Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki milyen érzéstelenítést...

Milagros kérdése:

Ki milyen érzéstelenítést kért szülésnél?

Figyelt kérdés
Epiduralisnak vannak mellekhatasai? Esetleg mas modszer ami ugyan ennyire tompitja,megszu nteti a fajdalmat?jovohet csutortokre vagyok kiirva, felek az edatol, de ha nagyon fajni fog viszont lehet hogy azt valasztanam, segitsetek! 39hkm

2012. jún. 22. 20:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én semmit sem kértem. Nem is ajánlottak semmit. Itthon jutott eszembe, hogy hé, se beöntés nem volt, se fájdalomcsillapítás...
2012. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én epidurálist kértem.Indított szülésem volt oxival...ÉS NAGYON FÁJT!!!És sokáig..már nem bírtam..egy megváltás volt komolyan mondom.Össze tudtam szedni magam a kitolási szakaszra, így azon 20 perc alatt túl voltunk! :)

Másnap fájt a fejem, de egy algopiryn el is mulasztotta, de lehet az is csak a melegtől volt, ami az osztályon uralkodott..meg egyébként is fejfájós vagyok.

2012. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kaptam oxytocint és semmilyen fájdalomcsillapítást nem kértem,csak a gázból szívogattam de semmit nem ért így letettem.A kitolási szakasznál kértem volna valamit,de akkor már nem kaptam.Addig kibírható volt még oxival is.De én bírom a fájdalmat.
2012. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
ÉN semmit sem kaptam, de szó szerint semmit, mert 2-re értünk be a kórházban, és 2-30-ra meg is lett a kisfiam.
2012. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
huu akkor neked hamar meg volt:P Hat igen kinek milyen a fajdalom kuszobe..majd kiderul:S:) En ugy hallottam lehet szedules,hanyinger,hanyas.. de gondolom ez sem mindenkinel van aki ker edat.. Tenyleg hanynak a kismamak vajudas kozben?
2012. jún. 22. 21:25
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem csak ingerem volt, de van ismerősöm aki bizony hányt, még pedig ez a fájdalomtól van.Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor fejgörcsöd van, de már annyira, hogy hányingered is..de persze ez sokkal rosszabb! :/
2012. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
hmm... hat megkell szenvedni erte:( igazabol elsem tudom kepzelni hogy mi hogy lesz,milyen lesz...felek:/
2012. jún. 22. 21:53
 8/19 anonim ***** válasza:
Én hánytam :D 10 órát vajúdtam, az utolsó órában hánytam, de csak vizet, mert semmi sem volt bennem, csak ittam (hagyták, amin csodálkoztam is). Első voltam.
2012. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én úgy godnoltam, hogy majd meglátom mennyire fog fájni és mennyire bírom, ha nem, akkor kérek edát. Oxitocint kaptam és bizony nagyon fájt, kértem is a fájdalomcsillapítást, de mire jött az orvos és beszúrta, de még nem ment bele a gyógyszer már tolófájásaim voltak, nem is akarták elhinni, amikor mondtam. Szóval végül fájdalomcsillapítás nélkül szültem, de vajúdás közben egyszer hánytam én is vizet.
2012. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is jövő hét csütörtökre vagyok kiírva:)

Sajna nincs más, ami ennyire csillapítja a fájdalmat, a gáz nem túl hatásos és nem szeretik, mert nincs teljesen a tudatánál a kismama, nehéz vele állítólag kommunikálni. Az epidurálnak nagyon kevés mellékhatása van. Én úgy beszéltem meg a szülésznővel, hogy majd meglátjuk, de valószínűleg kérni fogom, főleg, ha oxitocin is lesz. Viszont 2 ujjnyinál zártabb méhszájnál még nem adják be és már 4 ujjnyinál sem, tehát időben kell jelezni, ha kéred. A vajúdást gyorsítja, mert nem fáj annyira és nem visel meg,de kitolásnál lehet annyi gond, ha hat még, akkor kevésbé érzed a tolófájásokat, ilyenkor csak úgy tudsz időben nyomni, ha azt csinálod, amit mondanak és a kitolás lassabb lehet. A varrást sem éred annyira, de fejben teljesen tiszta vagy, akkor is, ha császározni kell, megoldják ezzel.

39 hetes kismama

2012. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!