiát.
2012. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A nagyon nagy alatt mit értsünk?
2012. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát én is így jártam.

Eredeti időpontomnál (amit a menstruáció alapján számoltak) egy héttel előbbre jött a dátumom, mert az összes UH alapján nagyobb volt, és én is tudtam, hogy mikor voltunk együtt.

Emiatt sajnos be kellett feküdnöm, és úgy volt, hogy indítás lesz, de végül mivel minden eredményem jó volt, UH-n is minden rendben, vártak még. Pünkösdi 3 napos ünnep miatt is kaptam haladékot az indítással, és végül 41+6-ra megindult magától.

Csak így több mint egy hetet bent voltam...


HOgy Nálad hogy lesz, nem tudni, de egy hét alatt még sok minden történhet.

Hajrá!


(Ja, és én MINDENT kipróbáltam indítás céljából, de hiába...)

2012. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia!Első babámnál a 32.héttől kezdve mondták,hogy nagyobb-UH szerint,és külső vizsgálattal is.Volt 2 időpontom,menstruáció szerint dec.10-re,Uh szerint pedig dec.16-ra voltam kiírva,végül december 23-án operáltak meg-2 ujjnyi méhszájértékem nem változott sehová,illetve relatív téraránytalanság miatt.4330 grammos lett a drága:-)Szóval nála is látták már,hogy nagyobb,mégis túlhordtam,nem indították emiatt be hamarabb,várták,hogy magától kezdődjön a folyamat.Persze nem volt addig semmi gond,ő is,én is jól voltunk.A második lányomat idén március 15-én szültem,19-re voltam kiírva,de az orvosom előre megmondta,hogyha hasonló paraméterei lesznek UH szerint,mint a nővérének,akkor operálni fog.Persze,hogy ő sem lett kisebb,így a kiírt dátum előtt,programozott császár lett a vége...4050 grammosan jött a világra a kislányom.Nála már azt mondta a doki,semmi értelme,hogy túlhordjam,szépen ki van fejlődve,nem kockázat,nehogy a hegem szétváljon.Szerintem nagyon sok tényező befolyásolja a kérdésedre a választ,de mindenképpen elsősorban a te és babád állapota lesz a döntő!!Könnyű szülést kívánok Neked!!!Üdv: 2 kislány anyukája
2012. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen komplikáció, a lepény és az áramlás megfelelő, akkor nem fogják csak ezért megindítani. Főleg, hogy a becslések sokszor nem pontosak. Nekem is nagyobbnak mérik a babát, még a napot is tudom, mikor fogant és szó sincs indításról. Az nst-k rendben vannak és tegnap beszéltünk arról, mi van ha a kiírt dátumig nem lesz semmi: 1 hetet enged ráhúzni, naponta nst-re kell járni a terminus után és 1 hétre rá megindítják. Ha ott van bármilyen indok, akkor lesz csak császár.

38 hetes kismama

2012. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 5!

Bár minden kórházban így lenne!

Ahol én szültem, ott az a kötelező protokoll, hogy 41. betöltött héten befekvés, három nap múlva indítás.

2012. jún. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És 3-aska!!

Mekkora lett a babád, tényleg nagy lett?

2012. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

37. héten 4130 g-ra tippelték. :))

A betöltött 41 héten fektetek be a kórházba, másnap megcsászároztak, addigra végre sikerült eldöntenie a dokiknak, hogy túl nagy a baba hozzám képest!


A lányom 4180 g-mal született.


Másodiknál csak azért császározott meg a doki napra pontosan a terminus napján, mert reggel nézett hegvastagságot és annyira vékony volt, hogy azonnal tolt a műtőbe. De a másodiknál is engedték volna túlhordani 3-4 napot.

2012. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4090g, 58cm

(Én 162cm, terhesség elején 48kg)

3aska

:D

2012. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem már a 18. héten mondták, hogy nagy baba lesz.

36. héten 4080 grammot mértek, be is fektettek. Vizsgálgattak, majd a 37. hét végén indították (természetesen velem megbeszélve, én is már túl akartam lenni rajta, mert éreztem a súlyát, tudtam, hogy nem tévednek).

Drága csöppségem egy laza 20 perces szülés után lett meg, mindenféle szakadás, vágás, repedés nélkül és 37 hétre születve 4300 grammal.

Szerintem nagyon jól tették, hogy nem engedték, hogy kihordjam végig. És NEM volt elszámolva a terminus.

2012. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!