Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mielőtt bemegy az ember...

Mielőtt bemegy az ember szülni, még ehet otthon? ÉS ha a vajjudás elhúzódik sokáig akkor szoktak a kismamák enni közben? Vagy nem szabad az esetleges császár miatt? De ha órákig nem eszünk hogy lesz erőnk?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Hat ehetsz, de en ugy jartam, hogy delutan mentem be szulni, es az ebedet kihanytam a szuloszobaban. Ugyhogy sok ertelme nincs enni.

De te mindig ehes vagy, vagy miert olyan fontos hogy egyel meg a szuloagyon is? Amugy nem a kajatol lesz erod, hanem attol, hogy ugyesen veszed majd a levegot, azt csinalod amit a szulono mondani fog neked.

2009. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én ehettem kekszet/sütit, amit vittem, adni nem adtak. De már reggelizni sem birtam, vajúdás alatt sem birtam enni, csak 2 falatot, úgyhogy én másnap reggelig nem ettem, ilyet ne tegyél! Úgy begörcsölt utána a gyomrom...
2009. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ráhibáztál, tényleg mindíg éhes vagyok :) De most csak érdeklődöm mert elgondolkodtam hogy van szülsékor
2009. júl. 6. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Ehetsz nyugodtan. Egy a lényeg, ne valami nehéz, zsíros kaját egyél. Inkább valami könnyű, jól emészthetőt. A szlőszobára inkább javaslom hogy szőlőcukrot vigyél, meg ásványvizet. A szülés közben csak amiatt nem javasolják az evést, mert ha komplikáció lép fel és altatni kell téged, akkor problémás a teli gyomor.
2009. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Reggeltol mondjuk delutanig rengeteg mindent megtudsz enni, amig egyszer csak radjohet a szules, es gyorsan menned kell.

Nem mondjak, hogy ne egyel-igyel elotte, de en hanytam is, beontest is kaptam es mentem a wc-re, es hanyingerem is volt ahogy lefekudtem az agyon.

Ha mindig ehes vagy akkor egyel csak!

2009. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

szio!

én nem császárral szültem, és nyugodtan ehettem még a fájásokig.szőlőcukrot ehetsz, és szénsavmentes vizet mindenképp vigyél.

2009. júl. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ehettem, sőt nem is ihattam semmit, csak a számat engedték kiöblíteni. Reggel folyt el a magzatvíz, estére lett meg a lányom, előző este ettem utoljára. Na amikor levittek az osztályra meg tudtam volna enni egy lovat.
2009. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 korul modták, hogy estére megindítják a szulést és már ne egyek semmit. a baj csak az volt, hogy egész addig sem ettem, mert egyik orvostol a másikig rohangáltam, életemben még ilyen éhes nem voltam...

inni pár kortyot ihattam már a vajúdás alatt, de nem entedték. Ejfélre császár lett, korgo gyomorral voltam másnap uzsonnáig...

2009. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez is már idejétmúlt :( Régen se inni, se enni nem engedték a kismamákat ; mostanra gondolom rájöttek , hogy a nyomáshoz energia kell, az pedig nem a levegőből van . Valószínűleg az esetleges "melléktermékek" miatt féltek. Én 12 órát vajúdtam, közben (amíg nem voltak nagyon erősek a fájások) kekszet eszegettem , gyümölcslevet iszogattam. Igény szerint jártam pisilni és amikor úgy már elég "jónak" éreztem a fájásokat , kértem beöntést , ne legyen baj. Jó, most bele lehet kötni, hogy dehát az még az előző napi dolog :) ; de nekem bevált.

2009. júl. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szerintem attól függ hol szülsz, mennyire nyitottak a természetes út felé, én a szt. imrében szültem és teljesen korrektek voltak. hajnalban folyt el a mAGZATVÍZ ÉS 1/2 1 re lett meg a baba, én reggel 8 kor még ehettem, mondjuk itt a beöntés se kötelező, nem is kellett.
2009. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!